• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Czy MDM ma wyznaczoną datę końcową?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Nela M.

Niezarejestrowani

30.11.2015 16:36
Witam, mnie nurtuje następujące pytanie: razem z mężem chcemy zakupić dom (segment) w zabudowie bliźniaczej o pow. 74 mkw i wartości 199 000 zł. Nasze łączne dochody to ok 3500 zł netto (gorszy wariant), obydwoje mamy umowę na czas określony. Czy fakt, iż jestem w 5-tym miesiącu ciąży będzie brany pod uwagę? Może wpłynąć jakoś negatywnie na decyzję? Pozdrawiam Nela.
Cytuj
Artur PawlakDinero-Finanse

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 248 razy

Wyślij wiadomość

1.12.2015 12:01
Nela M. napisał
Witam, mnie nurtuje następujące pytanie: razem z mężem chcemy zakupić dom (segment) w zabudowie bliźniaczej o pow. 74 mkw i wartości 199 000 zł. Nasze łączne dochody to ok 3500 zł netto (gorszy wariant), obydwoje mamy umowę na czas określony. Czy fakt, iż jestem w 5-tym miesiącu ciąży będzie brany pod uwagę? Może wpłynąć jakoś negatywnie na decyzję? Pozdrawiam Nela.

Czy przebywasz obecnie na zwolnieniu?
Cytuj
Artur Pawlak

Szukasz kredytu?
tel. 601855592
biuro@dinero-finanse.pl
www.dinero-finanse.pl
Artur PawlakDinero-Finanse

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 248 razy

Wyślij wiadomość

1.12.2015 12:07
cyprian n napisał
Witam. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, czy program Mieszkanie Dla Młodych ma wyznaczoną datę końcową, a jeśli tak, to kiedy?
Pytam, ponieważ bardzo bym chciał kupić mieszkanie wspólnie z moją dziewczyną, jednak nie stać nas na wkład własny. Dlatego jedziemy za granicę, aby odłożyć i obawiam się, że zajmie nam to minimum pół roku, a jeszcze pewniej, że rok. I zastanawiam się, czy gdy wrócimy to nadal będzie można załapać się do programu?


Koledzy już udzielili Tobie odpowiedź na zadane pytanie. Ze swojej strony mogę polecić Tobie kompendium wiedzy o MDM: http://mieszkaniedlamlodych.com/
Cytuj
Artur Pawlak

Szukasz kredytu?
tel. 601855592
biuro@dinero-finanse.pl
www.dinero-finanse.pl
Nela M.

Niezarejestrowani

1.12.2015 18:47
Artur Pawlak napisał
Nela M. napisał
Witam, mnie nurtuje następujące pytanie: razem z mężem chcemy zakupić dom (segment) w zabudowie bliźniaczej o pow. 74 mkw i wartości 199 000 zł. Nasze łączne dochody to ok 3500 zł netto (gorszy wariant), obydwoje mamy umowę na czas określony. Czy fakt, iż jestem w 5-tym miesiącu ciąży będzie brany pod uwagę? Może wpłynąć jakoś negatywnie na decyzję? Pozdrawiam Nela.

Czy przebywasz obecnie na zwolnieniu?

Tak, jestem na zwolnieniu lekarskim.
Cytuj
Katerina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.12.2015 8:26
O, ciekawa kwestia.
Sama niedługo będę szukać mieszkania i chciałam skorzystać z mdm, skoro jest taka możliwość.
A przecież ciąża może się zdarzyć, tym bardziej w małżeństwie i ciekawe, jakie są na to rozwiązania prawne w programie.
Czy zmniejsza się zdolność?
A może, gdyby się nie było na zwolnieniu to nie ma to żadnego wpływu na uczestnictwo programu?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

3.12.2015 10:10
Ciąża to nie choroba, jeżeli chodzisz do pracy to tak naprawdę nic się nie stało.

Na wniosku nie ma pytania o to "czy jesteś w ciąży". Zdolność "obciąża" dziecko, ale dopiero jak się urodzi.

Natomiast jeżeli kobieta jest w ciąży i na zwolnieniu lekarskim to banki do tego podchodzą różnie. Jedne dochodu nie uznają a inne poproszą o oświadczenie, że po urlopie macierzyńskim klientka wróci do pracy.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Karola

Niezarejestrowani

3.12.2015 10:14
Ciekawe, ze o tym ze ciaza to nic takiego zawsze mówią Panowie :D
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

3.12.2015 10:16
Karola napisał
Ciekawe, ze o tym ze ciaza to nic takiego zawsze mówią Panowie :D


A gdyby to jakaś doradczyni napisała to byłaby różnica?
Napisałem jak to wygląda od strony banku...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
hubertus

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.12.2015 11:08
Robert Sierant napisał
Ciąża to nie choroba, jeżeli chodzisz do pracy to tak naprawdę nic się nie stało.

Na wniosku nie ma pytania o to "czy jesteś w ciąży". Zdolność "obciąża" dziecko, ale dopiero jak się urodzi.

Natomiast jeżeli kobieta jest w ciąży i na zwolnieniu lekarskim to banki do tego podchodzą różnie. Jedne dochodu nie uznają a inne poproszą o oświadczenie, że po urlopie macierzyńskim klientka wróci do pracy.


A takie oświadczenie do czegoś zobowiązuje?
Jest na przykład podstawą do wypowiedzenia kredytu w przypadku, gdy kobieta jednak zostanie na wychowawczym?
Moja siostra planuje po porodzie zostać z dzieckiem w domu, wszyscy o tym wiedzą. Jednocześnie zamierzają starać się o kredyt. Na razie jeszcze pracuje, ale nie wiadomo jak długo jej zdrowie pozwoli.
Czy w momencie gdyby bank zażądał takiego oświadczenia to ma się zgodzić na podpisanie czy szukać innego banku?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

3.12.2015 20:21
Bez oświadczenia o powrocie do pracy po urlopie macierzyńskim i o braku zamiaru korzystania z urlopu wychowawczego żaden bank nie zaakceptuje dochodu.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Odpowiedź