• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt a utrata pracy

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Mona-L

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.11.2015 13:37
Witam, jestem obecnie na wypowiedzeniu i to pewne, że będę pracować w firmie tylko do końca listopada, z czego dwa tygodnie to będzie urlop. Czy jest jednak jakaś szansa, żebym dostała jeszcze kredyt? Chciałam pożyczyć 3000 złotych, ale przed świętami, jednak z powody obecnej sytuacji, jeśli byłaby taka możliwość, to chciałam je pożyczyć już teraz. Czy muszę poinformować bank o mojej sytuacji przy składaniu wniosku?
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

3.11.2015 16:58
standardowo raczej nie bo każdy pyta czy jesteś na wypowiedzeniu
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

3.11.2015 19:47
Będąc na wypowiedzeniu nie ma za bardzo możliwości zaciągnięcia kredyty, chyba, że złożysz fałszywe oświadczenie. Może zdarzyć się, że do wniosku musisz złożyć zaświadczenie, to w standardowym druku jest oświadczenie, że nie znajdujesz się na wypowiedzeniu. Potwierdza to Bank dzwoniąc do firmy. Jeśli kredyt na oświadczenie, to może być tak że bank nie zadzwoni i nie sprawdzi.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
AdamSyla

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.11.2015 8:18
A te wszystkie kredyty przez internet? Np. w mbanku?
Mam wrażenie, że jak tam brałem jakieś półtorej roku temu, to nie było pytań o to, czy jestem na wypowiedzeniu.
Może warto tam spróbować?
Choć szczerze mówiąc nie skupiałem się na takim punkcie, mogłem go przeoczyć, bo w końcu mnie nie dotyczył.
Z drugiej strony wypowiedzenie i kredyt? Jak go spłacać nie mając pracy?
Cytuj
Rubik

Niezarejestrowani

4.11.2015 9:52
Ale ten kredyt jest Ci potrzebny na coś specjalnego, czy ot tak chcesz mieć zabezpieczenie? SKup sie lepiej teraz na szukaniu nowej pracy, a nie na zaciąganiu kredytu. Bedziesz o wiele spokojniejsza.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

4.11.2015 10:05
Stanisław Bińkiewicz napisał
Będąc na wypowiedzeniu nie ma za bardzo możliwości zaciągnięcia kredyty, chyba, że złożysz fałszywe oświadczenie. Może zdarzyć się, że do wniosku musisz złożyć zaświadczenie, to w standardowym druku jest oświadczenie, że nie znajdujesz się na wypowiedzeniu. Potwierdza to Bank dzwoniąc do firmy. Jeśli kredyt na oświadczenie, to może być tak że bank nie zadzwoni i nie sprawdzi.


a jak zadzwoni i wyjdzie, że jesteś na wypowiedzeniu (zataiłeś informację lub podałeś nieprawdę), wtedy podchodzi to pod próbę wyłudzenia kredytu i sprawa może trafić do prokuratury (są na to stosowne paragrafy), co dalej to już chyba nie muszę wyjaśniać...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Judym

Niezarejestrowani

4.11.2015 10:27
Nie musisz informować, sami zapytają. Zresztą z czego zamierzasz kredyt spłacać?
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

4.11.2015 10:59
jeśli bank w takim wniosku pyta o dochód i wpisujesz gdzie pracujesz i czy zarabiasz, jaki jest typ umowy itp to w kńcowych zgodach powinna się pojawić informacja także o tym
AdamSyla napisał
A te wszystkie kredyty przez internet? Np. w mbanku?
Mam wrażenie, że jak tam brałem jakieś półtorej roku temu, to nie było pytań o to, czy jestem na wypowiedzeniu.
Może warto tam spróbować?
Choć szczerze mówiąc nie skupiałem się na takim punkcie, mogłem go przeoczyć, bo w końcu mnie nie dotyczył.
Z drugiej strony wypowiedzenie i kredyt? Jak go spłacać nie mając pracy?
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Mona-L

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.11.2015 11:30
No szkoda, mogłam pomyśleć o tym wcześniej, ale kto wiedział, że będzie taka sytuacja w firmie?
To widzę, że zostaje mi tylko chwilówka, oni chyba nie pytają o takie rzeczy, prawda?
Tylko zależałoby mi na takiej, gdzie można spłacić w kilku ratach, najlepiej w 6, czyli na pół roku. Czy taką chwilówkę mogę wziąć nawet w grudniu, gdy będę bez pracy?
Cytuj
Kamila

Niezarejestrowani

4.11.2015 11:56
Chwilówka to już na prawdę ostateczność. Może uda się pożyczyć od kogoś z rodziny np.?
Cytuj
Odpowiedź