• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Konto zajęte przez komornika

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
koralowamaja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.9.2014 10:32
owllovesyou napisał
Miałam raz zajęte konto przez pomyłkę banku. Jak zobaczyłam na koncie spory debet prawie oczy mi wyszły z orbit. Pani w banku powiedziała mi, że nie ma sensu wpłacać na nie pieniążków, póki nie wyjaśni się sprawa, bo i tak z nich nie skorzystam. Od tego czasu nie rozumiem zajmowania konta bankowego, bo przecież komornik może zająć maksymalnie bodajże 50 proc. dochodów. A jeśli cała wypłata przyjdzie na takie konto z kilkoma tysiącami na minusie?


Ja myślałam, że komornik to działa na takiej zasadzie, że wysyła pismo ile będzie pobierane i wygląda to tak, że wypłata wpływa a on pobiera tą połowę i tak co miesiąc. A tutaj z tego co piszecie wygląda to całkiem inaczej..
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

1.9.2014 15:22
koralowamaja napisał
owllovesyou napisał
Miałam raz zajęte konto przez pomyłkę banku. Jak zobaczyłam na koncie spory debet prawie oczy mi wyszły z orbit. Pani w banku powiedziała mi, że nie ma sensu wpłacać na nie pieniążków, póki nie wyjaśni się sprawa, bo i tak z nich nie skorzystam. Od tego czasu nie rozumiem zajmowania konta bankowego, bo przecież komornik może zająć maksymalnie bodajże 50 proc. dochodów. A jeśli cała wypłata przyjdzie na takie konto z kilkoma tysiącami na minusie?


Ja myślałam, że komornik to działa na takiej zasadzie, że wysyła pismo ile będzie pobierane i wygląda to tak, że wypłata wpływa a on pobiera tą połowę i tak co miesiąc. A tutaj z tego co piszecie wygląda to całkiem inaczej..
Myslicie, ze komornik bedzie pytal czy moze. Macie ldugi to bedzie sciagal ile sie da. I w sumie w tym nie ma nic dziwnego. Ja sie bardziej zastanawiam dlaczego chroni sie dluznikow i np. nie mozna sciagac calosci kasy z ich konta.
Cytuj
Odpowiedź