• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Co się zmieni po wyborach?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
bartosz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.11.2015 18:16
W Polsce mało kto czyta programy partii. Ilu z was czytało?
Ja nie, przyznaję bez bicia. W większości i tak głosuje się na gębę.
Osobiście popieram Kukiza, może ma mało posłów, ale mam nadzieję, że może choć trochę wpłynie na rząd.
osobiście uważam, że przydałaby się tam zmiana na jowy. wtedy można by myśleć o rewolucji.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

8.11.2015 20:26
Bardzo bym chciał, aby zmieniło się coś po wyborach, ale myślę, że to będzie trudne. Wynika to po prostu z mentalności Polaków, jako narodu. Od wieków polityka i postępowanie elit rządzących, wcześniej szlachty, nacechowane było prywatą, dbaniem o interes jednostki a nie narodu. Niezależnie od tego, czy przepisy nowych ustaw byłyby dobre dla przyszłości kraju, zawsze, jeśli jakieś partie były za, to opozycja dla zasady jest przeciw. Kilka lat temu otrzymałem książkę 'Duch narodowy" od jej autorki, śp. Teresy Wróblewskiej, w której pisała o wielkich Polakach. W książce poddała analizie cechy główne mieszkańców naszego kraju. Okazuje się, że od wieków nic się nie zmieniło. Te same cechy, te same wady. Tak więc pozytywną cechą po wyborach jest dla mnie wymiana pokoleniowa. Mam nadzieję że młodzi Polacy zaczną myśleć innymi kategoriami - pracą dla wszystkich, a nie dla grupy która jest przy władzy.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
candyq

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.11.2015 8:09
Wiele młodych Polaków, także tych w gimnazjach i liceach popierało partie Kukiza i Korwina. Wiadomo, że są to partie antysystemowe, jeden chciał znieść podatki, drugi całkiem zmienić ordynację wyborczą.
Zastanawiam się, z czego taki wybór u nich wynika?
Czy chodzi tylko o bunt wobec zastanej rzeczywistości, a więc cechę typową dla tego wieku, czy też naprawdę młodsze pokolenia są bardziej otwarte na zmianę?
Jak Państwo myślicie?
Cytuj
Wlodi

Niezarejestrowani

9.11.2015 10:33
Anty systemowy czyli jaki? System mamy dobry, w wielu krajach się sprawdza. Problemem jest właśnie, jak pisze Pan Stanisław mentalność ludzi. I w jakimkolwiek systemie by oni nie żyli, póki się nie zmienią, w kraju będzie tak samo.
Cytuj
Gawron

Niezarejestrowani

9.11.2015 11:19
Na razie, po 2 tygodniach nie zmienia się nic i pewnie niewiele się zmieni. Te same twarze, te same problemy i ta sama bezradność.
Cytuj
dana-sto

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.11.2015 11:27
Wlodi napisał
Anty systemowy czyli jaki? System mamy dobry, w wielu krajach się sprawdza. Problemem jest właśnie, jak pisze Pan Stanisław mentalność ludzi. I w jakimkolwiek systemie by oni nie żyli, póki się nie zmienią, w kraju będzie tak samo.


To że system sprawdza się w wielu krajach to nie znaczy, ze u nas także. Już niejeden ekspert o tym pisał. Zamiast próbować zmieniać mentalność Polaków, o której mówicie Panowie, że jest stała od lat, od wieków, chyba prościej zmienić system?
Na przykład na rządy prezydenckie, jak w Stanach czy we Francji.
Przecież podobno za Piłsudskiego było lepiej? A wtedy mieliśmy jednak dyktaturę.
Ja tam nie wiem, nie jestem ekspertem, ale jak słucham, no i sama też widzę, co się dzieje, to zastanawiam się, czy rządy silnej jednostki to nie jest to, czego Polsce potrzeba?
Cytuj
Katka

Niezarejestrowani

9.11.2015 11:53
A co zmieni system prezydencki? No może gdybyśmy mieli mniej posłów, i mniej senatorów, albo w ogóle jedna izbę to mniej byloby tej biurokracji, ludzie byliby celniej wybierani.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

9.11.2015 12:30
Katka napisał
A co zmieni system prezydencki? No może gdybyśmy mieli mniej posłów, i mniej senatorów, albo w ogóle jedna izbę to mniej byloby tej biurokracji, ludzie byliby celniej wybierani.


w tym kiedunku powinno to iść - jedna izba 100-150 posłów czy senatorów i zmienianych co 2 lata jak w stanach, szybka ocena działania, szybkie zmiany i brak czasu na kliki i przekręty ...
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Katka

Niezarejestrowani

9.11.2015 12:37
Artur Sarnecki napisał
Katka napisał
A co zmieni system prezydencki? No może gdybyśmy mieli mniej posłów, i mniej senatorów, albo w ogóle jedna izbę to mniej byloby tej biurokracji, ludzie byliby celniej wybierani.


w tym kiedunku powinno to iść - jedna izba 100-150 posłów czy senatorów i zmienianych co 2 lata jak w stanach, szybka ocena działania, szybkie zmiany i brak czasu na kliki i przekręty ...
DOkładnie. Bardziej można ich kontrolować, a tak siedzą latami,a nawet dziesiątkami lat. Zawód -poseł....
Cytuj
Odpowiedź