• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

mdm dla singla?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
rozinski

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.10.2015 11:04
Witam, jestem singlem, mam 31 lat i pomyślałem, że mam na tyle stabilna sytuację ekonomiczną, że chciałbym kupić mieszkanie. Słyszałem też, że program mdm nieco się pozmieniał ostatnio i pomyślałem, że może się załapię.
Trochę o mnie: pracuję na umowę o czas nieokreślony, zarabiam 4200 złotych netto, niedawno awansowałem.
Chciałbym kupić nowe mieszkanie od dewelopera, w Krakowie, ma 72 metry i kosztuje 400320 złotych. Wiem, że są jakieś limity, ale nie wiem, czy się łapię?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

23.10.2015 11:28
od kiedy pracujesz i masz taki dochód? jakie zobowiązania?

mieszkanie jest nieco za drogie:
cena 1m2 wynosi - 5560 zł i przekracza max. limit cenowy 1 m2 (MdM) w wysokości - 5247 zł

masz jakieś środki własne?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

23.10.2015 11:29
Cena tego mieszkania przekracza wyznaczony limit. Cena m2 nie może przekroczyć 5247zł.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
rozinski

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.10.2015 13:45
Pracuję od maja 2010 roku w tej firmie, obecna umowa (po awansie) została podpisana 12.08.2015 r. Zarobki to 4200 na rękę.
Myślę, że mógłbym znaleźć coś tańszego, żeby zmieścić się w limicie. Czy jednak muszę rezygnować z metrażu? Zależy mi na czymś w okolicach 70 mkw.
Oczywiście mam środki własne w wysokości 87 tysięcy złotych.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

23.10.2015 17:09
Spokojnie da się znaleźć mieszkanie łapiące się do MDM. Na pewno takie ma BUDIMEX, w tej chwili jestem w trakcie procesowania wniosku na zakup mieszkania w jednej z ich inwestycji.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Henryk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.10.2015 8:21
lzalewski napisał
Spokojnie da się znaleźć mieszkanie łapiące się do MDM. Na pewno takie ma BUDIMEX, w tej chwili jestem w trakcie procesowania wniosku na zakup mieszkania w jednej z ich inwestycji.


Deweloperzy sami ogłaszają, które z ich mieszkań łapią się do mdm, więc jeśli ktoś szuka nowego mieszkania w programie, to z pewnością je znajdzie.
Ja bym jednak nie rezygnował z lokalizacji, jeśli była bardzo dobra, bo to najważniejsza sprawa w wyborze mieszkania. Jeśli nie spodoba nam się jak wygląda w środku, to zawsze można zrobić remont, za to lokalizacji nie zmienimy.
Myślałeś o tym?
Cytuj
Kiwi

Niezarejestrowani

27.10.2015 11:07
Henryk napisał
lzalewski napisał
Spokojnie da się znaleźć mieszkanie łapiące się do MDM. Na pewno takie ma BUDIMEX, w tej chwili jestem w trakcie procesowania wniosku na zakup mieszkania w jednej z ich inwestycji.


Deweloperzy sami ogłaszają, które z ich mieszkań łapią się do mdm, więc jeśli ktoś szuka nowego mieszkania w programie, to z pewnością je znajdzie.
Ja bym jednak nie rezygnował z lokalizacji, jeśli była bardzo dobra, bo to najważniejsza sprawa w wyborze mieszkania. Jeśli nie spodoba nam się jak wygląda w środku, to zawsze można zrobić remont, za to lokalizacji nie zmienimy.
Myślałeś o tym?
Tez zalezy co dla kogo jest dobra lokalizacja. jeden szuka w centrum, inny na obrzeżach. Różnie z tym bywa.
Cytuj
mmm

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.3.2016 16:43
Witam,
jestem w trakcie rozwodu i do chwili obecnej nigdy, nawet w związku z mężem nie posiadaliśmy nieruchomości mieszkaniowej. Czytałam na temat mdm i nie do końca wiem czy mogłabym się starać po rozwodzie o dofinansowanie na kupno mieszkania.
Mam skończone 34 lata, roczne dziecko a z nieruchomości jedynie jeszcze wspólną ziemię rolną o pow. 1,3 ha, która przy rozwodzie przejdzie na mnie. W efekcie końcowym będzie sprzedana, żeby uzyskać gotówkę na zakup mieszkania. Mam nadzieję, że uda się ją sprzedać za ok. 140 000 - jeżeli wartość środków ma tu jakieś znaczenie.
Będę wdzięczna za pomoc.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

17.3.2016 19:57
mmm napisał
Witam,
jestem w trakcie rozwodu i do chwili obecnej nigdy, nawet w związku z mężem nie posiadaliśmy nieruchomości mieszkaniowej. Czytałam na temat mdm i nie do końca wiem czy mogłabym się starać po rozwodzie o dofinansowanie na kupno mieszkania.
Mam skończone 34 lata, roczne dziecko a z nieruchomości jedynie jeszcze wspólną ziemię rolną o pow. 1,3 ha, która przy rozwodzie przejdzie na mnie. W efekcie końcowym będzie sprzedana, żeby uzyskać gotówkę na zakup mieszkania. Mam nadzieję, że uda się ją sprzedać za ok. 140 000 - jeżeli wartość środków ma tu jakieś znaczenie.
Będę wdzięczna za pomoc.

O kredyt z dopłatą MDM możesz się starać. Oczywiście przy założeniu, że masz zdolność kredytową.
Musisz pamiętać jednak, że środki na ten rok już się wyczerpały i możesz starać się o wypłatę dofinansowania w przyszłym roku.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
LukaszLitwiniuk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.3.2016 9:00
Obiło mi się o uszy, ze maja byc nowe/inne formy wsparcia, jesli chodzi o zakup pierwszego m. Wie ktoś może jakie?
Cytuj
Odpowiedź