• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Co wpływa na naszą zdolność kredytową .

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Brajan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.2.2016 13:26
Witam wszystkich .Przeczytałem wczoraj na tym forum o zdolności kredytowej .Myślałem ,że wpływa na nia ma tylko zaleganie ze splatami albo brak pracy .A tu się dowaiaduję ,że jeżeli w ciagu jednego miesiąca klient zapyta o kredyt w kilku bankach to mu spada zdolnośc a nawet gorzej - w ogóle moze nie dostać kredytu.Co to jest właściwie ta zdolnośc i co na nia wpływa?
Cytuj
KarolinaKwiatosz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.2.2016 13:33
http://www.comperia.pl/artykuly/o_kredytach_gotowkowych/13532-co-wplywa-na-zdolnosc-kredytowa.html Poczytaj sobie:)
Cytuj
dana-sto

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.2.2016 17:14
KarolinaKwiatosz napisał
http://www.comperia.pl/artykuly/o_kredytach_gotowkowych/13532-co-wplywa-na-zdolnosc-kredytowa.html Poczytaj sobie:)
Też chciałam się dokładnie dowiedzieć .Bo mimo tego ,ze wszystko niby wiadomo to jednak nie do konca.Jestem zaskoczona tym stwierdzeniem ,że na zdolnośc ujemnie wplywa wypytywanie w róznych bankach.To co? Tylko z przegladarek w necie mozna skorzystac?A strona o podanym adresie nie istnieje.Sprawdx i podaj jeszcze raz.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

26.2.2016 18:01
Tak, zapytania kredytowe obniżają rating w BIK. Miałem klienta, który dostał negata za to, że miał za dużo zapytań w ostatnim czasie.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
kleo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.2.2016 18:43
A może on był taki dociekliwy wobec doradcy w jednym banku i dlatego nie dostał kredytu? A może po prostu nie mógł dostać ? Może tylko nakłamał pana ,że przez dociekliwość mu odmówili? Ja tak na poważnie niem dowierzam ludziom .Maja dziwną zdlolność do koloryzowania i przekręcania faktów.
Cytuj
Piotr Ożarowski

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 368 razy

Wyślij wiadomość

27.2.2016 10:10
Zdolność kredytowa to zdolność klienta czyli zdolność kredytobiorcy do spłaty swoich zobowiązań w wyznaczonym terminie. Na podstawie zdolności kredytowej banki określają również maksymalną wysokość kwoty na jaką Klient może zaciągnąć kredyt.
Na zdolność kredytową wpływa szereg czynników:
- wysokość naszych średnich, comiesięcznych dochodów
- wartość naszych zobowiązań (kredyty, poręczenia, czasami posiadanie auta lub prywatnego ubezpieczenia czy innych stale powtarzających się kosztów widocznych na wyciągach bankowych)
- źródło uzyskiwania dochodów (rodzaj umowy o pracę, jej długość),
- wiarygodność pracodawcy (jeśli, wiadomo że w najbliższym czasie w jakimś zakładzie pracy mogą być zwolnienia grupowe, albo pracodawca ma kłopoty finansowe, ostrożniej banki traktują też pracodawców prowadzących własną działalność gospodarczą w od krótkiego okresu czasu,
- wiek kredytobiorcy (wpływa na maksymalny okres kredytowania w przypadku osób
w podeszłym wieku, niektóre banki niechętnie pożyczają osobom poniżej 25 roku życia)
- stan cywilny,
- liczba osób przypadających na gospodarstwo domowe (koszty utrzymania),
- zamieszkiwany powiat (koszty utrzymania inne np. w Warszawie inne w mniejszej miejscowości),
- dotychczasowa historia kredytowa najczęściej do 5 lat wstecz,
- waluta w której klient zarabia
- wykonywany zawód (banki bardzo chętnie udzielają kredytów np. tzw. profesjonalistom, czyli przedstawicielom zawodów do których wykonywania potrzebny jest dyplom i wpis do rejestru np.: lekarz, komornik, architekt itp.
- czy klient jest bankowi znany (lepsza oferta dla klienta ktory w danym banku ma lokatę, konto, kartę,
- sposób w jaki klient korzysta z kredytu odnawialnego i karty kredytowej ( jeśli limity są na maxa zrealizowane, a klient splaca tylko minimalną wymaganą kwotę, może to świadczyć o złej płynności finansowej klienta)

Czynniki na które nie mamy wpływu:
- wysokość stóp procentowych,
- liczba środków jakie konkretny bank może przeznaczyć jeszcze na akcję kredytową (jeśli konkretny bank w ostatnim czasie udzielił bardzo dużo kredytów może być zainteresowany ograniczeniem liczby udzielonych kredytów, pogarsza ofertę, podnosi wymagania)
Wypowiedź została zmieniona przez: Piotr Ożarowski 27.2.2016 10:13
Cytuj
pozdrawiam
Piotr Ożarowski
wwjm@wwjm.pl
888-777-991
rozinski

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.2.2016 13:01
Im jakoś słowa nie ma o tym wypytywaniu kilku banków o oferty kredytowe.Nie wydaje Wam sie to ,ze to jedna wielka sciema? Jaki to może mieć wpływ na zdolnośc ,jezeli ma się dobrą historie kredytową i bardzo dobre zarobki?Ja temu nie daje wiary.
Cytuj
klementyna

Niezarejestrowani

28.2.2016 20:46
tak naprawdę im mniejsze obciążenia tym lepiej dla potencjalnego kredytobiorcy. wszystko też zależy od tego jak duży chcesz wziąć kredyt?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

28.2.2016 21:15
rozinski napisał
Im jakoś słowa nie ma o tym wypytywaniu kilku banków o oferty kredytowe.Nie wydaje Wam sie to ,ze to jedna wielka sciema? Jaki to może mieć wpływ na zdolnośc ,jezeli ma się dobrą historie kredytową i bardzo dobre zarobki?Ja temu nie daje wiary.

Złożenie wniosku do kilku banków może mieć wpływ jedynie na wewnętrzny scoring banku przyznawany klientowi. Przy kredytach hipotecznych 2-3 wnioski to zupełny standard.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Piotr Ożarowski

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 368 razy

Wyślij wiadomość

29.2.2016 8:08
rozinski napisał
Im jakoś słowa nie ma o tym wypytywaniu kilku banków o oferty kredytowe.Nie wydaje Wam sie to ,ze to jedna wielka sciema? Jaki to może mieć wpływ na zdolnośc ,jezeli ma się dobrą historie kredytową i bardzo dobre zarobki?Ja temu nie daje wiary.

Liczba zapytań ma wpływ na możliwość uzyskania kredytu. Wystarczy tylko odejść od klawiatury, wejść do pierwszego lepszego banku i zapytać. To że coś wydaje nam się ściemą, nie oznacza, że nią jest. Każde zapytanie do BIK obniża nasz skoring. W przypadku kredytów hipotecznych nie ma to wiekszgo wpływu na decyzję, bo mamy tu do czynienia z kredytem zabezpieczonym. Przy gotówkach już tak.
Więc po wizycie w banku zapraszam do zdania relacji.
Cytuj
pozdrawiam
Piotr Ożarowski
wwjm@wwjm.pl
888-777-991
Odpowiedź