• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy mam zdolność na 40 tysięcy?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
adr-mich

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.1.2016 8:15
Witam, jestem zatrudniony na umowę o pracę na pół etatu, czas nieokreślony. Zarabiam brutto 1000 złotych, na rękę jest to około 700 złotych. Chciałem się dopytać, czy z takimi dochodami mam zdolność do kredytu na 40 tysięcy? Lub ile musiałbym zarabiać, żeby mieć taką zdolność?
Bik mam czysty, jestem kawalerem.
Cytuj
Piotr Ożarowski

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 368 razy

Wyślij wiadomość

26.1.2016 9:03
adr-mich napisał
Witam, jestem zatrudniony na umowę o pracę na pół etatu, czas nieokreślony. Zarabiam brutto 1000 złotych, na rękę jest to około 700 złotych. Chciałem się dopytać, czy z takimi dochodami mam zdolność do kredytu na 40 tysięcy? Lub ile musiałbym zarabiać, żeby mieć taką zdolność?
Bik mam czysty, jestem kawalerem.

Zdolność kredytowa to zolność do spłaty zobowiązań po pokryciu swoich potrzeb życiowych. Poniższe wyliczenia mają wyłącznie charakakter poglądowy i nie oddają rzeczywistości.
1.Przyjmijmy, że bank bardzo liberalnie określi że koszt Pan utrzymania to 500 zł miesięcznie.
2. Pozostaje w dyspozycji 200 zł. Przyjmijmy że te 200 zł, to 150 spłata kapitału a spłata odsetek to 50 zł.
3. Załóżmy że uda się znależć bank który pozwoli wziąc piewrwszy w życiu na kredyt na 60 miesięcy. 150X60=9000 zł.
PS. W rzeczywistości koszty utrzymania przyjmowane przez banki są wyższe, więc ja w opisanym przypadku nie widzę możliwości uzykania kredytu w wysokości 40 000 zł.
Jesli bik jest czysty proponuję powoli zacząć go budować pozytywnie. Jakiś drobny zakup ratalny splacany regularnie to dobry początek.

Poniżej wyliczenie w oparciu o kalkulator gotówkowy eurobanku
(wyliczenie nie stanowi oferty i w banku może przedstawiać się w indywidualnym przypadku inaczej)

Dochód netto: 700 zł
Żródło dochodu umowa o pracę.
Liczba osób na utrzymaniu: 1
Liczba rat: 60

Maksymalna rata kredytu: 117,89
Maksymalna kwota kredytu: 5390,00
Wypowiedź została zmieniona przez: Piotr Ożarowski 26.1.2016 9:21
Cytuj
pozdrawiam
Piotr Ożarowski
wwjm@wwjm.pl
888-777-991
adr-mich

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.1.2016 11:26
Trochę się zawiodłem.
Czy gdybym spróbował podejść do kredyt z dziewczyną mielibyśmy szanse na taką kwotę?
Dziewczyna pracuje w oparciu o umowy o dzieło, co miesiąc podpisuje nową. Jej dochód za 2015 rok to około 14000 złotych. Ona ma jakąś pozytywną historię w Bik, chyba 2 czy 3 kredyty spłacane bez opóźnień.
Potrzebujemy takiej kwoty, bo chcieliśmy od kogoś odkupić mieszkanie w TBS, a na coś takiego nie dostaniemy chyba kredytu hipotecznego.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

26.1.2016 12:12
Masz rację, na TBS nie otrzymacie kredytu hipotecznego. Nawet gdyby było to możliwe to i tak macie zbyt niski dochód...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Piotr Ożarowski

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 368 razy

Wyślij wiadomość

26.1.2016 13:02
Matematycznie wychodzi na 62 miesięcy. Przy braku jakichkolwiek innych obciażeń. Ale proszę się nie nastawiać na "tak"

Wiele zależy od tego jak bank potraktuje stabilność dochodu Pana dziewczyny. Czy firma zatrudniająca będzie znana dla banku. Czy pomiędzy poszczególnymi umowami był przerwy itd.

Niedawno procesowałem kredyt, w którym podobny dochód nie został zaakceptowany prez analityka jako niepewny w przyszłości.

Przed podjęciem decyzji o zakupie namawiałbym Państwa na dokładną kalkulację tego zakupu i uwzględnienie wszystkich przyszłych kosztów.

Opłaty czynszowe w TBS są wysokie a wkład trudny do zbycia. Dojdzie rata kredytu. Chyba, że dysponujecie Państwo jeszcze innymi dochodami, o których tu nie rozmawialiśmy.

Przykładowa kalkulacja z kalkulatora Eurobank:
Kredyt: 40 000 zł
Maksymalna rata kredytu: 880,51 zł
Maksymalna kwota kredytu: 42 410,00 zł
Dochód netto: 1860 zł
Liczba rat:62
Główne Źródło dochodu: umowa cywilmo prawna,
Liczba osób na utrzymaniu: 2

Banki gdzie wg mnie można zapytać o ofertę:
Pekao SA, Alior, Eurobank

Proszę rozważyć też jako alternatywę zakup małego mieszkania w oparciu o nisko oprocentowany kredyt hipoteczny. Zwłaszcza jeśli są bliscy którzy mogą wspólnie z nami wnioskować o kredyt

Nie namawiam do wzięcia kredytu, tylko do porównania kosztów mieszkania w TBS i we własnym mieszkaniu np. przez okres kilku lat.
Wypowiedź została zmieniona przez: Piotr Ożarowski 26.1.2016 13:10
Cytuj
pozdrawiam
Piotr Ożarowski
wwjm@wwjm.pl
888-777-991
adr-mich

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.1.2016 13:29
Dziękuje za wyliczenie i rady.
Jeśli chodzi o kupno mieszkania na własność, to niestety obawiam się, że nie będziemy mieli w ogóle zdolności. Myślałem o TBS, bo ostatnio pojawiła się oferta w moim mieście i nie ukrywam, że cena kusi, choć czynsz nie jest zbyt niski.
Kawalerka w podobnym stanie to koszt co najmniej 100 tysięcy złotych, a do tego musielibyśmy mieć jeszcze wkład własny. Na razie jest to dla nas niewykonalne.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

26.1.2016 13:56
TBS to rodzaj najmu z wysokim czynszem. Zdecydowanie lepiej kupić coś na własność...ale musicie mieć i dochód i wkład własny.

Z drugiej strony hipo to znacznie dłuższy okres kredytowania i niższa rata w stosunku do kredytu gotówkowego.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Werka

Niezarejestrowani

26.1.2016 14:01
Wlasnie nie rozumiem zachwytów nad tbs, szczególnie w duzym miescie. Kolezanka płaci na prawde wysokie opłąty, a tak na prawde to mieszkanie nigdy nie bedzie jej. No i nie zpaominajmy o wkladzie własnym.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

26.1.2016 14:47
A kto się TBS zachwyca? Pomysł niby dobry, ale b.wysokie opłaty powodują, że nie jest to opłacalne rozwiązanie...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
adr-mich

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.1.2016 15:28
Werka napisał
Wlasnie nie rozumiem zachwytów nad tbs, szczególnie w duzym miescie. Kolezanka płaci na prawde wysokie opłąty, a tak na prawde to mieszkanie nigdy nie bedzie jej. No i nie zpaominajmy o wkladzie własnym.


W dużym mieście wygląda to gorzej niż w małym?
Ja się nie zachwycam, po prostu szukam jakiejś alternatywy. Mam dość uzależnienia od właścicieli mieszkań, które wynajmuje i szukam czegoś, co da mi więcej swobody.
Niestety z racji niewielkich dochodów nie mam zbyt wielu opcji, a mieszkanie TBS jednak kosztuje mniej niż zakup własnego. Może ostatecznie wychodzi drożej, ale naprawdę nie mogę narzekać teraz.
Cytuj
Odpowiedź