• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Zakup na raty: czy można wybrać bank?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
wchocimsk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.10.2015 8:31
Witam Państwa. Chciałem zapytać o jedną rzecz. Otóż niedawno byłem w sklepie Media Expert i chciałem kupić tam trochę sprzęty na raty. Niestety wniosek poszedł do Alior banku i wyszło, że nie mam zdolności. Co jest dziwne, bo jeszcze dwa miesiące temu brałem kredyt w innym banku i nie było problemów, a moja sytuacja się przez ten czas nie zmieniła. Pracuję na zleceniu. Niestety nie dało się zmienić banku w ich symulacjach. Czy tak powinno być, czy pracownica mnie po prostu zbyła?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

28.10.2015 10:05
ostatnio Alior (po interwencji KNF) wyśrubował kryteria zdolnościowe; pracownik ma płaconą prowizję od uruchomionych kredytów, gdyby była opcja jego otrzymania to by nie zbył
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
wchocimsk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.10.2015 11:12
Robert Sierant napisał
ostatnio Alior (po interwencji KNF) wyśrubował kryteria zdolnościowe; pracownik ma płaconą prowizję od uruchomionych kredytów, gdyby była opcja jego otrzymania to by nie zbył


Czyli naprawdę nie mam już zdolności? I nie ma sensu szukać w innym sklepie?
Bo już nawet myślałem, żeby wziąć kredyt gotówkowy gdzieś, gdzie mi może dadzą na takiej umowie i kupić za tę gotówkę to, co chciałem.
W końcu i tak bym spłacał raty i tak, więc co za różnica, gdzie wezmę, czy bezpośrednio w sklepie czy idąc do banku.
Cytuj
Izak

Niezarejestrowani

28.10.2015 11:27
Tak na dobra sprawe, jesli badaja resyrtkcyjnie zdolnosc to osoba, ktora jej nie ma kredytu nie dostanie, ale i pozniej kredyty będa splacane. ROzumiem sytuacje osob, ktore kredytu potzrebuja, ale bankow bardziej.
Cytuj
wchocimsk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.10.2015 15:47
No pewnie, że tak, że to tak działa i w ogóle, ale ja naprawdę dwa miesiące temu dostałem kredyt na 2500 złotych w mbanku. pracowałem tak samo, zarabiałem tyle samo, i co nagle nie mam zdolności?
Ja właśnie tego nie rozumiem i myślałem, że to z tym sklepem coś jest nie tak.
Teraz co prawda chciałem na wyższą kwotę, bo 2800, ale to też nie jest jakaś straszna różnica chyba.
Cytuj
Bartek_Finanse

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 248 razy

Wyślij wiadomość

28.10.2015 16:55
Wszystko zależy od tego jaki ma Pan dochód i wysokość raty w mBanku ?
Cytuj
Pozdrawiam
Bartłomiej Mandziej
b.mandziej@f24.pl
535-091-917
Odpowiedź