• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ile kosztuje korzystanie z pośredników kredytowych?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
BogdanTe

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.2.2016 10:00
ymcm napisał
Tym pytaniem włożę może trochę kij w mrowisko, ale bardzo mnie to ciekawi - czy koszt kredytu gotówkowego czy hipotecznego różni się w zależności od tego, czy zostanie załatwiony bezpośrednio w banku czy za pośrednictwem doradcy kredytowego?
Będą pewnie mówić, że nie, ale przez pośredników zawsze drożej
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

29.2.2016 10:05
Ale jak widać kolega Stanisław ma w ofercie usługi finansowe, za które instytucja mu nie płaci więc pobiera prowizję/opłatę (jak zwał tak zwał) bezpośrednio od klienta.
Ciekawe jakie koszty poniósłby ten klient, gdyby udał się bezpośrednio do tej instytucji? Z drugiej strony nikt przecież nie oczekuje, że ww. będzie pracował za darmo...

Można i tak, natomiast większość pośredników-doradców finansowych działa w ten sposób, że NIE pobiera żadnych opłat od swoich klientów. Jednocześnie ofertę ma taką samą lub lepszą niż bezpośrednio w banku.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

29.2.2016 10:22
lzalewski napisał
Stanisław Bińkiewicz napisał


1. Pośrednik kredytowy - jest to najczęściej osoba, która pośredniczy w dotarciu do klienta i zaoferowaniu mu produktu kredytowego. Może mieć umowę pośrednictwa podpisaną z tzw. pośrednikiem centralnym. Wtedy często do kosztu kredytu oprócz prowizji, doliczana jest też tzw. opłata brokerska, która podwyższa koszt kredytu /powiększa kapitał do spłaty/

Bzdura. Nawet jeśli tego typu opłaty się zdarzają, to nie powiedziałbym, że są one częste. Z Twojego wpisu wynika, że występują te opłaty u większości firm brokerskich. Nie wydaje mi się, aby tak było. Osobiście znam tylko jeden taki przypadek.

Czy pośrednik nie jest doradcą? Hmmm. Ciekawe. Wychodzisz z założenia, że pośrednik robi wyłącznie za kuriera. Uważasz, że nie jest w stanie wywalczyć oferty lepszej niż standardowa oferta banku? Oczywiście nie w każdym przypadku i nie w każdym banku, ale jest to do zrobienia.


Napisałem "najczęściej" a nie zawsze. Jest to ogromna różnica.
Na rynku pośrednictwa finansowego działają głównie firmy pośredniczące, typu Fines, QS, itp. One są tzw. operatorami bankowymi i podpisują umowy w imieniu banków z pośrednikami, których rola ogranicza się do wklepania do systemu danych.
Są tez tzw. doradcy, typu expander, open finance, itp., którzy również są operatorami i mają bezpośrednie umowy z bankami.
Większość pośredników lokuje produkty tam, gdzie ma najwyższe prowizje. Nieco inaczej jest z doradcami niezależnymi, których współpraca opiera się na luźnych zasadach. Wyszukują oni najlepszy pod względem cenowym i odpowiedni do możliwości finansowych klienta produkt. Nie otrzymują oni prowizji od banków, natomiast pobierają prowizje od klienta.
Wypowiedź została zmieniona przez: Stanisław Bińkiewicz 29.2.2016 11:07
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
BogdanTe

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.2.2016 10:38
Stanisław Bińkiewicz napisał
lzalewski napisał
Stanisław Bińkiewicz napisał


1. Pośrednik kredytowy - jest to najczęściej osoba, która pośredniczy w dotarciu do klienta i zaoferowaniu mu produktu kredytowego. Może mieć umowę pośrednictwa podpisaną z tzw. pośrednikiem centralnym. Wtedy często do kosztu kredytu oprócz prowizji, doliczana jest też tzw. opłata brokerska, która podwyższa koszt kredytu /powiększa kapitał do spłaty/

Bzdura. Nawet jeśli tego typu opłaty się zdarzają, to nie powiedziałbym, że są one częste. Z Twojego wpisu wynika, że występują te opłaty u większości firm brokerskich. Nie wydaje mi się, aby tak było. Osobiście znam tylko jeden taki przypadek.

Czy pośrednik nie jest doradcą? Hmmm. Ciekawe. Wychodzisz z założenia, że pośrednik robi wyłącznie za kuriera. Uważasz, że nie jest w stanie wywalczyć oferty lepszej niż standardowa oferta banku? Oczywiście nie w każdym przypadku i nie w każdym banku, ale jest to do zrobienia.


Napisałem "najczęściej" a nie zawsze. Jest to ogromna różnica.
Na rynku pośrednictwa finansowego działają głównie firmy pośredniczące, typu Fines, QS, itp. One są tzw. operatorami bankowymi i podpisują umowy w imieniu banków z pośrednikami, których rola ogranicza się do wklepania do systemu danych.
Są tez tzw. doradcy, typu expander, open office, itp., którzy również są operatorami i mają bezpośrednie umowy z bankami.
Większość pośredników lokuje produkty tam, gdzie ma najwyższe prowizje. Nieco inaczej jest z doradcami niezależnymi, których współpraca opiera się na luźnych zasadach. Wyszukują oni najlepszy pod względem cenowym i odpowiedni do możliwości finansowych klienta produkt. Nie otrzymują oni prowizji od banków, natomiast pobierają prowizje od klienta.
Open Finance?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

29.2.2016 10:38
Doświadczonym doradcom finansowym opłaca się oferować klientom najlepsze produkty. Od zadowolonego klienta mają polecenia, które są bardzo ważne w tym biznesie!
Jeżeli ktoś działa w branży kilka lat to będzie wiedział co mam na myśli.

Nie bardzo rozumiem na czym miałaby polegać rola tzw. doradcy niezależnego, który (jak zrozumiałem) nie ma podpisanych umów z bankami?
Bank nie będzie z nim rozmawiał, bo obowiązuje ochrona danych osobowych więc de facto klient i tak będzie musiał do banku (lub banków) pójść sam i jeszcze ma za to zapłacić?
Nie łatwiej skorzystać z DARMOWEJ (jeżeli ktoś ma wątpliwości to nie pobieramy żadnego wynagrodzenia za zamieszczane tutaj porady) pomocy na forum, sprawdzić parametry kredytów w porównywarkach lub bezpośrednio na stronach banków?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

29.2.2016 10:56
Stanisław Bińkiewicz napisał


Napisałem "najczęściej" a nie zawsze. Jest to ogromna różnica.

Najczęściej oznacza, że zwykle tak jest. Uwierz mi - nie jest. Tak jak napisałem znam tylko jeden taki przypadek. Napisałbym więc, że jest to rzadkością, a nie regułą, co wynika z Twojego stwierdzenia.
Stanisław Bińkiewicz napisał

Są tez tzw. doradcy, typu expander, open office, itp., którzy również są operatorami i mają bezpośrednie umowy z bankami.
Większość pośredników lokuje produkty tam, gdzie ma najwyższe prowizje. Nieco inaczej jest z doradcami niezależnymi, których współpraca opiera się na luźnych zasadach. Wyszukują oni najlepszy pod względem cenowym i odpowiedni do możliwości finansowych klienta produkt. Nie otrzymują oni prowizji od banków, natomiast pobierają prowizje od klienta.

I tutaj też się mylisz. Wcześniej napisałem, że jak w każdej grupie zawodowej, tak i w tej zdarzają się czarne owce, które myślą o interesie swoim, a nie klienta. Są to jednak wyjątki i nie ważne, z którą z firm współpracują. Jestem niezależnym doradcą kredytowym, a nie pobieram wynagrodzenia od klientów. Mam umowę z jedną z firm (Murator Finanse), ale służy mi ona przede wszystkim umowami z bankami. Firma w żaden sposób nie jest powiązana z którymkolwiek z banków, co mogłoby wpływać na wybory jej doradców. Owszem część banków płaci lepiej, część słabiej. Gdybym miał kierować się jednak prowizją, nie mógłbym liczyć na polecenia - klient, który będzie miał przeświadczenie, że został oszukany, nie poleci mnie nikomu. Twoje stwierdzania są więc zdecydowanie nie na miejscu. Generalizujesz coś, co jest marginesem.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

29.2.2016 11:00
Robert Sierant napisał
Doświadczonym doradcom finansowym opłaca się oferować klientom najlepsze produkty. Od zadowolonego klienta mają polecenia, które są bardzo ważne w tym biznesie!
Jeżeli ktoś działa w branży kilka lat to będzie wiedział co mam na myśli.

Nie bardzo rozumiem na czym miałaby polegać rola tzw. doradcy niezależnego, który (jak zrozumiałem) nie ma podpisanych umów z bankami?
Bank nie będzie z nim rozmawiał, bo obowiązuje ochrona danych osobowych więc de facto klient i tak będzie musiał do banku (lub banków) pójść sam i jeszcze ma za to zapłacić?
Nie łatwiej skorzystać z DARMOWEJ (jeżeli ktoś ma wątpliwości to nie pobieramy żadnego wynagrodzenia za zamieszczane tutaj porady) pomocy na forum, sprawdzić parametry kredytów w porównywarkach lub bezpośrednio na stronach banków?


Pisząc swoje opinie, czy też refleksje na temat pośrednik/doradca opieram się na doświadczeniu zdobytym podczas swojej wieloletniej pracy w finansach. Na codzień spotykam się z jedną i drugą grupą świadczącą usługi wobec klienta. Prawdą jest, że większość działających na rynku podmiotów a pośredniczących w zawieraniu umów, przynajmniej nie powinna pobierać od klienta żadnych opłat, ponieważ swoją prowizję otrzymuje od instytucji, na rzecz której pracuje. Ale są też na rynku osoby, które prowadzą pośrednictwo w zakresie np tzw. kredytów trudnych, One się w tym specjalizują, i za swoją wiedzę, pobierają od klienta opłatę, która ustalana jest na podstawie tzw. wartości własnej pracy itp..
Kolejna sprawa, to to, że we wpisach pisałem ogólnie czyli dotyczyły one zarówno osób fizycznych jak i firm.
I właśnie tych drugich dotyczyła część wpisu, mówiąca o pobieraniu opłat.
Wielokrotnie na forum firmowym pisałem, że właściciele firm poszukują kredytów w bankach, nie wiedząc o tym, że na terenie poszczególnych województw działają fundacje pozarządowe, skupione wokół PARP, które udzielają pożyczek na zasadach dużo tańszych niż bankowe. Przykład - pożyczka na teren woj. łódzkiego z zerowym oprocentowaniem i zerową prowizją. Ale do niej trzeba przygotować dokumentacje, biznesplan, itp. We wniosku doradca/pośrednik może być wpisany jako osoba kontaktowa i ona pilotuje cały wniosek, koryguje błędy, itp. I tego nie robi się za darmo, klient płaci prowizję na podstawie wystawionej faktury.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
mm

Niezarejestrowani

7.3.2016 8:08
Korzystałem z doradcy 4 lata temu. Koszt to około 5 tys. zł wrzucony w kredyt. Żaden bank nie chciał ze mną rozmawiać, a doradca znalazł 3 banki do wyboru. Wśród znajomych którzy brali kredyty hipoteczne w tamtym okresie tylko doradca gwarantował otrzymanie kredytu. Bezpośrednie rozmowy w bankach były stratą czasu.
Cytuj
Piotr Pajak

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.3.2018 17:28
ymcm napisał
Tym pytaniem włożę może trochę kij w mrowisko, ale bardzo mnie to ciekawi - czy koszt kredytu gotówkowego czy hipotecznego różni się w zależności od tego, czy zostanie załatwiony bezpośrednio w banku czy za pośrednictwem doradcy kredytowego?


Oczywiście często pośrednicy wybierają dla nas najkorzystniejsze warunki nie musimy biegac po bankach i sprawdzać który posiada najbardziej atrakcyjne warunki taki doradca zrobi to za nas oczywiście wezmie za to prowizje alei tak bardziej na tym skorzystamy:) ja mogę polecić Panią X dla mnie załatwiła bardzo korzystne warunki pod kredyt hipoteczny :)
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Odpowiedź