• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Zły Bik a kredyt

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Gabi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.1.2016 9:48
Artur Sarnecki napisał
są banki czy skoki gdzie po roku, dwóch można już coś zrobić - to nie tak że teraz przez 5 lat alarm się w banku będzie włączał jak wejdziesz przez drzwi...spokojnie

no i z pko także da się coś załatwić, jest to trudne i wymaga zachodu ale da się
w ktorych bankach tak łagodnie podchodzą?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

7.1.2016 9:56
mam klientkę, która musi jeszcze kilka miesięcy poczekać aż jej wpis w BIK "zniknie" (zostanie przesunięty do części statystycznej); sprawa prawie sprzed 5 lat, nawet wyspecjalizowana kancelaria prawna nie potrafiła jej pomóc, w PKO twardo powiedzieli, że wpisu nie usuną i tyle...

nie wiem jak SKOKi, ale banki komercyjne (pomijam BS'y) ostatnio dość restrykcyjnie podchodzą do wpisów w BIK
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gabi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.1.2016 10:01
W sumie to nie jest takie złe podejscie, udziela sie dzieki temu kredytów tylko zaufanym klientom.
Cytuj
Arias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.1.2016 11:11
Żeby szły za tym jeszcze jakieś lepsze warunki...
Choć oczywiście uważam, że banki mają prawo robić, jak uważają. Sam jak patrzę na podejście niektórych osób do kredytów (typu: dają to biorę, a potem jakoś będzie), to aż załamuję ręce i się wcale bankom nie dziwię.
Jak ktoś miał problemy, coś zawalił, to powinien ponieść potem konsekwencje swoich działań.
Co w tym złego?
Moim zdaniem to jest właśnie sprawiedliwe.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

7.1.2016 11:35
Im lepszy klient tym otrzymuje lepsze warunki. Słabi klienci (z gorszym scoringiem) niestety, ale warunki mają gorsze. Ci, którzy mieli/mają problemy w bazach na kredyt w banku nie mogą liczyć.

Po to właśnie te bazy powstały, aby bank wiedział komu pożycza, tak naprawdę, nasze pieniądze.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

7.1.2016 12:09
santander po dość krótkim czasie, sygma, skoki od 9 msc do 2 lat
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Gabi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.1.2016 12:11
Robert Sierant napisał
mam klientkę, która musi jeszcze kilka miesięcy poczekać aż jej wpis w BIK "zniknie" (zostanie przesunięty do części statystycznej); sprawa prawie sprzed 5 lat, nawet wyspecjalizowana kancelaria prawna nie potrafiła jej pomóc, w PKO twardo powiedzieli, że wpisu nie usuną i tyle...

nie wiem jak SKOKi, ale banki komercyjne (pomijam BS'y) ostatnio dość restrykcyjnie podchodzą do wpisów w BIK
Robert Sierant napisał
Im lepszy klient tym otrzymuje lepsze warunki. Słabi klienci (z gorszym scoringiem) niestety, ale warunki mają gorsze. Ci, którzy mieli/mają problemy w bazach na kredyt w banku nie mogą liczyć.

Po to właśnie te bazy powstały, aby bank wiedział komu pożycza, tak naprawdę, nasze pieniądze.
I dobrze
Robert Sierant napisał
Im lepszy klient tym otrzymuje lepsze warunki. Słabi klienci (z gorszym scoringiem) niestety, ale warunki mają gorsze. Ci, którzy mieli/mają problemy w bazach na kredyt w banku nie mogą liczyć.

Po to właśnie te bazy powstały, aby bank wiedział komu pożycza, tak naprawdę, nasze pieniądze.
. O swoja historę trzeba dbać stale, a nie przypominać sobie jak kredyt potrzebny
Cytuj
arturr2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.1.2016 13:30
Ja ogólnie jestem zdania, że swoje długi trzeba spłacać, a nie potem płakać albo kombinować, no ale wiadomo, że różne sytuacje się w życiu zdarzają i nie zawsze możemy wszystko przewidzieć.
Tak naprawdę, to póki nie znamy czyjejś sytuacji nie będziemy mogli danej osoby ocenić.
A jeśli chodzi o dbanie o historię, to ktoś naprawę o tym myśli?
Ja zacząłem nad tym się zastanawiać tylko dlatego, że chciałem dostać kredyt, w innym wypadku bym się nie interesował czymś takim jak historia kredytowa.
Cytuj
Gabi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.1.2016 13:55
arturr2 napisał
Ja ogólnie jestem zdania, że swoje długi trzeba spłacać, a nie potem płakać albo kombinować, no ale wiadomo, że różne sytuacje się w życiu zdarzają i nie zawsze możemy wszystko przewidzieć.
Tak naprawdę, to póki nie znamy czyjejś sytuacji nie będziemy mogli danej osoby ocenić.
A jeśli chodzi o dbanie o historię, to ktoś naprawę o tym myśli?
Ja zacząłem nad tym się zastanawiać tylko dlatego, że chciałem dostać kredyt, w innym wypadku bym się nie interesował czymś takim jak historia kredytowa.
Oczywiscie, ze tak, za jakis czas będę kupowała wreszcie z mężem mieszkanie na własność i juz od jakichś 2 lat budujemy naszą historię.
Cytuj
Edyta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.1.2016 9:58
Gabi napisał
arturr2 napisał
Ja ogólnie jestem zdania, że swoje długi trzeba spłacać, a nie potem płakać albo kombinować, no ale wiadomo, że różne sytuacje się w życiu zdarzają i nie zawsze możemy wszystko przewidzieć.
Tak naprawdę, to póki nie znamy czyjejś sytuacji nie będziemy mogli danej osoby ocenić.
A jeśli chodzi o dbanie o historię, to ktoś naprawę o tym myśli?
Ja zacząłem nad tym się zastanawiać tylko dlatego, że chciałem dostać kredyt, w innym wypadku bym się nie interesował czymś takim jak historia kredytowa.
Oczywiscie, ze tak, za jakis czas będę kupowała wreszcie z mężem mieszkanie na własność i juz od jakichś 2 lat budujemy naszą historię.
Niestety nie zawsze ma się czas na kształtowanie historii, ale oczywiście lepiej sie o to zatroszczyć.
Cytuj
Odpowiedź