• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Leasing na samochód. Jaki bank

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

29.1.2016 14:53
Rupi napisał
W jakiej sytuacji kredyt byłby korzystniejszy niż leasing?
Sama prowadzę firmę, ale jestem na ryczałcie i nie prowadzę pełnej księgowości.
Myślałam niedawno nad zakupem samochodu, w sumie zależało mi na jak najtańszej ofercie.
Kosztów i tak nie mam, więc czy w moim wypadku jest sens brać leasing czy może jednak lepiej zdecydować się na kredyt?



Pełną księgowość prowadzą spółki i firmy przekraczające obrót
1200000 euro. Większość firm prowadzi KPIR, w której ujmuje wszystkie przychody oraz koszty. Są też firmy które przyjmują sposób rozliczeń w oparciu o tzw. ryczałt ewidencjonowany.
W tej formie ewidencji, księguje się tylko przychody.
Uważam, że ten sposób rozliczeń ogranicza w pewnym stopniu rozwój firmy. Jeśli więc prowadzimy firmę w oparciu o ryczałt, to obojętnie, czy będzie to kredyt czy leasing, żadnych kosztów nie odpiszemy. Wtedy możemy wybrać jedno albo drugie, w zależności od tego na jaki okres potrzebujemy finansowania, jaka wysokość raty nas interesuje, itp.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Konrad

Niezarejestrowani

1.2.2016 9:57
Stanisław Bińkiewicz napisał
KamilCe napisał
carlos napisał
Idea Bank ma kiepskie opinie?
A czego one dotyczą?
mam u nich firmowy rachunek z limitem i do tej pory sobie chwalę.
To chyba jeden z nielicznych banków tak nakierowanych na klienta biznesowego.
Może niektóre opłaty nie są niskie, ale jakoś to się wyrównuje.
No i przede wszystkim bogata oferta mnie ujęła, łatwo znaleźć potrzebny produkt.
Jestem ciekawy, co takiego piszą na tych forach?
Np. na tym forum Idea bank ma dobr eopinie, nie raz nawet eksperci polecaja ich produkty, ale w internecie zawsze znajda sie niezadowoleni. Tak juz jest.


To prawda. W każdym z banków znajdą się osoby, które są zadowolone i niezadowolone. Idea Bank obsługuje pewną nisze rynkową, składającą się w większości albo z młodych firm, albo z takich, które nie są w stanie otrzymać finansowania w innych bankach. Stąd tez i oferta jest specyficzna.

Od kilkunastu dni w Idea Banku jest oferowany nowy kredyt, który nazywa się Kredyt Fair. Nie ma on oprocentowania, do kwoty kredytu doliczana jest wyłącznie prowizja.
Proszę obserwować mojego bloga /adres w stopce/. Dzisiaj opiszę kredyt oraz pokażę krok po kroku jak wyliczyć ratę kredytową.
Idea Bank ma specyficzną ofertę, ale np. ich lokata Happy przez długi czas nie miała sobie równych. Zamiast narzekać ludzie powinni najpierw sprawdzać oferty itd.
Cytuj
Marcin IwanejkoDoradca finansowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 337 razy

Wyślij wiadomość

1.2.2016 11:38
Co ma piernik do wiatraka ? Lokata a leasing ? Jest dużo firm leasingowych mających zdecydowanie lepszą ofertę od Idea leasing, ale w tym przypadku nie można nic napisać , bo klient nie podał podstawowych parametrów.
Cytuj
Marcin Iwanejko
marcin.iwanejko@santander.pl
510 00 98 82
Konrad

Niezarejestrowani

1.2.2016 12:27
Marcin Iwanejko napisał
Co ma piernik do wiatraka ? Lokata a leasing ? Jest dużo firm leasingowych mających zdecydowanie lepszą ofertę od Idea leasing, ale w tym przypadku nie można nic napisać , bo klient nie podał podstawowych parametrów.
Leasing do lokaty nic, ale mowa o idea banku, wiec napisalem post.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

1.2.2016 14:21
To zanim coś napiszesz przeczytaj czego dotyczy główny wątek ,pisanie bez sensu nie pomaga.
Cytuj
Dejer

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.2.2016 8:56
Od ponad roku spłacam leasing na samochód w Idea Leasing i jeżeli komuś ta informacja się przyda, to nie polecam tej grupy.

1. Bardzo słaby kontakt. Na maile odpisują po 3-4 tygodniach.
2. Za wszystkie dodatkowe czynności trzeba płacić np rejestracja auta 400 zł + VAT, cesja 1000 zł + VAT, wydanie duplikatu dowodu rejestracyjnego to chyba 200 zł + VAT.

Dzwoniąc na infolinię, trzeba uzbroić sie w cierpliwość, bo na rozmowę z konsultantem czekać trzeba około 20 min.
Cytuj
Jureczek

Niezarejestrowani

3.2.2016 11:57
Dejer napisał
Od ponad roku spłacam leasing na samochód w Idea Leasing i jeżeli komuś ta informacja się przyda, to nie polecam tej grupy.

1. Bardzo słaby kontakt. Na maile odpisują po 3-4 tygodniach.
2. Za wszystkie dodatkowe czynności trzeba płacić np rejestracja auta 400 zł + VAT, cesja 1000 zł + VAT, wydanie duplikatu dowodu rejestracyjnego to chyba 200 zł + VAT.

Dzwoniąc na infolinię, trzeba uzbroić sie w cierpliwość, bo na rozmowę z konsultantem czekać trzeba około 20 min.
O wreszcie ktos sensownie doradził, kto korzystał z usług. A co być poradził w zamian?
Cytuj
Dejer

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.2.2016 13:44
Na pewno nie można skreślać na starcie potencjalnie droższych ofert, bo w perspektywie czasu może okazać się, że wyjdziemy na tym na plus. Np ja wybrałem Idea Leasing, tańsza opcja niż konkurencja mi zaproponowała, ale jestem sporo w plecy. Np przez opieszałość w cesji, musiałem zapłacić dodatkowy ZUS (1100 zł), bo cesja w IL trwała 6 tygodni!
Teraz pewnie skorzystałbym z opcji zaproponowanej w salonie samochodowym. Oni są na miejscu, więc jak coś wiem jak ich znaleźć. W Idea Leasing właściwie nie wiadomo do kogo zgłosić się z pytaniem, problemem. Człowiek czuje bezsilność.
Cytuj
LenaEl

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.2.2016 10:01
Dejer napisał
Na pewno nie można skreślać na starcie potencjalnie droższych ofert, bo w perspektywie czasu może okazać się, że wyjdziemy na tym na plus. Np ja wybrałem Idea Leasing, tańsza opcja niż konkurencja mi zaproponowała, ale jestem sporo w plecy. Np przez opieszałość w cesji, musiałem zapłacić dodatkowy ZUS (1100 zł), bo cesja w IL trwała 6 tygodni!
Teraz pewnie skorzystałbym z opcji zaproponowanej w salonie samochodowym. Oni są na miejscu, więc jak coś wiem jak ich znaleźć. W Idea Leasing właściwie nie wiadomo do kogo zgłosić się z pytaniem, problemem. Człowiek czuje bezsilność.
Ale w salonach tez to robia przez banki lub firmy leasingowe, wiec nie wiem czy wyszloby taniej...
Cytuj
Sebastian Sroka

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 124 razy

Wyślij wiadomość

4.2.2016 10:38
Dejer napisał
Na pewno nie można skreślać na starcie potencjalnie droższych ofert, bo w perspektywie czasu może okazać się, że wyjdziemy na tym na plus. Np ja wybrałem Idea Leasing, tańsza opcja niż konkurencja mi zaproponowała, ale jestem sporo w plecy. Np przez opieszałość w cesji, musiałem zapłacić dodatkowy ZUS (1100 zł), bo cesja w IL trwała 6 tygodni!
Teraz pewnie skorzystałbym z opcji zaproponowanej w salonie samochodowym. Oni są na miejscu, więc jak coś wiem jak ich znaleźć. W Idea Leasing właściwie nie wiadomo do kogo zgłosić się z pytaniem, problemem. Człowiek czuje bezsilność.
Dejer napisał
Na pewno nie można skreślać na starcie potencjalnie droższych ofert, bo w perspektywie czasu może okazać się, że wyjdziemy na tym na plus. Np ja wybrałem Idea Leasing, tańsza opcja niż konkurencja mi zaproponowała, ale jestem sporo w plecy. Np przez opieszałość w cesji, musiałem zapłacić dodatkowy ZUS (1100 zł), bo cesja w IL trwała 6 tygodni!
Teraz pewnie skorzystałbym z opcji zaproponowanej w salonie samochodowym. Oni są na miejscu, więc jak coś wiem jak ich znaleźć. W Idea Leasing właściwie nie wiadomo do kogo zgłosić się z pytaniem, problemem. Człowiek czuje bezsilność.
Bardzo dziękuję za ten wpis i opis sytuacji. Przez lata swojej pracy próbuję klientom pokazać, ze cena to nie jest wyznacznik atrakcyjności oferty. Jest jedną ze składowych ale nie jest najważniejsza.Tabela opłat i kontakt z firmą w trakcie trwania umowy leasingowej jest nie mniej ważny! Dlatego też namawiam do współpracy z profesjonalistami zajmującymi się leasingiem, którzy wiedzą że ich praca nie kończy się z chwilą podpisania z klientem protokołu zdawczo- odbiorczego. I nie ma to najmniejszego znaczenia czy ten człowiek jest w salonie samochodowym czy w biurze poza salonem. W każdym przypadku cesji czy jakichkolwiek działań związanych z trwającą umową to właśnie ta osoba jest odpowiedzialna za swojego klienta i z nią sugeruję kontakt w pierwszej kolejnosci w celu załatwienia sprawy.
Cytuj
Sebastian Sroka
s.sroka@finansowanie24.pl
Odpowiedź