• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt a tytuł przelewów

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
lora

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.11.2015 11:23
Czy chcąc otrzymać kredyt w banku, w którym mam konto muszę mieć przelewy o tytule 'wynagrodzenie'?
i czy nadanie takiego tytułu przelewu wiąże się z jakimiś konsekwencjami?
Mam konto w mbanku i moja mama, która pracuje za granicą przelewa mi co miesiąc parę groszy. Ja w tym czasie studiuję, ale też zajmuję się domem i rodzeństwem. czy jeśli mama wpisze w tytule 'wynagrodzenie' to będę miała w przyszłości większa szansę na kredyt w tym banku?
Cytuj
Ringo

Niezarejestrowani

5.11.2015 12:49
Wynagrodzenie musi być z tytułu wynagrodzenia. Jaks obie wyobrażasz, że dostaniesz od mamy przelew i oni uwierzą, że dostałaś wypłatę ?:)
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

5.11.2015 12:52
kieszonkowe, które dostajesz od mamy nie jest wynagrodzeniem, no chyba że jesteś u niej zatrudniony
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
lora

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.11.2015 13:29
Robert Sierant napisał
kieszonkowe, które dostajesz od mamy nie jest wynagrodzeniem, no chyba że jesteś u niej zatrudniony


Jej, ja wiem przecież , że to nie jest wynagrodzenie. Może źle zapytałam i dlatego mnie Pan nie zrozumiał.
Chodzi mi bardziej o to, czy jest taka dowolność w nadawaniu tytułów przelewów?
czy jak mi mama napisze 'wynagrodzenie' to będą z tego jakieś konsekwencje, zarówno te negatywne, jak i pozytywne?
Pytam, bo nie raz ze znajomymi się tak żartowało, że wysyłało się im przelew zatytułowany: 'na waciki' czy gorzej 'za sex'.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

5.11.2015 14:21
jest dowolność, gdybyś miała przelewy "za sex" to analityka już to nie zaskoczy (czasem się takie "kwiatki" na wyciągach trafia)

gorzej gdyby były obciążenia np. płatnośc za ratę, windykacja itp...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
ant225

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.11.2015 15:06
W sumie ciekawe zagadnienie, nigdy nie myślałem, że ma to na cokolwiek wpływ.
A co jeśli pracodawca tez nazwie przelew inaczej niż 'wynagrodzenie'?
Czy dla banku w ogóle liczy się jak przelew został nazwany? Nie ma innych środków, które sprawdzają, za co dostaliśmy dane pieniądze?
Ja najczęściej jak komuś coś wysyłam to zostawiam nazwę domyślną, no chyba że chodzi o rachunki, to wiadomo, że wpisuję numer faktury.
Cytuj
Karo

Niezarejestrowani

6.11.2015 10:09
A czemu pracodawca miałby inaczej go nazwać. Jeśli będzie potrzebne to ew. można sprawę wyjaśnić. Na prawdę dziwny, wydumany problem.
Cytuj
Odpowiedź