• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Własna działalność a kredyt hipoteczny

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
robek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.11.2015 12:48
Chciałbym zapytać czy osoba prowadząca własną działalność 14 miesięcy ma szansę na otrzymanie kredytu hipotecznego czy to za krotki okres?
Rozliczam się na zasadach ogólnych, na działalność dostałem dofinansowanie z funduszy europejskich. Czy to będzie miało ewentualnie znaczenie?
Rozliczam się na zasadach ogólnych.
Ewentualnie, jeśli można jeszcze dopytać, to czy prowadząc działalność można otrzymać wsparcie mdm?
Cytuj
Aron

Niezarejestrowani

6.11.2015 13:01
Ustawa nie dyskryminuje kredytobiorców ze względu na źródło uzyskiwanych dochodów. Przedsiębiorca jak najbardziej może skorzystać z programu MDM.
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

6.11.2015 13:08
Aron napisał
Ustawa nie dyskryminuje kredytobiorców ze względu na źródło uzyskiwanych dochodów. Przedsiębiorca jak najbardziej może skorzystać z programu MDM.
robek napisał
Chciałbym zapytać czy osoba prowadząca własną działalność 14 miesięcy ma szansę na otrzymanie kredytu hipotecznego czy to za krotki okres?
Rozliczam się na zasadach ogólnych, na działalność dostałem dofinansowanie z funduszy europejskich. Czy to będzie miało ewentualnie znaczenie?
Rozliczam się na zasadach ogólnych.
Ewentualnie, jeśli można jeszcze dopytać, to czy prowadząc działalność można otrzymać wsparcie mdm?


Źródło uzyskiwanego dochodu ma znaczenie jedynie dla banku w którym starasz się o kredyt, nie ma to znaczenia dla Banku Gospodarstwa Krajowego który udziela dofinansowania MDM.

W zależności od banku są różne minimalne okresu prowadzenia działalności gospodarczej, od których banki mogą rozważyć przyznanie kredytu. Jeśli działalność jest prowadzona rok to masz już pewne pole manewru.

pozdrawiam
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
robek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.11.2015 13:26
Aha, a w jakim banku mógłbym się starać w takim razie?
Chciałbym skorzystać z mdm, bo mam na razie za mały wkład własny, żeby otrzymać normalny kredyt. Mam odłożone 10 tysięcy złotych, a ceny mieszkań, które by mnie interesowały zaczynają się w okolicach 200 tysięcy. Interesuje mnie rynek wtórny, Wrocław.
Moje dochody za 2014 rok to 80 130 złotych.
Żyję w wolnym związku, bez dzieci.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

6.11.2015 16:35
Minimalny wkład własny to 10%.
Aby móc przedstawić Ci ofertę, potrzebne byłoby więcej informacji:
- ile masz lat
- jaki był dochód za rok 2014 oraz ile miesięcy było rozliczonych?
- jaki jest dochód za rok bieżący?
- czy masz jakieś zobowiązania?
- ma to być kredyt standardowy czy MDM?
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
marian67

Niezarejestrowani

16.11.2015 9:51
robek napisał
Aha, a w jakim banku mógłbym się starać w takim razie?


dla niektórych może się to okazać pójściem na łatwiznę, czy coś, ale ja bym na Twoim miejscu rozważył oddanie sprawy w ręce profesjonalistów i poszukał jakiegoś dobrego doradcy. Sam stanąłem przed podobnym dylematem dwa lata temu, nie wiedziałem gdzie się udać, gdzie będzie najkorzystniej, jakie są przepisy, ale wpadłem na firmę Nowodworski Estates, gdzie mi dobrze doradzili, pomogli mi wszystko załatwić. Najlepsze jest to, że mimo upływu czasu oni w dalszym ciągu mają mnie na uwadze, ostatnio mi zaproponowali refinansowanie kredytu, znaleźli korzystniejszą ofertę i będę płacił jeszcze niższą ratę.
Cytuj
robek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.11.2015 11:34
A ile się tym specjalistom płaci za pomoc? I sąd wiadomo, że można im ufać na tyle, żeby całkowicie oddać się w ich ręce?
Sprawdzałeś jeszcze gdzieś później, czy na pewno dali ci dobrą ofertę?
Co do pytań to:
- 29 lat
- Moje dochody za 2014 rok to 80 130 zł
- Dochód za rok bieżący to 110 000 złotych na razie, ale się zmniejszy jeszcze, bo w grudniu będzie więcej kosztów.
- ze zobowiązań to mam ratę leasingu na samochód 1890 złotych.
I oczywiście chodzi mi o mdm
Wypowiedź została zmieniona przez: robek 16.11.2015 11:35
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

16.11.2015 14:34
podane dochody netto już po odjęciu podatku oraz składek na ZUS?
skoro w grudniu ma być dużo kosztów to warto złożyć wniosek wcześniej zanim te koszty pojawią się w KPiR

pomoc doradcy jest bezpłatna, jeżeli miałbyś jeszcze jakieś pytania to zapraszam; obsługuję klientów z Wrocławia więc na ew. wnioski spotkamy się osobiście
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

16.11.2015 15:22
robek napisał
A ile się tym specjalistom płaci za pomoc? I sąd wiadomo, że można im ufać na tyle, żeby całkowicie oddać się w ich ręce?
Sprawdzałeś jeszcze gdzieś później, czy na pewno dali ci dobrą ofertę?
Co do pytań to:
- 29 lat
- Moje dochody za 2014 rok to 80 130 zł
- Dochód za rok bieżący to 110 000 złotych na razie, ale się zmniejszy jeszcze, bo w grudniu będzie więcej kosztów.
- ze zobowiązań to mam ratę leasingu na samochód 1890 złotych.
I oczywiście chodzi mi o mdm

Tak jak wspomniał Robert pomoc doradcy jest zwykle bezpłatna. Wynagrodzenia otrzymuje z banku, w którym weźmiesz kredyt.
Rzetelność doradcy zawsze można zweryfikować, choćby udając się bezpośrednio do banku celem dopytania o szczegóły, czy doradca nie mija się z prawdą.
Korzystając z usług doradcy zewnętrznego oszczędzasz czas, pieniądze, masz większe szanse na fachowe poprowadzenie Twojego kredytu.

Jaka jest dokładnie wartość i powierzchnia mieszkania, które Ciebie interesuje?
Co robiłaś przed rozpoczęciem działalności? Czy jest ona może kontynuacją zatrudnienia?
Interesuje Ciebie rynek pierwotny czy wtórny?
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Odpowiedź