• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Zły Bik a kredyt

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

11.1.2016 15:42
w GNB klient, który ma brak score kredytu hipotecznego nie uzyska

historia w BIK ma znacznie większe znaczenie w przypadku kredytów gotówkowych!
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Agnieszka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.1.2016 11:16
karol44 napisał
Dokładnie, już któryś raz na tym forum widzę, jak specjaliści piszą, że pusty Bik nie ma znaczenia. A cały czas trafiają się anonimowe wypowiedzi, jaka to ważna jest historia.
To jest po prostu coś niesamowitego!
Po to ludzie zadają pytania, żeby doradcy rozwiali ich wątpliwości, a nie żeby ktoś, kto się na rzeczy nie zna przekonywał do swoich racji. Ja jestem zdania, że jak nie jestem czegoś pewny, to się nie wypowiadam, może niech inni wezmą ze mnie przykład?
Panie Robercie, z ciekawości, który bank nie udzieli takiego kredytu?
Na forach tak już jeste, ze ludzie anonimowo się mogą wypowiadać, co nie zawsze jest zgodne z prawdą. Natomiast tutaj widzę, ze i tak jest dobrze, bo pisza eksperci znający się na rzeczy:)
Cytuj
Piotr Ożarowski

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 368 razy

Wyślij wiadomość

16.1.2016 9:22
Dalian napisał
I jak rozumiem z pustym BIKiem nie będziemy mieli gorszych warunków?

Moja żona ma pusty BIK, nigdy nie brała żadnego kredytu. A możliwe, że będzie musiała wziąć teraz kredyt hipoteczny.
Ja jakąś historię mam, ale problem w tym, że nie wiem, jak będzie z moją zdolnością.
W każdym razie nawet nie myślałem o tym, żeby sobie specjalnie kształtować historię, bo nawet nie wiedziałem, że jest jakoś szczególnie istotna.


Podejmowanie przez bank decyzji można porównać do tego jak my czasami rozpisując sobie coś na kartce dajemy plusiki i minusiki. Jest stabilna zdolność kredytowa - plusik, jest dobra historia plusik, nie ma historii minusik. Jeśli występują opóżnienia - to na jak długo, sporadycznie czy regularnie. Bank ocenia wysokość wkładu własnego, jak długo klient prowadzi rachunek w banku, analizuje wydatki z wyciągów. Patrzy na stabilność pracodawcy: najwyżej ocenia administrację państwową i samorządową oraz duże spółki i firmy o dużej renomie. Gorzej pracodawców prowadzących własną dzialalność gospodarczą. Ma znaczenie rodzaj umowy o pracę. Ciągłość i długość dotychczasowego zatrudnienia i na jaki okres umowa zawarta jest w przyszłości. Czy rodzina dysponuje jednym żródłem dochodu, dwoma, a może dodatkowo jeszcze dorabiają. Czy klientom udało się dotychcas nabyć jakiś majatek (inna nieruchomość, samochód).Nawet zawód może podlegać ocenie - czy przyszłościowy czy nie. Czasami zadaje klientom dodatkowe pytanie np: co to za wydatek co miesiąc po 250 zł, alko dlaczego na zaświadczeniu o zarobkach jest dochód netto 2000 a na konto wpływa 150 zł mniej. Analityk w banku zbiera to wszystko razem i podejmuje decyzję. Oby pozytywną.
Cytuj
pozdrawiam
Piotr Ożarowski
wwjm@wwjm.pl
888-777-991
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

16.1.2016 11:27
Najlepszymi klientami dla banków są (i zawsze byli) emeryci, w szczególności ci mundurowi.

A zatrudnienie w adm. państwowej? Zwłaszcza po wyborach część kadry jest wymieniana...

Nie można generalizować, każdy bank ma własną politykę odnośnie scoringu.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Poliodor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.1.2016 21:21
Emeryci?
To dla mnie całkowita nowość.
Ale chyba nie chodzi Panu o kredyty hipoteczne?
Myślałem, że klientom w pewnym wieku bank nie da kredytu hipotecznego.
Z administracją państwową to wiele zależy od szczebla, bo o ile dyrektorzy zmieniają się wraz ze zmianą ekipy rządzącej, to już zwykli pracownicy raczej tak nie lecą.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

18.1.2016 9:49
Czy emeryt może stracić źródło dochodu?
Są osoby, które przechodzą na emeryturę w wieku nawet 50 lat (lub wcześniej), ze spokojem dostaną kredyt na 30 lat!
Generalnie maksymalny okres kredytowania to 80 r.ż.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź