• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy można dostać kredyt wyższy, niż wartość nieruchomości?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

19.1.2016 16:34
jaworskiM napisał
Dziękuję za wyjaśnienie, już rozumiem. Czyli wkład własny muszę policzyć na nowo, od całej kwoty, którą chcę skredytować?
Tylko mam jeszcze pytanie, czy mogę złożyć w banku wniosek o taką kwotę, jakiej uważam, że potrzebuję (na remont) czy potrzeba do tego jakichś fachowych ekspertyz czy wyliczeń?
Nie jestem budowlańcem, ale sądzę, że udałoby mi się mniej więcej ocenić, ile taki kredyt mógłby wynieść.

Wykończenie z założenia podniesie wartość nieruchomości. Wartość ta podnoszona jest jednak zwykle do określonego poziomu. Bo co z tego, że w mieszkaniu położymy sobie drogie marmury, za które nikt w przyszłości nie będzie nam chciał zapłacić dodatkowo. Kredyt na zakup + wykończenie nie może przekroczyć 90% wartości łącznej inwestycji.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Piotr Ożarowski

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 368 razy

Wyślij wiadomość

20.1.2016 8:28
Istnieje taka możliwość, żeby kredyt przekroczył wartość nabywanej nieruchomości. Zabezpieczeniem kredytu może być inna nieruchomość o większej wartości. W banku PKO BP bierzemy kredyt na zakup, remont, plus do 20% wartości celu mieszkaniowego na cel dowolny. To wszystko nie powinno przekroczyć 80% (tu nie, mam pewności czy obecnie 80 czy 85%) wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie. Plusem jest to że wtedy wkład własny nie jest w gotówce. Właściciel dający zabezpieczenie powinien wypełnić przy wniosku formularz zgody i być rownież obecny przy podpisaniu umowy kredytowej. Zwykle rzadko się, ktoś się zgadza, ale jak rodzice mieszkają w czymś dużym i chcą pomóc da się zrobić.
Wypowiedź została zmieniona przez: Piotr Ożarowski 20.1.2016 8:31
Cytuj
pozdrawiam
Piotr Ożarowski
wwjm@wwjm.pl
888-777-991
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

20.1.2016 8:45
Piotr Ożarowski napisał
Plusem jest to że wtedy wkład własny nie jest w gotówce.

To jest plus? Ja to uważam za spory minus. Myślę, że wiesz z czym wiąże się zabezpieczenie jednego kredytu na dwóch nieruchomościach?
PS. Taką możliwość daje nie tylko PKO BP.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
KacperL

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.1.2016 9:56
A czy w przypadku kredytu z dodatkiem z MDM też można zdecydować się na większy kredyt, przeznaczony na remont?
Czy tutaj już nie jest tak łatwo?
Chcemy z żoną skorzystać z programu, ale przyznam, że mieszkania, które się łapią do programu w naszym mieście są w dość koszmarnym stanie.
Remont byłby niezbędny, a na pewno nie byłoby nas na niego stać bez pożyczenia tych pieniędzy.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

20.1.2016 10:30
Można, ale nie we wszystkich bankach. W przypadku MDM konieczne jest rozbicie finansowania na 2 osobne kredyty.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Gracjan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.1.2016 10:34
Czyli, że w ramach mdm trzeba brac w miare nowe mieszkania, ale w niskich cenach, które mieszczą sie w limicie. Super.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

20.1.2016 10:45
Gracjan napisał
Czyli, że w ramach mdm trzeba brac w miare nowe mieszkania, ale w niskich cenach, które mieszczą sie w limicie. Super.

Czemu? Przerobiłem wiele kredytów, gdzie klienci brali dodatkowe środki na remont/wykończenie.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Gracjan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.1.2016 10:56
lzalewski napisał
Gracjan napisał
Czyli, że w ramach mdm trzeba brac w miare nowe mieszkania, ale w niskich cenach, które mieszczą sie w limicie. Super.

Czemu? Przerobiłem wiele kredytów, gdzie klienci brali dodatkowe środki na remont/wykończenie.
mieli zdolnosc?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

20.1.2016 11:06
Gdyby nie było zdolności to kredytu też by nie było.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Piotr Ożarowski

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 368 razy

Wyślij wiadomość

20.1.2016 11:52
lzalewski napisał
Piotr Ożarowski napisał
Plusem jest to że wtedy wkład własny nie jest w gotówce.

To jest plus? Ja to uważam za spory minus. Myślę, że wiesz z czym wiąże się zabezpieczenie jednego kredytu na dwóch nieruchomościach?
PS. Taką możliwość daje nie tylko PKO BP.

Zabezpieczamy sie wyłącznie na jednej nieruchomości tej droższej a nie na dwóch. Kupowana nieruchomość w tym przypadku nie jest zabezpieczeniem kredytu.
Cytuj
pozdrawiam
Piotr Ożarowski
wwjm@wwjm.pl
888-777-991
Odpowiedź