• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt gotówkowy na mieszkanie czy hipoteczny?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
adrian-m

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.12.2015 8:11
Chciałbym pożyczyć 80 tysięcy złotych na zakup mieszkania. Niestety nie mam wkładu własnego, więc myślałem nad kredytem gotówkowym. Na ile maksymalnie można wziąć taki kredyt?
Czy jest gdzieś opcja kredytu na na przykład 10 lat?
Zarabiam 2500 złotych na rękę na umowie na czas nieokreślony. Ewentualnie mogła by ze mną wejść do kredytu narzeczona, ale ona ma gorsze warunki, bo umowę zlecenie i tylko 1300 złotych miesięcznie, to chyba lepiej bez niej.
Cytuj
KKorbus

Niezarejestrowani

10.12.2015 13:17
Kredyt gotówkowy będzie bardzo drogi. Stanowczo odradzam.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

11.12.2015 8:55
Nie myślałeś o MDM?
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

11.12.2015 10:10
gotówkowy na max 10 lat, hipoteczny na 30, oprocentowanie gotówkowego max 10% (ale prowizje dochodzą do 30%!), hipoteczny to 3,5-4% i prowizja ok. 2%

widzisz różnice?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Henryk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.12.2015 11:26
Ja także słyszałem kiedyś opinię, że biorąc kredyt hipoteczny finansujemy jakby dwa mieszkania. Zastanawiałem się, jak to możliwe? Ale sobie policzyłem:
Załóżmy, że kredyt gotówkowy bierzemy na 100 tysięcy z oprocentowaniem 15% w skali roku i na 10 lat. Co roku oddajemy 15 tysięcy odsetek, przez 10 lat oddamy 150 tysięcy odsetek.
Kredyt hipoteczny na 30 lat, z oprocentowaniem 3% to koszt 3000 złotych rocznie, przez 30 lat oddamy 90 tysięcy.
O połowę taniej, ale pamiętajmy, że kredyt gotówkowy ma stałe oprocentowanie, a hipoteczny nie i może nam wzrosnąć. To jest to ryzyko.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

11.12.2015 12:57
Henryk napisał

O połowę taniej, ale pamiętajmy, że kredyt gotówkowy ma stałe oprocentowanie, a hipoteczny nie i może nam wzrosnąć. To jest to ryzyko.

Zdecydowana większość kredytów gotówkowych ma oprocentowanie zmienne. Poza tym pamiętaj o doliczeniu prowizji przy gotówce!
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
VanElias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.12.2015 15:25
Zawsze musimy oddać dużo więcej niż byśmy pożyczyli, jednak kredyt hipoteczny został specjalnie tak pomyślany, aby oddawanie go było niezbyt bolesne dla domowego budżetu.
Dlatego można go wziąć na tak długo, oprocentowanie jest niewielkie, ale po podliczeniu rzeczywiście oddamy dwa razy tyle.
Niestety większość osób nie ma alternatywy.
No chyba, że wynajem, ale wtedy chyba mamy tę samą sytuację (zakładając że przez ten czas będziemy odkładać na własne mieszkanie), również tak jakby płacimy za dwa mieszkania, tyle że jedno fundujemy wynajmującemu.
Może to lepsze wyjście?
Jeśli wprowadzą podatek katastralny, to na pewno.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

11.12.2015 15:46
Henryk napisał
Ja także słyszałem kiedyś opinię, że biorąc kredyt hipoteczny finansujemy jakby dwa mieszkania. Zastanawiałem się, jak to możliwe? Ale sobie policzyłem:
Załóżmy, że kredyt gotówkowy bierzemy na 100 tysięcy z oprocentowaniem 15% w skali roku i na 10 lat. Co roku oddajemy 15 tysięcy odsetek, przez 10 lat oddamy 150 tysięcy odsetek.
Kredyt hipoteczny na 30 lat, z oprocentowaniem 3% to koszt 3000 złotych rocznie, przez 30 lat oddamy 90 tysięcy.
O połowę taniej, ale pamiętajmy, że kredyt gotówkowy ma stałe oprocentowanie, a hipoteczny nie i może nam wzrosnąć. To jest to ryzyko.


Tak się nie liczy odsetek od kredytu. To raz. Po drugie odwróć założenie, tzn. to Ty dajesz bankowi pieniądze w postaci lokaty i policz poprzez procent składany ile będziesz mieć środków na koncie po 10-30 latach.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Michał Traut

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 309 razy

Wyślij wiadomość

13.12.2015 18:57
Jeśli będzie Cie stać na spłatę kredytu gotówkowego na 10 lat, to tym bardziej będzie stać Cię na taki sam kredyt hipoteczny.
Kredyt hipoteczny wiążę się z mniejszym ryzykiem dla banku, dlatego jest tańszy.

Przy kredycie hipotecznym zapłacisz zdecydowanie mniej dodatkowych prowizji i ubezpieczeń niż przy gotówkowym.
Cytuj
Z poważaniem
Niezależny Doradca Finansowy
Michał Traut
T. 662 801 103
E. michal.traut@gmail.com
Michał Traut

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 309 razy

Wyślij wiadomość

13.12.2015 18:57
Jeśli będzie Cie stać na spłatę kredytu gotówkowego na 10 lat, to tym bardziej będzie stać Cię na taki sam kredyt hipoteczny.
Kredyt hipoteczny wiążę się z mniejszym ryzykiem dla banku, dlatego jest tańszy.

Przy kredycie hipotecznym zapłacisz zdecydowanie mniej dodatkowych prowizji i ubezpieczeń niż przy gotówkowym.
Cytuj
Z poważaniem
Niezależny Doradca Finansowy
Michał Traut
T. 662 801 103
E. michal.traut@gmail.com
Odpowiedź