• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Podatek bankowy czy to Armagedon dla hipotek?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Godzic

Niezarejestrowani

16.12.2015 8:24
Krzysztof Rzymski napisał
[quote author=Poliodor]Akurat do kojarzenia tych, co maja gotówkę i tych, którzy jej potrzebują mamy też inna instytucję, czyli te wszystkie portale od pożyczek prywatnych.
Myślę, że jak nic się nie zmieni, to ten segment rynku finansowego bardzo szybko zyska zwolenników. Może być nawet konkurencyjny dla banków, bo póki co, to tam chyba jest dość drogo?
Nie wiem, czy to pozytywna zmiana czy negatywna.


Masz rację, segment pożyczek prywatnych będzie się dynamicznie rozwijał i jest to tendencja ogólnoświatowa.
Ale może dzięki temu zmieni się na lepsze? konkurencja może okazać sie dobrym zjawiskiem....
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

16.12.2015 9:32
Portale pożyczkowe jeżeli potrzebuję np. 300.000 zł na 30 lat? Które, chętnie zapoznam się z warunkami...Gdzie poza systemem bankowym można pożyczyć pieniądze na taki okres na rozsądnych warunkach?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Godzic

Niezarejestrowani

16.12.2015 10:12
A tu ma Pan (jak zwykle:)) rację... Nie byłyby to zbyt bezpieczne rozwiązania.
Cytuj
Arias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.12.2015 11:34
Raczej nikt rozsądny nie pożyczy od firmy chwilówkowej pieniędzy na mieszkanie. Choć pewnie gdzieś jest taka możliwość, czasem widzę reklamy, że pożyczą do 100 czy 200 tysięcy.
O warunki nawet nie pytałem, ale na pewno korzystne dla pożyczkobiorcy nie były.Poza tym, czy to w ogóle bezpieczne?
W tym wypadku współczuję osobom, które będą w przyszłości zaciągały kredyty hipoteczne. Całe szczęście, że mnie to nie czeka, mogę więc łatwiej się przystosować do zmieniającego się rynku.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

16.12.2015 13:50
Żadna firma pożyczkowa nie pożyczy takiej kwoty, max to kilka tys. złotych. Poza tym istotny jest również okres spłaty.
A na reklamach są propozycje pożyczek na krótko.

Nie ma co współczuć, marża wyższa o 0,5p.p. to nie jakaś tragedia. Z pewnością nie uderzy tak po kieszeni jak wzrost kursu waluty.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Karo

Niezarejestrowani

16.12.2015 14:12
Nawet jeśli zechcą pożyczyć to nawet nie chce sobie wyobrażać jakie to byłoby oprocentowanie.
Cytuj
Krzysztof RzymskiDoradca Kredytowy KMR

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 411 razy

Wyślij wiadomość

16.12.2015 14:23
Szanowni internauci, nie chodzi o rozwój pożyczek społecznościowych w dzisiejszym wydaniu, ja mam na myśli nowoczesne systemy pożyczkowe typu peer -to –peer. Dochodowość banków się kurczy, w Polsce to ok. 8% ale już w Europie Zachodniej to 4%. Coś odchodzi by mogło się pojawić nowe.
Cytuj
Krzysztof Rzymski
Niezależny Doradca Kredytowy KMR
Jula

Niezarejestrowani

16.12.2015 14:25
Krzysztof Rzymski napisał
Szanowni internauci, nie chodzi o rozwój pożyczek społecznościowych w dzisiejszym wydaniu, ja mam na myśli nowoczesne systemy pożyczkowe typu peer -to –peer. Dochodowość banków się kurczy, w Polsce to ok. 8% ale już w Europie Zachodniej to 4%. Coś odchodzi by mogło się pojawić nowe.
Mysli Pan, że to zmiana na lepsze?..
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

16.12.2015 14:31
Banków (w obecnej postaci) nic nie zastąpi co oczywiście nie wyklucza wejścia nowych rozwiązań. Alternatywą dla banków miały być SKOKi (całkowicie polskie) i czy to się skończyło chyba wszyscy widzą...

Pewna opcja to kasy budowlane lub kooperatywy, ale te rozwiązania są u nas bardzo mało znane i (z tego co kojarzę) to nieunormowane prawnie.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Krzysztof RzymskiDoradca Kredytowy KMR

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 411 razy

Wyślij wiadomość

16.12.2015 14:36
Jula napisał
Krzysztof Rzymski napisał
Szanowni internauci, nie chodzi o rozwój pożyczek społecznościowych w dzisiejszym wydaniu, ja mam na myśli nowoczesne systemy pożyczkowe typu peer -to –peer. Dochodowość banków się kurczy, w Polsce to ok. 8% ale już w Europie Zachodniej to 4%. Coś odchodzi by mogło się pojawić nowe.
Mysli Pan, że to zmiana na lepsze?..


Trudno dziś oceniać. Będą to prywatne instytucje, bez nadzorcy, bez zakazów, prowadzące własną politykę. Potencjalnie będzie to szansa na dynamiczny rozwój. Co do cen produktów to podyktuje je rynek. Nikt tak jak duża konkurencja nie wpływa na cenę. Popatrzmy na notariuszy jeszcze kilka lat temu mieli sztywne ceny – najwyższe możliwe określone przez ministra. Dziś konkurując między sobą obniżają swoją taksę.
Cytuj
Krzysztof Rzymski
Niezależny Doradca Kredytowy KMR
Odpowiedź