• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Rozwód. Co z kredytem?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
stanis-roj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.12.2015 11:09
3 lata temu wzięliśmy z żoną kredyt mieszkaniowy na 35 tysięcy i 10 lat.Do spłaty zostało nam jeszcze prawie 25000 złotych, a jesteśmy w przede dniu rozwodu. Kredyt był wzięty na remont mieszkania, które należy do żony (spadek po babci). Oczywiście żona zostanie w mieszkaniu, ja się wyprowadziłem. mam jednak pytanie, co z tym kredytem? nie będę już mieszkał w mieszkaniu, więc czy nadal muszę go spłacać?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

15.12.2015 11:11
Kredytobiorcami jesteście oboje na równorzędnych warunkach, a zatem spłacanie kredytu stanowi również Twój obowiązek. Chyba, że przepiszecie kredyt wyłącznie na żonę.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.12.2015 11:22
Ale żona oczywiście musi się na to zgodzić i bank będzie badał jej zdolność kredytową. Możliwy będzie albo aneks do obecnej umowy albo refinansowanie tego kredytu w innym banku.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
stanis-roj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.12.2015 11:28
Mam to załatwić w banku czy w sądzie?
Nie uśmiecha mi się spłacanie kredytu, z którego już tak jakby nie korzystam.
No ale z żoną będą na pewno problemy, nie rozstajemy się w zgodzie i będzie próbowała wsadzić mi każdą szpile, jaką znajdzie.
Czy w przypadku, gdy będę musiał go dalej spłacać, mogę liczyć na jakąś rekompensatę z jej strony? Np. na spłatę części mieszkania?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.12.2015 11:47
Dla banku nie ma znaczenia kto kredyt będzie spłacał. Raty mają wpływać na konto jeżeli tak nie będzie to sprawą zajmie się windykacja. Ma prawo windykować wszystkich kredytobiorców.
Jeżeli będziesz spłacał to możesz się domagać zwrotu określonych kwot od ex-żony, ale to już na drodze postępowania cywilnego.

Zdecydowanie najlepiej załatwić sprawę kredytu polubownie, bo jak się nie dogadacie to oboje na tym stracicie...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
stanis-roj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.12.2015 13:07
Gdyby tak się dało, to byłbym szczęśliwy, ale niestety nie z tym człowiekiem.
A sąd może rozstrzygnąć podczas rozwodu o tym, kto będzie spłacał kredyt?
Albo, jeśli będę musiał spłacać to czy istnieje szansa, że mogę się domagać na przykład prawa do mieszkania?
Póki co jestem tam zameldowany, ale jedyna właścicielką jest żona.
Cytuj
Krzysztof RzymskiDoradca Kredytowy KMR

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 411 razy

Wyślij wiadomość

15.12.2015 13:17
stanis-roj napisał
3 lata temu wzięliśmy z żoną kredyt mieszkaniowy na 35 tysięcy i 10 lat.Do spłaty zostało nam jeszcze prawie 25000 złotych, a jesteśmy w przede dniu rozwodu. Kredyt był wzięty na remont mieszkania, które należy do żony (spadek po babci). Oczywiście żona zostanie w mieszkaniu, ja się wyprowadziłem. mam jednak pytanie, co z tym kredytem? nie będę już mieszkał w mieszkaniu, więc czy nadal muszę go spłacać?


O konsekwencjach rozwodu z kredytem i kilka rad znajdziesz na moim blogu http://krzymski.blogspot.com/2015/02/rozwod-z-kredytem-hipotecznym.html
Cytuj
Krzysztof Rzymski
Niezależny Doradca Kredytowy KMR
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.12.2015 13:27
stanis-roj napisał
Gdyby tak się dało, to byłbym szczęśliwy, ale niestety nie z tym człowiekiem.
A sąd może rozstrzygnąć podczas rozwodu o tym, kto będzie spłacał kredyt?
Albo, jeśli będę musiał spłacać to czy istnieje szansa, że mogę się domagać na przykład prawa do mieszkania?
Póki co jestem tam zameldowany, ale jedyna właścicielką jest żona.


Nie masz żadnych praw do tego mieszkania. Jeżeli sam będziesz ten kredyt spłacał to możesz domagać się od żony zwrotu części poniesionych kosztów, ale to już materiał na sprawę cywilną.
Obecnie sąd niczego nie rozstrzygnie, bo na umowie kredytowej jesteście razem. To kto ma spłacać należy załatwiać z bankiem.
Niestety, ale jesteś w gorszej sytuacji niż żona...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź