• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Otwarty rynek na zewnętrznych dostawców usług

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.10.2015 11:51
Przeczytałam właśnie, że Parlament Europejski umozliwił niezależnym od banków operatorom oferowanie usług płatniczych. Ma to dotyczyć głównie kart kredytowych. Nie bardzo rozumiem. Tzn. że różne firmy, kóre nie będą bankami będą mogły wydawac np. karty kredytowe? Trochę to dziwne i niebezpieczne.
Cytuj
Dorota-pak

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.10.2015 13:24
Czemu niebezpieczne?
Ja o tym nie słyszałam, ale jeśli tak ma być, to sądzę, że pomysł nie jest zły.
Rozbije to trochę monopol banków na tym polu i stworzy większą konkurencję. Wówczas może banki dadzą jakieś fajniejsze warunki czy promocje, a my, klienci na tym skorzystamy.
Co może w tym być niebezpiecznego?
Cytuj
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

9.10.2015 13:45
Aleksandra napisał
Przeczytałam właśnie, że Parlament Europejski umozliwił niezależnym od banków operatorom oferowanie usług płatniczych. Ma to dotyczyć głównie kart kredytowych. Nie bardzo rozumiem. Tzn. że różne firmy, kóre nie będą bankami będą mogły wydawac np. karty kredytowe? Trochę to dziwne i niebezpieczne.


Jeśli firmy poza bankowe udzielają kredytów czy też kart z limitem, to czy to też jest nie bezpieczne?.
Niebezpieczne jest to jeśli ktoś już ma taką kartę i jej nie spłaca.

Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
Juras

Niezarejestrowani

13.10.2015 11:45
Grzegorz Klimczak napisał
Aleksandra napisał
Przeczytałam właśnie, że Parlament Europejski umozliwił niezależnym od banków operatorom oferowanie usług płatniczych. Ma to dotyczyć głównie kart kredytowych. Nie bardzo rozumiem. Tzn. że różne firmy, kóre nie będą bankami będą mogły wydawac np. karty kredytowe? Trochę to dziwne i niebezpieczne.


Jeśli firmy poza bankowe udzielają kredytów czy też kart z limitem, to czy to też jest nie bezpieczne?.
Niebezpieczne jest to jeśli ktoś już ma taką kartę i jej nie spłaca.

Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Dokładnie, trzeba wszytsko spłącac w terminie i będzie BEZPIECZNIE i tanio
Cytuj
Milewat

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.10.2015 13:23
Chyba jeszcze zależy dla kogo jest to niebezpieczne, prawda? Moim zdaniem niespłacanie jest bardziej niebezpieczne dla tego, kto pożyczył, niż dla tego, kto wziął pożyczkę. To temu pierwszemu jednak bardziej zależy, żeby odzyskać pieniądze, a prawo czeto chroni jednak konsumenta a nie przedsiębiorcę.
Aczkolwiek większa konkurencja by się przydała, ja raczej nie popieram zamykania rynku. Owszem, mogą pojawić się oszuści, ale przecież społeczeństwo coraz bardziej wyedukowane, to nie powinno się tak łatwo nabierać.
Cytuj
Arsa

Niezarejestrowani

13.10.2015 13:49
Milewat napisał
Chyba jeszcze zależy dla kogo jest to niebezpieczne, prawda? Moim zdaniem niespłacanie jest bardziej niebezpieczne dla tego, kto pożyczył, niż dla tego, kto wziął pożyczkę. To temu pierwszemu jednak bardziej zależy, żeby odzyskać pieniądze, a prawo czeto chroni jednak konsumenta a nie przedsiębiorcę.
Aczkolwiek większa konkurencja by się przydała, ja raczej nie popieram zamykania rynku. Owszem, mogą pojawić się oszuści, ale przecież społeczeństwo coraz bardziej wyedukowane, to nie powinno się tak łatwo nabierać.
Pamiętaj, że wolny rynek zawsze trudniej kontrolować.
Cytuj
Eris

Niezarejestrowani

13.10.2015 15:35
Ale tez konkurencja nie jest niczym złym, niestety nie ma systemu doskonalego, a tym wszytskim kręca ludzie...
Cytuj
dana-sto

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.10.2015 7:42
Chyba po raz pierwszy wszystko sprowadza się do wyboru: wolność czy bezpieczeństwo. Ja jestem zdania, że wolności nie powinno się nadmiernie ograniczać nawet w zamian za większe bezpieczeństwo.
Wystarczy po prostu dać konsumentom takie prawne rozwiązania, które pozwolą unieszkodliwić oszustów i egzekwować od nich odszkodowania.
Pewnie nie będzie to łatwe, ale w końcu w Parlamencie Europejskim siedzą wybrańcy narodów, ponoć najlepsi z najlepszych, wiec to nie powinno być dla nich problemem, prawda?
Cytuj
IgaIg

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.10.2015 9:39
Prawo jakie by nie było nie będzie do końca chronić nigdy, ludzie maja wolny wybór i to sprawia ze neistety czesto te wybory są złe. Żeby nie powiedzieć, wbrew prawu.
Cytuj
Inga

Niezarejestrowani

15.10.2015 11:22
Ja jestem przeciwna, nie chce korzystac z uslug jakichs nieznnaym firm. Są banki, znane oragnizacje kartowe i to wystarczy. A tacy operatorzy to nic pewnego i nic dobrego.
Cytuj
Odpowiedź