• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt na mieszkanie pod zastaw drugiego

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ciri

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.9.2015 8:13
Witam. Chciałam się dowiedzieć, czy mając jedno mieszkanie mogę dostać pod jego zastaw kredyt hipoteczny na zakup drugiego mieszkania?
W tym pierwszym mieszkam z rodzicami i jest przepisane na mnie (nie mam rodzeństwa), ale jednak chciałabym zamieszkać osobno, wynajem raczej średnio się opłaca, a najlepszym wyjściem byłoby kupić coś nowego, tylko dla mnie. Tylko czy takie rzeczy są możliwe?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

21.9.2015 9:03
Jest to możliwe, ale częściej stosowany jest zakup nieruchomości z zabezpieczeniem się właśnie na niej.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Guzik

Niezarejestrowani

21.9.2015 9:29
ciri napisał
Witam. Chciałam się dowiedzieć, czy mając jedno mieszkanie mogę dostać pod jego zastaw kredyt hipoteczny na zakup drugiego mieszkania?
W tym pierwszym mieszkam z rodzicami i jest przepisane na mnie (nie mam rodzeństwa), ale jednak chciałabym zamieszkać osobno, wynajem raczej średnio się opłaca, a najlepszym wyjściem byłoby kupić coś nowego, tylko dla mnie. Tylko czy takie rzeczy są możliwe?
Przecież mozesz wziąć hipotekę pod zastaw kupowanego mieszkania. Prostsze rozwiązanie.
Cytuj
ciri

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.9.2015 11:12
No właściwie tak. Tylko czy mając już jedno mieszkanie nie będzie mi łatwiej uzyskać kredyt?
Zarabiam na rękę 2500 złotych, a to chyba nie jest zbyt dużo dla banku? Nowe mieszkanie kosztuje 170 tysięcy złotych.
Stare jest warte jakieś 210 tysięcy.
I czy muszę mówić w banku, że jestem w ciąży?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

21.9.2015 13:43
Maksymalne LTV wynosi 90%, potrzebne jest więc min. 10% wkładu własnego. Jeśli nie posiadasz tego wkładu, to zabezpieczenie się na innej nieruchomości jest jakimś rozwiązaniem.
Jeśli nie jesteś na zwolnieniu lekarskim związanym z ciążą, to banku to nie interesuje.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
StuartMalutki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.9.2015 14:00
ciri napisał
No właściwie tak. Tylko czy mając już jedno mieszkanie nie będzie mi łatwiej uzyskać kredyt?
Zarabiam na rękę 2500 złotych, a to chyba nie jest zbyt dużo dla banku? Nowe mieszkanie kosztuje 170 tysięcy złotych.
Stare jest warte jakieś 210 tysięcy.
I czy muszę mówić w banku, że jestem w ciąży?
2500 zł netto to już niezła suma, ponad średnią krajowa
Cytuj
ciri

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.9.2015 14:33
No własnie nie mam aż tyle tego wkładu, bo oszczędności mam około 9 tysięcy, a wolałabym po rodzinie nie zbierać.
Na zwolnieniu też nie jestem i mam nadzieję, że długo nie będę, bo to dopiero 2 miesiąc i jeszcze nawet nic nie widać.
Rozumiem, że pracownik banku nie będzie o to pytał, a ja nie muszę go informować?
A 2500 złotych to wcale nie jest więcej niż średnia krajowa, bo ta to coś około 3000 złotych.
Wolałabym ten kredyt wziąć teraz, bo jak pójdę na macierzyński, to pewnie mi żaden bank już nie da.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

21.9.2015 15:40
Jesteś na obecną chwilę sama w gospodarstwie?
Nadal pracujesz czy jesteś na zwolnieniu lekarskim?
Ile jest warte mieszkanie rodziców?
Czy masz jakieś zobowiązania kredytowe?
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
ciri

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.9.2015 7:41
lzalewski napisał
Jesteś na obecną chwilę sama w gospodarstwie?
Nadal pracujesz czy jesteś na zwolnieniu lekarskim?
Ile jest warte mieszkanie rodziców?
Czy masz jakieś zobowiązania kredytowe?


Mieszkam w jednym mieszkaniu z rodzicami, ale utrzymuję się sama. Jeśli pyta pan o partnera, to jestem singielką.
Ciągle pracuję i nie wybieram się na zwolnienie, dopóki to nie będzie konieczne. Mieszkanie rodziców (w zasadzie moje, na mnie przepisane) jest warte 210 tysięcy złotych.
Z kredytów mam kartę kredytową z limitem 1500 złotych. Czy to będzie przeszkadzało?
Bo mogę ją zlikwidować, nie jest mi niezbędna.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

22.9.2015 8:44
ING:
- marża 1,7%
- prowizja 0%
- rata 762zł/30lat
Wymagane konto z wpływem min. 2000zł/m-c, ubezpieczenie na życie. Koszt ubezpieczenia wynosi 0,035% od salda zadłużenia miesięcznie.

Ważna w tym przypadku będzie wycena nieruchomości - wkład własny w ING musi być na poziomie min. 20% (trzeba byłoby ewentualnie parę złotych dorzucić jako wkład własny). Jeśli nie, to dobrą opcją będzie mBank.

W przypadku zainteresowania zapraszam do kontaktu.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Odpowiedź