• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt na mieszkanie pod zastaw drugiego

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

22.9.2015 8:44
ING:
- marża 1,7%
- prowizja 0%
- rata 762zł/30lat
Wymagane konto z wpływem min. 2000zł/m-c, ubezpieczenie na życie. Koszt ubezpieczenia wynosi 0,035% od salda zadłużenia miesięcznie.

Ważna w tym przypadku będzie wycena nieruchomości - wkład własny w ING musi być na poziomie min. 20% (trzeba byłoby ewentualnie parę złotych dorzucić jako wkład własny). Jeśli nie, to dobrą opcją będzie mBank.
Od 1 października marża w ING wynosić będzie 1,65%.

W przypadku zainteresowania ofertą zapraszam do kontaktu.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
OlgaKnysz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.9.2015 10:34
lzalewski napisał
Maksymalne LTV wynosi 90%, potrzebne jest więc min. 10% wkładu własnego. Jeśli nie posiadasz tego wkładu, to zabezpieczenie się na innej nieruchomości jest jakimś rozwiązaniem.
Jeśli nie jesteś na zwolnieniu lekarskim związanym z ciążą, to banku to nie interesuje.
To znaczy, ze jest możliwość zabezpieczenia na inne nieruchomości, która posiadamy jeśli nie mamy wkładu własnego? DObrze zrozumiałam?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

22.9.2015 11:06
bank może zabezpieczyć się na innej nieruchomości (jeżeli jej wartość będzie odpowiednia) lub w ekstremalnym przypadku można zrobić kredyt z zabezpieczeniem na dwóch nieruchomościach
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
ciri

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.9.2015 11:10
Czyli jeśli moje mieszkanie, gdzie mieszkam z rodzicami jest warte więcej, to może się bank na nim zabezpieczyć i mam szansę na kredyt na to tańsze mieszkanie?
Niestety nie mam 20% wartości mieszkania i nawet nie wyobrażam sobie od kogo mogłabym taką sumę pożyczyć, przecież to ponad 30 tysięcy złotych!
Nie wiem, po co bankom taki wymóg, przecież gdyby pożyczały całą sumę, to by więcej na odsetkach zarobiły.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

22.9.2015 11:19
Tak, mając inną nieruchomość, która jest warta więcej, możesz dać ją jako zabezpieczenie i w części banków zostanie ona potraktowana jako wkład własny.
Wymóg posiadania wkładu własnego jest oczywistym. Owszem bank zarobi na odsetkach od Twojego kredytu, ale pod warunkiem, że będziesz go terminowo spłacać. Jeśli przestaniesz spłacać kredyt (szczególnie krótko po jego zaciągnięciu), to bank będzie na tym stratny, nawet jeśli udzieli kredytu na 80-90% wartości nieruchomości.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
OlgaKnysz

Niezarejestrowani

22.9.2015 11:28
[quote author=lzalewski]Tak, mając inną nieruchomość, która jest warta więcej, możesz dać ją jako zabezpieczenie i w części banków zostanie ona potraktowana jako wkład własny.

O to akurat bardzo dobra opcja, jak ktos np. nie ma wkladu wlasnego, ma dobre dochody, ale tez nie chce sprzedawac jednej nieruchomości.
Cytuj
Odpowiedź