• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt w eurobanku - prośba o ocenę

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
haiko

Niezarejestrowani

5.1.2016 10:13
Jesli ktos ma noz na gardle, to moze wziac chwilowke, gdzie np. jest pierwsza gratis. tylko trzeba ja terminowo splacic, bo kazdy dzien zwloki generuje koszty.
Cytuj
Alex

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.1.2016 10:58
Myślę, że chwilówki to specyficzne produkty i są tylko dla ludzi, którzy wiedzą, jak ich używać.
Jak ktoś zakłada, że nie da rady spłacić, to niech nawet nie bierze. Jak ktoś nie ma pewności, czy da radę spłacić, to też niech nie bierze.
Ale jeśli ktoś jest pewny, że spłaci i to w terminie, to przecież jaka tu filozofia?
Tym bardziej, że są takie, które są darmowe, może nie są wysokie, ale jednak za darmo.
A w banku co dostaniesz za darmo?
Cytuj
haiko

Niezarejestrowani

5.1.2016 15:09
W banku za dzień zwłoki nie zapłacisz kilkanaście procent. A ta pierwsza gratis to taki pic na wode, żeby ludzi naciągać.
Cytuj
Anita

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.1.2016 15:21
haiko napisał
W banku za dzień zwłoki nie zapłacisz kilkanaście procent. A ta pierwsza gratis to taki pic na wodę, żeby ludzi naciągać.


Niekoniecznie. Sama brałam taką chwilówkę kiedyś i naprawdę oddałam dokładnie tyle, co pożyczyłam, bez żadnych dodatkowych opłat.
Oczywiście wiem, że miała mnie ona przekonać do tej firmy, była pewnego rodzaju reklamą, ale ja się na reklamy nie nabieram.
Tyle tylko, że ja oddałam w terminie.
Tego naprawdę trzeba pilnować, ale jak ktoś jest zdyscyplinowany, to chyba nie problemu?
A jak ktoś zakłada, że będzie się spóźniał z płatnościami, to niech bierze lepiej w banku.
Cytuj
Gabi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.1.2016 9:07
Anita napisał
haiko napisał
W banku za dzień zwłoki nie zapłacisz kilkanaście procent. A ta pierwsza gratis to taki pic na wodę, żeby ludzi naciągać.


Niekoniecznie. Sama brałam taką chwilówkę kiedyś i naprawdę oddałam dokładnie tyle, co pożyczyłam, bez żadnych dodatkowych opłat.
Oczywiście wiem, że miała mnie ona przekonać do tej firmy, była pewnego rodzaju reklamą, ale ja się na reklamy nie nabieram.
Tyle tylko, że ja oddałam w terminie.
Tego naprawdę trzeba pilnować, ale jak ktoś jest zdyscyplinowany, to chyba nie problemu?
A jak ktoś zakłada, że będzie się spóźniał z płatnościami, to niech bierze lepiej w banku.
Bardzo dobra postawa, nie wiem jednak czy wiele osób tak postępuje. Obawiam się, że nie.
Cytuj
bartosz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.1.2016 9:08
To jak ktoś postępuje, to już jest chyba jego sprawa. WIadomo, że ludzie są różni. Nie każdy podchodzi do takich kwestii poważnie. Ja wiem, że pewnie miałbym problem z terminami, dlatego chwilówek nie biorę z definicji.
W banku jak pożyczy się pieniądze i odda dzień czy dwa później, to zwykle nie ma większych konsekwencji.
A w firmie?
Wolę nawet nie myśleć. Ile tam teraz wynoszą opłaty? 100, 200%?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

8.1.2016 9:42
bartosz napisał

W banku jak pożyczy się pieniądze i odda dzień czy dwa później, to zwykle nie ma większych konsekwencji.


ano są konsekwencje, bo każde spóźnienie widać w BIK, ostatnio miałem klienta, który z powodu "groszowych" kilku dniowych opóźnień kredytu nie otrzymał w dwóch bankach, dopiero w trzecim (ze zwiększoną marżą), było mnóstwo stresu, bo klient spory zadatek wpłacił

dlatego raty spłacamy zgodnie z harmonogramem!
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Edyta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.1.2016 9:54
Robert Sierant napisał
bartosz napisał

W banku jak pożyczy się pieniądze i odda dzień czy dwa później, to zwykle nie ma większych konsekwencji.


ano są konsekwencje, bo każde spóźnienie widać w BIK, ostatnio miałem klienta, który z powodu "groszowych" kilku dniowych opóźnień kredytu nie otrzymał w dwóch bankach, dopiero w trzecim (ze zwiększoną marżą), było mnóstwo stresu, bo klient spory zadatek wpłacił

dlatego raty spłacamy zgodnie z harmonogramem!
No tak, ale nie sa to takie duze koszty jak w przypadku chwilówek.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

8.1.2016 10:06
Edyta napisał
No tak, ale nie sa to takie duze koszty jak w przypadku chwilówek.


jeżeli stracisz 20.000 zł zadatku wpłaconego na mieszkanie z powodu nieuzyskania kredytu hipotecznego to nie są duże koszty?

lub jeżeli musisz wziąć kredyt na gorszych warunkach, gdyż lepszy bank nie chciał go udzielić z powodu "drobnych" opóźnień i z tego powodu masz np. ratę o 100 zł wyższą przez 30 lat to również nie są duże koszty?

każda spłata raty jest widoczna w BIK, a takie notoryczne spóźnienia powodują, że punktacja spada...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
candyq

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.1.2016 11:23
Ale chyba jak się raz czy dwa razy spóźni o ten dzień czy dwa, to banki nie są aż tak restrykcyjne?
Ja gdzieś czytałam, że opóźnienia do kilku dni nie odbijają się na wyniku punktowym w BIK.
To prawda, czy czegoś nie zrozumiałam?
Osobiście zawsze staram się tego pilnować, ale wiadomo, że może być różnie. Dlatego najlepiej jest mieć stałe zlecenie i problem z głowy.
Cytuj
Odpowiedź