• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Zły Bik a kredyt

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

8.1.2016 10:21
Powtarzam kolejny raz, przy kredycie zabezpieczonym (hipotecznym) historia kredytowa ma marginalne znaczenie, najważniejsze to nie mieć historii negatywnej.

Od 2 lat budujecie historię a w tym czasie marże kredytów znacząco wzrosły. Tak naprawdę, skoro chcecie kupić, to na co czekacie?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

8.1.2016 11:27
można mieć i pusty bik i starać się o hipotekę

Edyta napisał
Gabi napisał
arturr2 napisał
Ja ogólnie jestem zdania, że swoje długi trzeba spłacać, a nie potem płakać albo kombinować, no ale wiadomo, że różne sytuacje się w życiu zdarzają i nie zawsze możemy wszystko przewidzieć.
Tak naprawdę, to póki nie znamy czyjejś sytuacji nie będziemy mogli danej osoby ocenić.
A jeśli chodzi o dbanie o historię, to ktoś naprawę o tym myśli?
Ja zacząłem nad tym się zastanawiać tylko dlatego, że chciałem dostać kredyt, w innym wypadku bym się nie interesował czymś takim jak historia kredytowa.
Oczywiscie, ze tak, za jakis czas będę kupowała wreszcie z mężem mieszkanie na własność i juz od jakichś 2 lat budujemy naszą historię.
Niestety nie zawsze ma się czas na kształtowanie historii, ale oczywiście lepiej sie o to zatroszczyć.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Dalian

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.1.2016 13:14
I jak rozumiem z pustym BIKiem nie będziemy mieli gorszych warunków?

Moja żona ma pusty BIK, nigdy nie brała żadnego kredytu. A możliwe, że będzie musiała wziąć teraz kredyt hipoteczny.
Ja jakąś historię mam, ale problem w tym, że nie wiem, jak będzie z moją zdolnością.
W każdym razie nawet nie myślałem o tym, żeby sobie specjalnie kształtować historię, bo nawet nie wiedziałem, że jest jakoś szczególnie istotna.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

8.1.2016 17:02
Martwić się możesz ew. o zdolność kredytową a nie o brak score (pusty) BIK.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Danuta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.1.2016 14:11
Robert Sierant napisał
Martwić się możesz ew. o zdolność kredytową a nie o brak score (pusty) BIK.


To po co tyle się mówi o tym, jak ważna jest historia kredytowa, skoro tak naprawdę nie ma ona takiego znaczenia?
Oczywiście chodzi mi o przypadki, gdy nie ma jej w ogóle, a nie gdy jest negatywna, bo wtedy to wiadomo, że z kredytem będą problemy, o ile w ogóle ktokolwiek go udzieli.
Słyszałam też, że jak ma się pozytywną historię to można otrzymać jednak lepsze warunki kredytu, prawda to?
Cytuj
Jula

Niezarejestrowani

11.1.2016 10:33
Danuta napisał
Robert Sierant napisał
Martwić się możesz ew. o zdolność kredytową a nie o brak score (pusty) BIK.


To po co tyle się mówi o tym, jak ważna jest historia kredytowa, skoro tak naprawdę nie ma ona takiego znaczenia?
Oczywiście chodzi mi o przypadki, gdy nie ma jej w ogóle, a nie gdy jest negatywna, bo wtedy to wiadomo, że z kredytem będą problemy, o ile w ogóle ktokolwiek go udzieli.
Słyszałam też, że jak ma się pozytywną historię to można otrzymać jednak lepsze warunki kredytu, prawda to?
Oczywiscie, ze ma znaczenie. Najlepiejc miec jakąs historię, ale dobrą, czyli wszytsko pospłacane w terminie itd. To wtedy i bik jest pozytywny.
Cytuj
helen

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.1.2016 11:21
Ja już nie wiem, co sądzić. Pan Robert twierdzi, że praktycznie brak historii nie ma znaczenia, a inni upierają się, że ma.
No i nie wiem...
Chcieliśmy z mężem wziąć na początku przyszłego roku kredyt hipoteczny z mdm i już nie wiem, czy szukać jakiejś karty kredytowej czy brać coś na raty?
A może dać sobie spokój i po prostu skupić się na oszczędzaniu na wkład własny?
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

11.1.2016 13:22
przy hipotece pusty bik nie ma aż takiego znaczenia, p. Robert ma racje
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

11.1.2016 13:43
Szukacie opinii specjalisty, który kredytami się zawodowo zajmuje czy wierzycie komuś komu coś się tam wydaje?

Jeden bank (słownie jeden) nie udzieli kredytu hipotecznego klientowi z czystym BIKiem. W pozostałych nie będzie to problem. Powtarzam to jak mantrę, nie wiem jak można czytelniej napisać to samo?!
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
karol44

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.1.2016 15:23
Dokładnie, już któryś raz na tym forum widzę, jak specjaliści piszą, że pusty Bik nie ma znaczenia. A cały czas trafiają się anonimowe wypowiedzi, jaka to ważna jest historia.
To jest po prostu coś niesamowitego!
Po to ludzie zadają pytania, żeby doradcy rozwiali ich wątpliwości, a nie żeby ktoś, kto się na rzeczy nie zna przekonywał do swoich racji. Ja jestem zdania, że jak nie jestem czegoś pewny, to się nie wypowiadam, może niech inni wezmą ze mnie przykład?
Panie Robercie, z ciekawości, który bank nie udzieli takiego kredytu?
Wypowiedź została zmieniona przez: karol44 11.1.2016 15:23
Cytuj
Odpowiedź