• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Który bank nie podniósł jeszcze marży w kredytach?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

18.1.2016 10:10
ignacy88 napisał
Ranking służy temu, zeby mniej wiecej miec oglad, a nie brac to na 100 proc.


I zwykle wygrywają w nich te banki, które najmocniej się akurat reklamują. Wystarczy odpowiednio dobrać parametry...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
ignacy88

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.1.2016 10:17
Robert Sierant napisał
ignacy88 napisał
Ranking służy temu, zeby mniej wiecej miec oglad, a nie brac to na 100 proc.


I zwykle wygrywają w nich te banki, które najmocniej się akurat reklamują. Wystarczy odpowiednio dobrać parametry...
Myslę, że jesli ktos juz bierze kredyt to jest w stanie ocenić czy oferta jest na prawdę dobra, czy po prostu dobrze reklamowana.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

18.1.2016 10:37
ignacy88 napisał
Myslę, że jesli ktos juz bierze kredyt to jest w stanie ocenić czy oferta jest na prawdę dobra, czy po prostu dobrze reklamowana.

Z rankingami główne problemy są dwa:
1. Nie uwzględniają wszystkich parametrów.
2. Często robione są na zlecenie banków i parametry dobierane są w taki sposób, aby zleceniodawca był w rankingu jak najwyżej.
Rankingi nie podają również wszystkich wymaganych przez bank produktów, nie oceniają zdolności kredytowej itd. itd.
Coś co w rankingu na pierwszy rzut oka wygląda rewelacyjnie, w rzeczywistości okazuje się kiepskie. I niestety wiele osób nie jest w stanie tego zauważyć samemu, bo np. co z tego, że prowizja wynosi 0%, skoro występuje bezsensowne ubezpieczenie, które kosztuje więcej niż wynosi wspomniana prowizja? A o ubezpieczeniu często już w rankingu mowy nie ma i niestety, ale często klient dowiaduje się o nim dopiero po decyzji kredytowej, gdy nie ma już czasu na szukanie alternatywy.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Kiedysiowa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.1.2016 10:36
Jasne, ze nie mozna ich traktowac jako pewnik, ale mozna sie zasugerowac, sprawdzic.
Cytuj
Sebastian Sroka

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 124 razy

Wyślij wiadomość

19.1.2016 10:54
armin napisał
Witam, chciałem wziąć z partnerką kredyt hipoteczny.Słyszałem jednak, że bardzo dużo banków popodnosiło już marże i nie jest tam tak bardzo tanio. Nie wiem jednak, które to banki, gdyż nigdzie nie mogę znaleźć dokładnych informacji na ten temat.
Czy mógłby mi ktoś napisać, które banki są jeszcze przed podwyżką?
Jeśli teraz złożymy wniosek, to czy mamy szansę na tańszy kredyt?
Obawiam się, że nie macie szans na tańszy kredyt, ponieważ banki wiedziały o planowanym podatku bankowym od dłuższego czasu i się do niego przygotowywały. Poza tym jak zawsze mówię: nie traktujcie ceny jako jedynego i głównego kryterium wyboru, Nie zawsze najtańszy oznacza najlepszy, bo najtańszy obecnie może okazać się najdroższym w całym okresie spłaty. Kredyt frankowy też był najtańszym swego czasu. Popytajcie wśród znajomych, którzy mają kredyt hipoteczny kogo mogą polecić albo idźcie do niezależnego doradcy, który sprawdzi Wasze oczekiwania, skonfrontuje je z wymaganiami banków i wybierze Wam najlepszą ofertę. I nie sugerujcie się tym, że doradcy są drożsi, niż banki bo z reguły nie są. Jeśli potrzebujecie kontaktu do doradców to zapraszam na prv.Pozdrawiam
Cytuj
Sebastian Sroka
s.sroka@finansowanie24.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

19.1.2016 10:54
A przy złożeniu wniosków/liczeniu zdolności następuje zwykle nieprzyjemne zderzenie z rzeczywistością...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
ElżbietaMaj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.1.2016 11:16
Czyli tak podsumowując, należy patrzeć na takie parametry, jak:
1. prowizja
2. oprocentowanie
3. ubezpieczenie
Nie sugerować się rankingami, a najlepiej iść z tym do niezależnego doradcy?
Czy o czymś zapomniałam?
Cytuj
Sebastian Sroka

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 124 razy

Wyślij wiadomość

19.1.2016 11:25
ElżbietaMaj napisał
Czyli tak podsumowując, należy patrzeć na takie parametry, jak:
1. prowizja
2. oprocentowanie
3. ubezpieczenie
Nie sugerować się rankingami, a najlepiej iść z tym do niezależnego doradcy?
Czy o czymś zapomniałam?

Proszę sprawdzić wszelkie ewentualne dodatkowe opłaty, którymi bank może obciążyć i w jakich przypadkach może to zrobić (np.opóźnienie w spłacie raty, niedostarczenie w terminie aktualnej polisy ubezpieczeniowej itp.)oraz przede wszystkim kiedy w jakich warunkach bank może zwiększyć marże, naliczyć dodatkowe prowizje itd. Każdy specjalista zajmujący się zawodowo kredytami hipotecznymi takie właśnie rzeczy pokaże w konkretnych bankach. Właśnie sumy takich opłat plus to co wcześniej Pani zapisała stanowią o całkowitym koszcie kredytu.
Cytuj
Sebastian Sroka
s.sroka@finansowanie24.pl
Marcin IwanejkoDoradca finansowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 337 razy

Wyślij wiadomość

25.1.2016 11:05
Bez podania szczegółów nikt oferty nie przedstawi.
Cytuj
Marcin Iwanejko
marcin.iwanejko@santander.pl
510 00 98 82
VanElias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.1.2016 11:12
To bank może zwiększyć marże w trakcie trwania kredytu?
Nie wiedziałem, że takie coś jest możliwe. Oprocentowanie tak, bo przecież jest ono na ogół wskazane jako wielokrotność viboru, ale marża?
Czy banki często z tego korzystają?
Bo wychodzi na to, że możemy wziąć kredyt na 30 lat i nawet nie wiedzieć, ile będziemy musieli oddać.
To wydaje mi się troszeczkę nie w porządku w stosunku do klientów. tak naprawdę nie wiemy, na co się zgadzamy.
Cytuj
Odpowiedź