• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Gdzie wziąć kredyt - praca w Niemczech

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
IBurska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.10.2015 8:35
Chcieliśmy z mężem wziąć kredyt hipoteczny. Problem jest w tym, że nie wiem, czy to się uda, bo ja pracuję w Niemczech, jestem pielęgniarką i zajmuję się starsza osobą. Pracuję tam na kontrakcie. Kontrakty są na rok, ten jest moim 5. Zarobki to 1600 euro miesięcznie. Mąż pracuje w Polsce i zajmuje się dziećmi, ma umowę na czas nieokreślony, ale tylko na pół etatu, więc zarabia na rękę 1500 złotych. Myślą państwo, że gdzieś dadzą nam kredyt?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

22.10.2015 9:13
kiedy kończy się obecny kontrakt?

ile macie dzieci?
jakie zobowiązania finansowe (raty, limity, KK)?
jak wygląda sytuacja w BIK?

za ile chcecie kupić i jaki macie wkład własny?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
IBurska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.10.2015 11:37
Obecny mam do maja, jeśli będzie trzeba przedstawić jakieś zaświadczenie, że mi przedłużą, to nie będzie z tym problemu.
Mamy 2 dzieci, spłacamy obecnie raty za telewizor (2300 zł zostało).
Bik mamy ok, nie wiem ile punktów, bo nie kupowałam konta premium, ale są wpisane u mnie poprzednie 3 kredyty, które spłacałam regularnie.
Wkładu własnego mam 30 tysięcy, ale konkretnego mieszkania nie mamy jeszcze na oku, na pewno nie będzie droższe niż 200 tysięcy, jednak najpierw chcieliśmy się zorientować, jakie mamy możliwości? Czy w ogóle mamy zdolność?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

22.10.2015 12:13
z kim masz podpisany ten kontrakt? kluczowa jest akceptacja tego dochodu przez bank

wynagrodzenie wpływa na konto? ew. w którym banku?

ze względu na dochód kredyt będzie w EURO
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
IBurska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.10.2015 14:19
Kontrakt jest podpisany z pracodawcą, wnukiem mojej podopiecznej. To prywatna osoba i tak, wynagrodzenie wpływa na konto walutowe w mBanku, a stamtąd już mąż dysponuje środkami.
Czy fakt, że mąż zarabia w złotych nie ma tu znaczenia i nie upoważnia nas do wzięcia kredytu w złotówkach? To jednak długotrwale zobowiązanie, a ja nie będę przez 30 lat pracować w Niemczech, więc wolelibyśmy spłacać w naszej walucie.
Cytuj
Krzysztof RzymskiDoradca Kredytowy KMR

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 411 razy

Wyślij wiadomość

22.10.2015 14:32
IBurska napisał
Kontrakt jest podpisany z pracodawcą, wnukiem mojej podopiecznej. To prywatna osoba i tak, wynagrodzenie wpływa na konto walutowe w mBanku, a stamtąd już mąż dysponuje środkami.
Czy fakt, że mąż zarabia w złotych nie ma tu znaczenia i nie upoważnia nas do wzięcia kredytu w złotówkach? To jednak długotrwale zobowiązanie, a ja nie będę przez 30 lat pracować w Niemczech, więc wolelibyśmy spłacać w naszej walucie.


W Polsce obowiązuje zasada, że otrzymujesz kredyt w walucie której zarabiasz. Jeśli dochody są w dwóch walutach, to walutą kredytu jest waluta w dla której jest wyższy dochód w gospodarstwie domowym.
Cytuj
Krzysztof Rzymski
Niezależny Doradca Kredytowy KMR
Judzin

Niezarejestrowani

22.10.2015 15:02
Krzysztof Rzymski napisał
IBurska napisał
Kontrakt jest podpisany z pracodawcą, wnukiem mojej podopiecznej. To prywatna osoba i tak, wynagrodzenie wpływa na konto walutowe w mBanku, a stamtąd już mąż dysponuje środkami.
Czy fakt, że mąż zarabia w złotych nie ma tu znaczenia i nie upoważnia nas do wzięcia kredytu w złotówkach? To jednak długotrwale zobowiązanie, a ja nie będę przez 30 lat pracować w Niemczech, więc wolelibyśmy spłacać w naszej walucie.


W Polsce obowiązuje zasada, że otrzymujesz kredyt w walucie której zarabiasz. Jeśli dochody są w dwóch walutach, to walutą kredytu jest waluta w dla której jest wyższy dochód w gospodarstwie domowym.
Agdyby zwnioskowała jedna osoba, czy cokolwiek to zmienia? Trzeba miec rozdzielnosc?
Cytuj
IBurska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.10.2015 16:14
Skoro tak, to trudno, mieliśmy nadzieję, że można sobie wybrać walutę.
Mąż sam raczej nie dostanie takiego kredytu, prawda? Jednak mój dochód jest dużo większy.
Czy taki kredyt w euro byłby dużo droższy? Z jakimi kosztami musielibyśmy się liczyć?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

23.10.2015 9:58
Krzysztof Rzymski napisał


W Polsce obowiązuje zasada, że otrzymujesz kredyt w walucie której zarabiasz. Jeśli dochody są w dwóch walutach, to walutą kredytu jest waluta w dla której jest wyższy dochód w gospodarstwie domowym.

W Millennium dałoby się to zrobić w złotówkach, jednak zabraknie zdolności kredytowej na to rozwiązanie.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Gość

Niezarejestrowani

23.10.2015 13:47
Jeżeli pracodawcą jest prywatna osoba,a umowa jest przedłuzana co rok, to moim zdaniem będzie ciężko o kredyt nawet w walucie.
Cytuj
Odpowiedź