• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak wyjść z długów?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
victor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.9.2015 14:59
Mam problemy finansowe i już nie daję sobie z tym rady. Obecnie moje zadłużenie sięga 20 tysięcy złotych, a zarabiam najniższą krajową. Niestety moja żona więcej wydaje, niż ja przynoszę i zaciąga coraz to nowe kredyty i chwilówki (ostatnio już nie, bo jej nie dają). Nie mamy rozdzielności majątkowej, a ona nie pracuje, więc komornika mam na swoim wynagrodzeniu, ale tez za dużo mi nie ściągnie, bo są te limity, więc jakimś cudem na jedzenie i rachunki jest. Słyszałem, że są jakieś firmy, które pomagają wyjść z długów, czy w mojej sytuacji jest sens szukać u nich pomocy?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

22.9.2015 15:01
może zacznij od porozmawiania i porozumienia się z żoną?

widzę, że mamy tutaj głównie niefinansowy problem

ps
macie jakąś nieruchomość pod zabezpieczenie?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Grażka

Niezarejestrowani

22.9.2015 15:02
Są na rynku firmy "oddłużeniowe", ale musisz na prawdę uważnie wybrać dobrą. Bo niektóre ściągają pieniądze, a mogą Ci wcale nie pomóc. Może sam spróbuj jakoś to załatwić. Wziąć raport z BIK, powoli dogadać się z komornikiem, że będziesz oddawać sam jakąś część wynagrodzenia. I może jednak pomyśl o rozdzielności, bo takie sytuacje moga się niestety powtarzać.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

22.9.2015 17:47
firmy oddłużeniowe...nie pomogą bez zmiany w życiu:)

polecam przeczytanie artykułu: http://artursarnecki.eu/jak-wyjsc-z-dlugow/
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

22.9.2015 20:48
Firmy oddłużeniowe nie pomogą. Najpierw należy uporządkować swoje finanse osobiste. Trzeba usiąść rozpisać wszystkie długi, raty, itp., a następnie zrobić plan ich spłaty. Kiedy już to zrobimy, zaczynamy się koncentrować nie na długach, tylko na zarabianiu.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
victor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2015 7:23
Czy w tym momencie rozdzielność majątkowa coś da? Długi, które są i tak będzie trzeba spłacić, za to nowe będzie musiała płacić żona, która nie ma z czego, bo nie pracuje.
No i nie wiem jak mam się skupić na zarabianiu, to i tak cud, że mam normalną umowę, bo większość znajomych jest na zleceniach i nawet tego tysiąca na rękę nie wyciągają. Niestety w regionie nie ma pracy.
Postaram się poszukać jakiejś firmy polecanej. Na coś jeszcze powinienem zwracać uwagę?
Cytuj
AnatolNowaczek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2015 10:39
Trochę późno na rozdzielność, długi które są zaciągnięte przy wspólnocie wspólne zostają.
Cytuj
roman_z

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2015 11:26
Zgadzam się z tym, że powinnieneś zacząc od rozmowy z żoną- cięzko bedziw wyjsc z długów zaciągajac kolejne kredyty. Ja z problemem zadłuzenia poradziłem sobei w taki spoósb, ze wyjechałem do holandii z agencja VPU Polska. zarobki wzrosły wiec długi szybko zaczeły topniec. bardzo ciezko jest spłacac cokolwiek pracujac za najniższa krajowa.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

23.9.2015 12:06
Nie ma sensu Panikować, trzeba wszystko poukładać i zacząć to spłacać.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
carlos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2015 14:51
A czy komornik może w ogóle coś zrobić osobie, która pracuje za najniższą krajową? Czy taka kwota nie jest wyłączona spod egzekucji?
Oczywiście wiem, że może przyjechać do domu i zająć fanty, ale i z tym musi się przecież ograniczać, przynajmniej teoretycznie.
A wydaje mi się, że z wynagrodzenia musi zostawić jakąś część i to nie mniejszą niż najniższa krajowa.
Mogę się oczywiście mylić, ale tak gdzieś słyszałem.
Cytuj
Odpowiedź