• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Umowa zlecenie a pożyczka miesięczna

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Alex

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.12.2015 12:32
zezowata napisał
wiesz co brałam kredyt ratalny w sklepie, żeby go dostać sklep sprawdził moje dochody a kartę dostałam jako produkt dodatkowy, co prawda nie wiedziałam że wraz z kartą otrzymam tyle korzyści.


No czyli jednak zdolność sprawdzili. gdyby poszła pani tylko po kartę, to pewnie też by pani zdolność sprawdzili. To nie jest tak, że jakikolwiek bank może sobie pozwolić na wydawanie czegokolwiek przypadkowym osobom, na dowód. Zwykle trzeba albo wykazać dochody, albo mieć na przykład u nich konto, na które są wpływy. Ja kiedyś dostałem w banku kredyt, ale tylko dlatego, że miałem u nich konto oszczędnościowe, a na nim oszczędności.
Gdyby Sygma postępował inaczej, to by pewnie niedługo zbankrutował. oczywiście, może mają bardziej elastyczne warunki, tak?
Zresztą, najlepiej niech pytający zawnioskuje i sam się przekona.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

6.12.2015 17:16
karte wydaje bank, który sprawdza bik i inne bazy a dochód jakiś trzeba oświadczyć...

ant225 napisał
zezowata napisał

zdolność kredytową sprawdzili bo docelowo poszłam do sklepu kupić sprzęt na raty czyli wziąć kredyt, ale gdybym chciała mieć samą kartę kredytową to na pewno nie pytaliby o moje dochody, w sumie może mieć kilka kart kredytowych, ważne żeby w terminie je spłacać. Ja tak naprawdę wzięłam kartę sygmy nie dlatego żeby robić nią zakupy ale żeby korzystać z programu lojalnościowego który mają, w sumie to zawsze jest jakaś korzyść dla mnie.


I co, w ogóle nie sprawdzają tam zdolności? Nawet oświadczenia nie chcą o dochodach?
To chyba fajny ten bank, każdy może sobie pójśc i wziąć, jak chwilówkę, aż dziwne, że to się jeszcze trzyma i nie poszli z torbami, albo nie straszą komornikami. Widać ludzie nie wiedzą, że tam tak dają bez problemów.
Chyba powiem szwagrowi, on co prawda pracuje na czarno, więc zdolności nie ma, ale skoro nikt tam nie sprawdza, to chyba i jemu dadzą?
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
tales

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.12.2015 8:31
A to oświadczenie o zarobkach nie jest w żaden sposób sprawdzane?
Zastanawiam się właśnie co w sytuacji, gdy ktoś zadeklaruje inną wysokość niż rzeczywista?
Sam często nie jestem w stanie podać dokładnej kwoty, bo co miesiąc u mnie się różni, więc żeby podać tak dokładnie to musiałbym wziąć rachunki przelewu, kalkulator i wyliczyć średnią. A na ogół tego nie robię.
Nie sądziłem, że to jedyne źródło z którego bank czerpie wiedzę o moich zarobkach.
Cytuj
Kowal

Niezarejestrowani

7.12.2015 9:17
tales napisał
A to oświadczenie o zarobkach nie jest w żaden sposób sprawdzane?
Zastanawiam się właśnie co w sytuacji, gdy ktoś zadeklaruje inną wysokość niż rzeczywista?
Sam często nie jestem w stanie podać dokładnej kwoty, bo co miesiąc u mnie się różni, więc żeby podać tak dokładnie to musiałbym wziąć rachunki przelewu, kalkulator i wyliczyć średnią. A na ogół tego nie robię.
Nie sądziłem, że to jedyne źródło z którego bank czerpie wiedzę o moich zarobkach.
Oczywiście, że jest. Wystarczy napisać do Twojego pracodawcy, dzięki oświadczeniu po prostu można przyspieszyć całą procedurę.
Cytuj
tales

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.12.2015 12:44
Ale mam nadzieję, że nie miałbym nieprzyjemności, gdyby po takim dokładnym sprawdzeniu okazało się, że moje rzeczywiste średnie wynagrodzenie nieco odbiega od tego zadeklarowanego?
ostatnio, jak brałem kredyt to powiedziałem doradcy, że moje wynagrodzenie wynosi 'około' miesięcznie.
Ale on zapewne wpisał dokładnie taką kwotę, jak podałem.
Teraz chyba będę musiał to dokładniej liczyć i sprawdzać.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

7.12.2015 15:49
Jeżeli weryfikacja zatrudnienia i zarobków wykaże, że otrzymujesz mniej niż zadeklarowałeś to w najlepszym przypadku decyzja negatywna. Za podawanie nieprawdziwych danych na wniosku można byś również posądzonym o próbę wyłudzenia kredytu i wtedy robi się naprawdę niemiło...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
zezowata

Niezarejestrowani

7.12.2015 21:13
[quote author=Alex
No czyli jednak zdolność sprawdzili. gdyby poszła pani tylko po kartę, to pewnie też by pani zdolność sprawdzili. To nie jest tak, że jakikolwiek bank może sobie pozwolić na wydawanie czegokolwiek przypadkowym osobom, na dowód. Zwykle trzeba albo wykazać dochody, albo mieć na przykład u nich konto, na które są wpływy. Ja kiedyś dostałem w banku kredyt, ale tylko dlatego, że miałem u nich konto oszczędnościowe, a na nim oszczędności.
Gdyby Sygma postępował inaczej, to by pewnie niedługo zbankrutował. oczywiście, może mają bardziej elastyczne warunki, tak?
Zresztą, najlepiej niech pytający zawnioskuje i sam się przekona.[/quote]
bardziej chodzi o to, że nie trzeba specjalnie udawać się do palcówki żeby ubiegać się o kartę kredytową ale można przy okazji korzystania z innych usług banku otrzymać kartę kredytową, więc dość elastycznie i wygodnie.
Cytuj
Gracjal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.12.2015 8:16
To teraz do któregokolwiek banku trzeba udawać się osobiście po kartę czy cokolwiek?
Myślałem, że już wszystko można załatwić przez internet i kuriera.
Chyba niewiele banków pozostało takich, które są na tyle nieelastyczne, że wymagają wizyty.
A i w sygmie chyba można założyć kartę przez internet, czy nie?
W końcu nie każdy musi brać coś na raty, jeśli po prostu potrzebuje kk.
Cytuj
zezowata

Niezarejestrowani

8.12.2015 20:17
wiecie ja pisze raczej o tym, że można przy okazji załatwiania innych spraw przy okazji wziąć sobie kartę kredytową, co do kk sygma banku to można się o nią ubiegać w punkcie obsługi klienta w sygma banku, na miejscu trzeba złożyć wniosek.
Cytuj
Odpowiedź