• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Podatek bankowy czy to Armagedon dla hipotek?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Godzic

Niezarejestrowani

10.12.2015 13:21
O których działaniach mówisz? na razie to wiecej gadani i kłótni jest. A podniesienie podatków.... na pewno odbije się na nas, zwykłych osobach, które biorą kredyty, kupują w hipermarketach itd. Zobaczymy jak dalej to będzie wyglądało.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

11.12.2015 8:55
carlos napisał

Póki co, to ja się z działaniami rządu zgadzam, a przynajmniej nie jestem im przeciwny. Zobaczymy, co z tego może wyniknąć?

Póki co rząd znacznie zwiększa deficyt budżetowy, za który to obarczał winą PO. Teraz okazuje się, że w celu spełnienia wygórowanych obietnic wyborczych deficyt można dowolnie kształtować. O ile w przyszłym roku pieniądze się znajdą, ciekawe jak będzie w latach kolejnych.
Jeśli chodzi o wpływ tych działań, to poczekałbym z opiniami. Wielce prawdopodobne, że pozytywne skutki będą tylko krótkoterminowe.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
carlos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.12.2015 8:26
No i proszę, jednak jestem w większości:
"49 proc. Polaków jest za propozycją PiS, by opodatkować hipermarkety, a 41 proc. opowiada się za nałożeniem daniny na banki "
to cytat z artykułu na portalu Money.
Najwyraźniej Polacy nie boją się podwyżek w hipermarketach czy w bankach.
Bez banków można żyć, bez hipermarketów także, choć tu już przyzwyczailiśmy się do wygody.
A czy skutki będą pozytywne czy nie? Tego i tak dowiemy się dopiero za parę lat. Jak PO zaczynało rządy, to też nikt się nie spodziewał, jakie akcje z tego wyjdą.
Cytuj
KornelaS

Niezarejestrowani

14.12.2015 9:23
Teraz się nie boją. Zobaczymy jak zaczną narzekać jak faktycznie wszystko będzie coraz droższe...
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

14.12.2015 19:46
carlos napisał

Bez banków można żyć

Bardzo odważne stwierdzenie.

Co do podatku od hipermarketów, to też występuje błędne założenie, że odbije się to na cenach wyłącznie w tychże sklepach. Zgadnij na kogo sklepy podatek ten przerzucą. Podpowiem - wbrew pozorom nie na konsumentów.
Wypowiedź została zmieniona przez: lzalewski 14.12.2015 19:48
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
witold-dabr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.12.2015 8:17
lzalewski napisał
carlos napisał

Bez banków można żyć

Bardzo odważne stwierdzenie.

Co do podatku od hipermarketów, to też występuje błędne założenie, że odbije się to na cenach wyłącznie w tychże sklepach. Zgadnij na kogo sklepy podatek ten przerzucą. Podpowiem - wbrew pozorom nie na konsumentów.


Na dostawców?
Wiem trochę jak to działa. I dostawcom/producentom wcale nie jest zbyt dobrze w hipermarketach.
Umowy mają dość jednostronne, tzn. hipermarket może wiele, a producent prawie nic.
Do tego jak towar nie zejdzie, to producent musi za niego zapłacić.
To jest chore, ten system jest chory i jeśli można żyć bez banków, to tym bardziej bez hipermarketów. Będzie trudniej, to pewne, ale nie jest to niemożliwe.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.12.2015 9:22
Bez hipermarketów żyć można, ale jak bez banków? Zupełnie sobie tego nie wyobrażam.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

15.12.2015 10:47
witold-dabr napisał


Na dostawców?

Tak, dokładnie. Te kroki już są z resztą czynione. Dostawcy siłą rzeczy podniosą ceny i wzrosną one nie tylko w hipermarketach, ale również w mniejszych sklepach. Być może nie w takim samym stopniu w obu segmentach rynku, ale można być pewnym, że tak się stanie.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Maksymilian

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.12.2015 10:54
Robert Sierant napisał
Bez hipermarketów żyć można, ale jak bez banków? Zupełnie sobie tego nie wyobrażam.
Jedno i drugie jest potrzebne i ludzie z tego nie zrezygnują. Bedą płakać i płacić. Wlasnie do tego prowadza te wszelkie zmiany.
Cytuj
Arias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.12.2015 13:29
Tak naprawdę to wszystko drożeje.
U mnie podnieśli opłatę za ogrzewanie, od stycznia idzie w górę wywóz śmieci. Tu złotówka, tam dwie i się uzbiera. Teraz niech bank dołoży swoją cegiełkę to pozamykam te konta i tyle będzie. Będę brał wypłatę do ręki, mam do tego prawo.
na szczęście kredytu brać nie zamierzam, bo już mam.
Tym, którzy nie mają to współczuję, bo będą płacić więcej, no ale nikt z nas im w niczym nie pomoże.
Chyba, że rząd się wycofa z tych pomysłów, jeszcze chyba może?
Cytuj
Odpowiedź