• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Konto zajęte przez komornika

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Weronka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2014 13:00
Czy wiecie co sie dzieje z kontem zajętym przez komornika? Mamy tylko jedno, gdzie spływają moje i męza wypłaty i co w momencie zajęcia - czy zupełnie nie będę mogła z niego korzystać czy bede mogła wypłacac kase kiedy będzie mi potrzebna?
Cytuj
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2014 13:30
z tego co sie orientuje to powinna byc ustalona jakaś kwota wolna od zajęcia bo przecież z czegoś musicie żyć :) tylko nie wiem ile ona wynosi moze ktos wie ktory to paragraf ? spórbuj poszukac w necie bo na pewno komornik nie moze całości zająć :)
Cytuj
be free like a child
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

16.6.2014 13:46
Komornik może zająć rachunek bankowy dłużnika, nie może jednak zabrać wszystkich pieniędzy. Przepisy prawa bankowego wskazuje kwotę wolną od zajęcia, są to środki pieniężne do wysokości trzykrotnego przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Pamiętajmy jednak, że komornik zajmuje wszystkie środki wpływające na konto. Także te których nie było na rachunku bankowym w chwili jego zajęcia, a zostały wpłacone później.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
ryjek82

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2014 6:31
Moja mama miała komornika na koncie przez rok i zabierał jej chyba 800 złotych:/ Do tego płaciła kredyt 500 zł i z tego co jej zostawało kupowała bilet do pracy. Dobrze, że tata pracuje bo by sobie nie poradziła. Z drugiej strony gdyby sobie nie lekceważyła firmy windykacyjnej to nie miałaby problemów.
Cytuj
mamamrowek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2014 7:36
Dokładnie! Ludzie sobie lekceważą firmy windykacyjne a później mają pretensje do całego świata bo dopadł ich komornik. Nie rozumiem takiego zachowania. Firmy windykacyjne może i straszą ale chcą przede wszystkim odzyskać pieniądze i większość z nich idzie na rękę dłużnikom.
Cytuj
muminek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2014 7:52
Mój teść miał kiedyś komornika bo wziął komputer dla syna a ten nie spłacał. Mało tego sprzedał kompa i uciekł do innego miasta. Z tego co wiem komornik zabierał mu połowę wypłaty, ale jakoś sobie poradzili. Nie mieli wyjścia. Moim zdaniem lepiej ugadać się z firmą windykacyjną na raty niż mieć komornika na głowie.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

18.6.2014 9:40
jak sie uda dogadac z komornikiem to sukces, zazwyczaj nachodza do skutku. Wiec najlepiej po prostu splacic co trzeba i juz.
Cytuj
beatrisR

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2014 17:50
Komornik nie może zostawić Cie bez środków do życia. Może zająć pieniądze ale musi zostawić Ci tyle żebyś mogła się utrzymać, A jak masz rodzine to ich tez musi brać pod uwagę. Ale najlepiej to wszystko spłacać i nie mieć takich problemów.
Cytuj
Vitalena

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.6.2014 17:36
Mój znajomy miał taka sytuacje że komornik wszedł na jego konto. Dogadał sie tak w firmie że tam dostawał tylko częsć wypłaty a reszte do ręki wtedy wiecej zostawało mu na życie bo komornik ma obowiązek zostawić CI tyle żebyś przeżył od wypłaty do wypłaty.
Cytuj
Papatka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.6.2014 19:23
Wiesz, komornik wejdzie Ci na konto. Zostawi środki potrzebne do przeżycia danego miesiaca a jak ściągnie już odpowiednia kwotę razem ze swoimi oplątami i odsetkami to schodzi Ci z kąta. Zastanawia mnie tylko na jakiej zasadzie jest to w banku czy ktoś przychodzi i mówi że jest komornikiem i zajmuje to i to konto czy jak?
Cytuj
Odpowiedź