• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jakie warunki trzeba spełnić do mdm?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
iga-wos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.10.2015 13:39
Dzień dobry. Zastanawiam się nad skorzystaniem z programu mdm, ludzie to chwalą, zresztą teraz jest podobno lepiej. Tylko podobno jakieś warunki trzeba spełnić. I o to chciałam zapytać, czy to chodzi o warunki do kredytu (czyli o zdolność), czy są też jakieś inne?
Bo jestem młoda, mam 19 lat i pracuję na umowie na stałe, zarabiam 2400 netto i w sumie pomyślałam, że skoro płacę za wynajem i tak prawie 1200 złotych, to równie dobrze mogłabym tyle płacić na ratę i miałabym swoje mieszkanie, nikogo bym nie musiała prosić o pozwolenie, żeby zmienić kolor ścian. Tylko czy się załapię?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

6.10.2015 13:44
jesteś singielką bez dzieci i nie posiadasz ani nie posiadałaś żadnej nieruchomości mieszkalnej?

gdzie mieszkasz (to określę kwotę dopłaty), jakie duże mieszkanie chcesz kupić? nowe czy z rynku wtórnego?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
iga-wos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.10.2015 14:37
tak, jestem singielką (przynajmniej oficjalnie) bez dzieci i nigdy nie miałam na własność żadnego mieszkania. Obecnie wynajmuję kawalerkę w Gdańsku.
Nie myślałam jeszcze o jakimś konkretnym mieszkaniu, ale lepiej chyba kupić używane?
Zawsze to będzie taniej. Przeglądałam oferty i coś ładnego i interesującego mogę znaleźć już za 200-250 tysięcy złotych. Jaki miałabym limit powierzchni?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

6.10.2015 14:44
limit to 50m2
cenowo (Gdańsk, rynek wtórny) to 4282,65 zł za 1m2, przy mieszkaniu nowym limit wynosi 5234,35 zł
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
iga-wos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.10.2015 7:29
Robert Sierant napisał
limit to 50m2
cenowo (Gdańsk, rynek wtórny) to 4282,65 zł za 1m2, przy mieszkaniu nowym limit wynosi 5234,35 zł


Czyli mam szukać maksymalnie 50-metrowego mieszkania w cenie 214 tysięcy złotych?
Myślę, że coś fajnego uda mi się znaleźć.
A jaki powinnam mieć ten wkład własny? Bo oszczędzałam sobie trochę, teoretycznie na starość, i na razie odłożyłam 10 tysięcy. To chyba ciut za mało, prawda?
Cytuj
LukaszDu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.10.2015 9:08
Widzę, ze mimo zmian w ramach MDM nie ma co na za wiele liczyć...
Cytuj
Odpowiedź