• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Otwarty rynek na zewnętrznych dostawców usług

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Arias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.10.2015 11:40
Inga napisał
Ja jestem przeciwna, nie chce korzystac z uslug jakichs nieznnaym firm. Są banki, znane oragnizacje kartowe i to wystarczy. A tacy operatorzy to nic pewnego i nic dobrego.


A ja nie rozumiem takich osób jak Pani. Owszem, może być Pani przeciwna i nie chcieć korzystać z usług nieznanych firm, no ale przecież otwarcie rynku Pani do tego nie zmusza. A czemu chce Pani ograniczać innym do tego dostęp?
To, że według Pani obecne firmy wystarczą, nie znaczy, że każdy tak uważa. Na na przykład chętnie przekonam się, co dobrego mają do zaoferowania inne podmioty i jak mi się spodoba, to skorzystam. Pani nie chce - to też jest ok. Ale narzucanie innym swojego zdania nie jest ok. Można mówić i przekonywać, ale nie narzucać siłą.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

16.10.2015 9:00
Ja też uważam, że wejście na rynek innych operatorów, powinno zdemonopolizować rynek finansowy. Oczywiście, to od nas klientów będzie zależeć czy zaufamy takim instytucjom czy nie.
Od kilku lat na rynku działają firmy oferujące produkty pozabankowe. Ale to, że ludzie są w nich zadłużeniu po uszy, wynika po prostu z braku edukacji finansowej społeczeństwa.
Tak więc jeśli wejdą na rynek firmy oferujące produkty kartowe, a ludzie będą z nich korzystać z rozmysłem, to dobrze. Może to pobudzi konkurencję, tym bardziej, że produkty kartowe w bankach nie są wcale aż takie tanie.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Wikusia

Niezarejestrowani

16.10.2015 9:07
Stanisław Bińkiewicz napisał
Ja też uważam, że wejście na rynek innych operatorów, powinno zdemonopolizować rynek finansowy. Oczywiście, to od nas klientów będzie zależeć czy zaufamy takim instytucjom czy nie.
Od kilku lat na rynku działają firmy oferujące produkty pozabankowe. Ale to, że ludzie są w nich zadłużeniu po uszy, wynika po prostu z braku edukacji finansowej społeczeństwa.
Tak więc jeśli wejdą na rynek firmy oferujące produkty kartowe, a ludzie będą z nich korzystać z rozmysłem, to dobrze. Może to pobudzi konkurencję, tym bardziej, że produkty kartowe w bankach nie są wcale aż takie tanie.
Pytanie tylko czy będą korzystać z rozmysłem. Myślę, że nie ...
Cytuj
Artek

Niezarejestrowani

16.10.2015 9:35
Danie ludziom wolnego wyboru to średni pomysł :)
Cytuj
Wicia

Niezarejestrowani

16.10.2015 10:09
Tzn. że jesteście za ograniczeniem praw do minimum? Chyba żarty, właśnie o to chodzi, że ludzie maja wolny wybór! Możesz podejmować dobre, ale i złe decyzje. Tak już jest. A demokracja to najlepszy możliwy ustrój.
Cytuj
MikolajPol

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.10.2015 11:14
Stanisław Bińkiewicz napisał
Ja też uważam, że wejście na rynek innych operatorów, powinno zdemonopolizować rynek finansowy. Oczywiście, to od nas klientów będzie zależeć czy zaufamy takim instytucjom czy nie.
Od kilku lat na rynku działają firmy oferujące produkty pozabankowe. Ale to, że ludzie są w nich zadłużeniu po uszy, wynika po prostu z braku edukacji finansowej społeczeństwa.
Tak więc jeśli wejdą na rynek firmy oferujące produkty kartowe, a ludzie będą z nich korzystać z rozmysłem, to dobrze. Może to pobudzi konkurencję, tym bardziej, że produkty kartowe w bankach nie są wcale aż takie tanie.
Konkurencja to pozytywna rzecz, ludzie maja w czym wybierac. Lepiej kształtują się ceny. iech wchodzą. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
TBaran

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.10.2015 11:21
Artek napisał
Danie ludziom wolnego wyboru to średni pomysł :)


Większej głupoty nie słyszałem. Sam jestem za jak największą wolnością osobistą. oczywiście wolność wyboru powinna iść w parze z odpowiednią edukacją. Czy to wiele?
No nie wydaje mi się, ale ekspertem nie jestem.
Pewnie, że jest bezpiecznie, gdy ktoś nas prowadzi za rączkę, ale mi to przypomina analogię z baranami prowadzonymi na rzeź. Skąd możemy wiedzieć, że Rząd czy ktokolwiek chce dla nas jak najlepiej?
Od zawsze wiadomo, że konkurencja jest czymś dobrym dla konsumenta, im większa tym lepsza. W pełni zgadzam się z Panem Stanisławem.
Cytuj
Odpowiedź