• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jaki szybki kredyt na święta mogę wziąć?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
maciek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.12.2015 8:20
Witam, w związku ze zmianą planów co do ilości osób, które nas odwiedzą w te święta postanowiliśmy z żoną, że nasz budżet tego nie udźwignie i najlepiej byłoby wziąć kredyt. Potrzebujemy około 2500 złotych. Ja pracuję na etacie, zarabiam 2700 złotych na rękę, żona na pół etatu i zarabia 1300 złotych na rękę, mamy dwójkę dzieci i ratę za kredyt hipoteczny w wysokości 559 złotych teraz.
Na co możemy liczyć?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

7.12.2015 9:16
Taką kwotę otrzymacie bez problemu. Wnioskuj o limit w ror w banku, do którego wpływa wynagrodzenie.

ps
to o ile zmieni się liczba gości na Święta, że potrzebujecie na gościnę 2,5kzł?! nikt nie broni pożyczania na ten cel, ale brać kredyt na Święta, aby go później cały rok spłacać...bezcenny pomysł
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Kowal

Niezarejestrowani

7.12.2015 9:20
Robert Sierant napisał
Taką kwotę otrzymacie bez problemu. Wnioskuj o limit w ror w banku, do którego wpływa wynagrodzenie.

ps
to o ile zmieni się liczba gości na Święta, że potrzebujecie na gościnę 2,5kzł?! nikt nie broni pożyczania na ten cel, ale brać kredyt na Święta, aby go później cały rok spłacać...bezcenny pomysł
Jedzenie, prezenty, to wsyztsko niestety kosztuje. Nie patrzyłbym na to w ten spsoób. Ja robie Święta dla najbliższej rodziny (5 osob) i potrzeba jakieś 1500 zł, na szczęście odłożyłem, ale w przeszłości różnie bywało.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

7.12.2015 9:28
To aspekt poza finansowy. Oczywiście można, bo kto komu zabroni.

4-osobowa zadłuża się na ileś miesięcy, aby ugościć innych na Święta...

Albo mam kasę i robię na bogato albo kupuję każdemu coś symbolicznego i częstuję tym na co mnie stać. Byłoby mi naprawdę mega głupio, gdybym wiedział, że ktoś wziął kredyt po to aby mi kupić prezent...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
maciek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.12.2015 11:10
Całe szczęście, że jest ta zdolność.
Konta mamy w mbanku i BGŻ, gdzie lepiej zawnioskować?
Planowaliśmy jechać na wigilię do teściowej, niestety okazało się, że Mają problemy z remontem, który się przeciągnie i nie będzie tam jak zrobić wieczerzy. W związku z tym wszyscy, czyli ponad 20 osób będzie się gościć u nas.
Niby racja, że branie kredytu to nie jest dobry pomysł, ale spokojnie to spłacimy po świętach, a jedna głupio przyjąć gości chlebem i wodą (wykosztowaliśmy się już na prezenty), podczas gdy co roku było dość bogato.
po prostu wolę spłacać kredyt niż wstydzić się przed gośćmi.
Wypowiedź została zmieniona przez: maciek 7.12.2015 11:10
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

7.12.2015 11:14
Złóż wniosek w obydwu i weź tam gdzie będzie niższa prowizja. Skoro chcesz to szybko spłacić to oprocentowanie nie będzie miało znaczenia (wynosi max 10%).
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gerda

Niezarejestrowani

8.12.2015 18:03
maciek napisał
Witam, w związku ze zmianą planów co do ilości osób, które nas odwiedzą w te święta postanowiliśmy z żoną, że nasz budżet tego nie udźwignie i najlepiej byłoby wziąć kredyt. Potrzebujemy około 2500 złotych. Ja pracuję na etacie, zarabiam 2700 złotych na rękę, żona na pół etatu i zarabia 1300 złotych na rękę, mamy dwójkę dzieci i ratę za kredyt hipoteczny w wysokości 559 złotych teraz.
Na co możemy liczyć?


ze swej strony mogę polecić kredyt gotówkowy w sygma banku, albo lepiej nawet kartę kredytową, będziecie mieli kredyt odnawialny przez cały czas jakby was znów goście zaskoczyli
Cytuj
maciek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.12.2015 8:14
Dziękuję doradcom za pomoc, taniej mi wyszło w mbanku, to tam wziąłem.
Oczywiście bez ubezpieczenia, to chyba nic nie szkodzi?

A ta karta kredytowa, to raczej nie dla mnie, nie będę raczej potrzebował kredytu później, nie ma więc sensu tak się zabezpieczać.
No i w końcu tam jest a spłatę chyba miesiąc, prawda? A potem jakieś kary czy coś. W sumie nie znam się na tym, wolę więc trzymać się z daleka.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

9.12.2015 9:23
przy KK jak spłacisz 5% zadłużenia to nie ma kar, jeżeli nie spłacisz to do zapłacenia odsetki (max. 10%), plus jest taki, że nie ma prowizji za przyznanie limitu i zawsze kiedy spłacisz wszystko nie płacisz odsetek; przy kredycie gotówkowym lub limicie w ror odsetki płacisz zawsze kiedy korzystasz z kredytu
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
maciek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.12.2015 10:52
Robert Sierant napisał
przy KK jak spłacisz 5% zadłużenia to nie ma kar, jeżeli nie spłacisz to do zapłacenia odsetki (max. 10%), plus jest taki, że nie ma prowizji za przyznanie limitu i zawsze kiedy spłacisz wszystko nie płacisz odsetek; przy kredycie gotówkowym lub limicie w ror odsetki płacisz zawsze kiedy korzystasz z kredytu


No to mi teraz Pan namieszał. Dalej niewiele rozumiem, ale w sumie nieważne, kredyt już wziąłem i zacząłem wydawać. I w zasadzie to nie jest to już ważne.
Ale może następnym razem pomyślę tez o karcie, tylko tu musiałbym się naprawdę podszkolić z korzystania. Poza tym często słyszałem, że karta kredytowa to najdroższy rodzaj kredytu. Nie jest tak?
Cytuj
Odpowiedź