• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy trzeba mieć dochód, żeby dostać chwilówkę?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Katrina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.10.2015 9:40
A jeszcze takie pytanie teoretyczne, gdzie najłatwiej dostać chwilówkę? Która firma jest najbardziej "pobłażliwa"?
Cytuj
OolaCzy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.10.2015 11:01
Katrina napisał
Branie chwilówek to na prawdę ostateczność... Nie może Pani pożyczyć od jakiegoś znajomego? Odradzam, jeden z członków mojej rodzinie, zaczął niewinnie z chwilówką i niestety skończyło się nieciekawie, bo miał spore problemy ze spłatą, a dług rósł z dnia na dzień.


Ależ dziękuję za troskę, jednak wszystko jest dla ludzi, czyż nie?
Zresztą nie wiem, jak można coś komuś doradzać lub odradzać nie znając jego sytuacji w większym stopniu niż tu napisałam.
Rozumiem, że 'typowy' biorca chwilówek jest raczej niezbyt ogarnięty i może mieć problemy ze spłatą, ale to chyba trzeba jakoś indywidualnie oceniać?
Zadałam konkretne pytanie, otrzymałam odpowiedź, więc dziękuję.
Cytuj
Polka

Niezarejestrowani

12.10.2015 9:39
Ale co Panią tak dziwi, zadała Pani pytanie, to ludzie odpowiadają. Tez jestem tego samego zdania, że chwilówka to ostateczność.
Cytuj
alfred1

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.10.2015 11:18
Bez przesady, sam parokrotnie brałem chwilówki i jakoś nie miałem z nimi żadnych problemów. O wiele łatwiej je dostać niż kredyt w banku, jeśli mamy dochody od niedawna lub na tzw. 'śmieciową' umowę, a jak się spłaca w terminie to nie jest to też tak bardzo drogie.
Obecnie jest tyle rodzajów chwilówek, że każdy znajdzie coś dla siebie, prawda?
A jak ktoś jest nastawiony sceptycznie, to może iść do banku, pożyczyć od rodziny i tak dalej. Można też wcale nie pożyczać i żyć szczęśliwie.
A co do tego, że są drogie, to wiecie, ostatnio chciałem kupić coś na raty i też bym musiał spłacać dwa razy wiecej, a raty były z banku.
Cytuj
Woli

Niezarejestrowani

12.10.2015 11:30
alfred1 napisał
Bez przesady, sam parokrotnie brałem chwilówki i jakoś nie miałem z nimi żadnych problemów. O wiele łatwiej je dostać niż kredyt w banku, jeśli mamy dochody od niedawna lub na tzw. 'śmieciową' umowę, a jak się spłaca w terminie to nie jest to też tak bardzo drogie.
Obecnie jest tyle rodzajów chwilówek, że każdy znajdzie coś dla siebie, prawda?
A jak ktoś jest nastawiony sceptycznie, to może iść do banku, pożyczyć od rodziny i tak dalej. Można też wcale nie pożyczać i żyć szczęśliwie.
A co do tego, że są drogie, to wiecie, ostatnio chciałem kupić coś na raty i też bym musiał spłacać dwa razy wiecej, a raty były z banku.
No ale chyba jednak chwilówka zawsze będzie droższa niż kredyt bankowy...
Cytuj
Aniela Agopsowicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 114 razy

Wyślij wiadomość

20.10.2015 13:50
OolaCzy napisał
Mam takie szybkie pytanie. Czy żeby dostać gdzieś chwilówkę (1000 złotych) trzeba mieć dochód z pracy na umowę?
Chodzi mi o te wszystkie pożyczki na dowód i tak dalej.
Byłam w Vivus i pani powiedziała mi, że muszę mieć właśnie dochód, ale jestem ciekawa, czy to wszędzie tak jest, czy gdzieś mi dadzą nie pytając o pracę i wynagrodzenie.

Odradzam kredyty typu chwilówki, chyba, że wiemy, że będziemy mieć zastrzyk gotówki w najbliższym czasie, który pozwoli nam na spłatę zobowiązania o czasie. W wielu przypadkach jest tak, że przegapiamy termin spłaty a wtedy oprocentowanie jest dla nas zaskoczeniem.
Cytuj
Pozdrawiam
Aniela Agopsowicz
Doradca finansowy
https://ekantor.pl/
carlos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.10.2015 15:52
Chyba trzeba być kompletnie nieodpowiedzialnym człowiekiem, żeby przegapić termin spłaty chwilówki.
Ktoś kto bierze takie kredyty musi mieć nóż na gardle, bo nie wierzę, że ktoś od tak chciałby spłacać kredyty obarczone tak wysokimi kosztami.
No, chyba, że chodzi o te darmowe?
Wtedy rzeczywiście nie jest to najgorszy pomysł, ale już koniecznie trzeba pamiętać o spłacie.
Cytuj
Lajola

Niezarejestrowani

20.10.2015 16:16
Aniela Agopsowicz napisał
OolaCzy napisał
Mam takie szybkie pytanie. Czy żeby dostać gdzieś chwilówkę (1000 złotych) trzeba mieć dochód z pracy na umowę?
Chodzi mi o te wszystkie pożyczki na dowód i tak dalej.
Byłam w Vivus i pani powiedziała mi, że muszę mieć właśnie dochód, ale jestem ciekawa, czy to wszędzie tak jest, czy gdzieś mi dadzą nie pytając o pracę i wynagrodzenie.

Odradzam kredyty typu chwilówki, chyba, że wiemy, że będziemy mieć zastrzyk gotówki w najbliższym czasie, który pozwoli nam na spłatę zobowiązania o czasie. W wielu przypadkach jest tak, że przegapiamy termin spłaty a wtedy oprocentowanie jest dla nas zaskoczeniem.
Zaskoczeniem i to chyba niezbyt miłym
Cytuj
Stanek

Niezarejestrowani

21.10.2015 11:07
Chwilówki to zguba. Mój szwagier nieźle się w to wkopał,a potrzebował kilka tysięcy. Jakbym wiedział, że tak będzie to sam bym mu pożyczył te pieniądze.
Cytuj
bartosz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.10.2015 14:38
Ja miałem znajomą, która przez rok spłacała odsetki z 1000 złotych, co miesiąc po 200 zł, a na koniec roku nadal miała do spłaty 1000 złotych, który pożyczyła.
Czy to nie przypomina wam lichwy?
A lichwa przecież zawsze była zakazana, jako wyzyskiwanie najsłabszych. A dziś jest legalna.
Pewnie, że tacy ludzie mogli trafić gorzej, na przykład pożyczyć od mafii, ale prawdą jest, że chwilówki też potrafią człowieka oskubać, dlatego nie wolno brać ich pochopnie.
Cytuj
Odpowiedź