• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Znikające punkty w scoringu BIK

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ant225

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.11.2015 11:52
Dyskusja własnie była i sama zastanawiałam się nad skorzystaniem z ich usług następnym razem, gdy będę chciała wziąć większy kredyt. Bo wiele osób tam Open finance polecało i pisało o firmie w superlatywach. Ale skoro pani na własnym doświadczeniu odradza, to i ja sobie odpuszczę.
I pewnie, że dobrze sie czyta o sukcesach, ja też wolę to niż marudzenie, choć mało kto się jeszcze chwali sukcesami.
W takim razie warto skorzystać z niezależnego doradcy? O tym też będę pamiętać.
Cytuj
PomPon

Niezarejestrowani

25.11.2015 11:54
ant225 napisał
Dyskusja własnie była i sama zastanawiałam się nad skorzystaniem z ich usług następnym razem, gdy będę chciała wziąć większy kredyt. Bo wiele osób tam Open finance polecało i pisało o firmie w superlatywach. Ale skoro pani na własnym doświadczeniu odradza, to i ja sobie odpuszczę.
I pewnie, że dobrze sie czyta o sukcesach, ja też wolę to niż marudzenie, choć mało kto się jeszcze chwali sukcesami.
W takim razie warto skorzystać z niezależnego doradcy? O tym też będę pamiętać.
Niezaleznego, ale jak widac i taki w banku pomoże :)
Cytuj
Anna Kopeć

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 150 razy

Wyślij wiadomość

25.11.2015 11:56
ant225 napisał
Dyskusja własnie była i sama zastanawiałam się nad skorzystaniem z ich usług następnym razem, gdy będę chciała wziąć większy kredyt. Bo wiele osób tam Open finance polecało i pisało o firmie w superlatywach. Ale skoro pani na własnym doświadczeniu odradza, to i ja sobie odpuszczę.
I pewnie, że dobrze sie czyta o sukcesach, ja też wolę to niż marudzenie, choć mało kto się jeszcze chwali sukcesami.
W takim razie warto skorzystać z niezależnego doradcy? O tym też będę pamiętać.


W moim przypadku doradca z Open Finance się nie sprawdził, ale wnioskuję że najzwyczajniej w świecie mu się nie chciało.
Nauczona doświadczeniem mogę jednak zasugerować żeby skontaktować się z 2-3 pracownikami banku- jeżeli jest taka możliwość to w różnych placówkach tego samego banku, bo niestety ale pracownik pracownikowi nie równy, zwłaszcza jeśli jest nowy i nie ma jeszcze doświadczenia.
Jeżeli sprawa jest prosta to ok, ale jeśli wymaga większego nakładu pracy i wiedzy z kim co należy konsultować to musimy mieć szczęście.
Jeżeli ktoś jest z Łodzi lub okolic i chce wziąć kredyt w Aliorze to mogę dać namiary :)
Cytuj
Anna Kopeć

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 150 razy

Wyślij wiadomość

25.11.2015 11:57
PomPon napisał
ant225 napisał
Dyskusja własnie była i sama zastanawiałam się nad skorzystaniem z ich usług następnym razem, gdy będę chciała wziąć większy kredyt. Bo wiele osób tam Open finance polecało i pisało o firmie w superlatywach. Ale skoro pani na własnym doświadczeniu odradza, to i ja sobie odpuszczę.
I pewnie, że dobrze sie czyta o sukcesach, ja też wolę to niż marudzenie, choć mało kto się jeszcze chwali sukcesami.
W takim razie warto skorzystać z niezależnego doradcy? O tym też będę pamiętać.
Niezaleznego, ale jak widac i taki w banku pomoże :)


pracownicy banków też mają prowizję i też im zależy żeby sprzedać produkt.
Cytuj
misiky

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.11.2015 12:17
Zapytania mają wpływ na ocenę BIK.
Cytuj
Anna Kopeć

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 150 razy

Wyślij wiadomość

25.11.2015 12:22
misiky napisał
Zapytania mają wpływ na ocenę BIK.


4 sprawdzenia w miesiącu bodajże nie mają wpływu na scoring, co więcej jeżeli Klient ma wykupiony dostęp do BIKu również sprawdza scoring bez odejmowania punktów
Cytuj
Ruta

Niezarejestrowani

25.11.2015 12:54
Anna Kopeć napisał
misiky napisał
Zapytania mają wpływ na ocenę BIK.


4 sprawdzenia w miesiącu bodajże nie mają wpływu na scoring, co więcej jeżeli Klient ma wykupiony dostęp do BIKu również sprawdza scoring bez odejmowania punktów
Ooo a to nowsc, wszedzie strasza, zeby za czesto nie sprawdzac, a to az 4 w miesiacu. DObrze wiedziec.
Cytuj
pati-mom

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.11.2015 13:13
Anna Kopeć napisał
misiky napisał
Zapytania mają wpływ na ocenę BIK.


4 sprawdzenia w miesiącu bodajże nie mają wpływu na scoring, co więcej jeżeli Klient ma wykupiony dostęp do BIKu również sprawdza scoring bez odejmowania punktów


Ale w ten sposób to sprawdza bank, tak? I taki pracownik banku po sprawdzeniu może nam powiedzieć, ile mamy punktów?
Bo ja się zastanawiam, jak obejść wykupienie abonamentu.
Szkoda mi wydawać pieniądze na takie rzeczy, skoro można ich nie wydawać.
A też niedługo planuję zacząć się starać o kredyt, tylko dozbieram do wkładu własnego.

W alior banku można dostać dobre warunki? Ja słyszałam, że to raczej drogi bank, jeśli chodzi o kredyty, no i dość wymagający.
Cytuj
Anna Kopeć

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 150 razy

Wyślij wiadomość

25.11.2015 13:23
pati-mom napisał
Anna Kopeć napisał
misiky napisał
Zapytania mają wpływ na ocenę BIK.


4 sprawdzenia w miesiącu bodajże nie mają wpływu na scoring, co więcej jeżeli Klient ma wykupiony dostęp do BIKu również sprawdza scoring bez odejmowania punktów


Ale w ten sposób to sprawdza bank, tak? I taki pracownik banku po sprawdzeniu może nam powiedzieć, ile mamy punktów?
Bo ja się zastanawiam, jak obejść wykupienie abonamentu.
Szkoda mi wydawać pieniądze na takie rzeczy, skoro można ich nie wydawać.
A też niedługo planuję zacząć się starać o kredyt, tylko dozbieram do wkładu własnego.

W alior banku można dostać dobre warunki? Ja słyszałam, że to raczej drogi bank, jeśli chodzi o kredyty, no i dość wymagający.


można się zalogować do BIK i 1 raport na 6 miesięcy jest bezpłatny.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

26.11.2015 0:01
:) 4 zapytania nie mają wpływu na ocenę...hmm biorąc pod uwagę to że każde odejmuję troche punktów to może jednak? dodatkowo gdyby tak bylo to jak to jest, że całkiem sporo banków z automaty odrzuca wniosku gdzie jest tyle zapytań już złożonych...a gdzieniegdzie trzeba by już podpisać oświadczenie o tym że z tych zapytań nie był brany kredyt? KAŻDE zapytanie kredytowe ma znaczenie, jest widoczne. Im więcej danego miesiąca tym gorzej, a banki nie patrzą zazwyczaj tylko na ostatni miesiąca ale na np. 3, 6 a nawet 12.
Anna Kopeć napisał
misiky napisał
Zapytania mają wpływ na ocenę BIK.


4 sprawdzenia w miesiącu bodajże nie mają wpływu na scoring, co więcej jeżeli Klient ma wykupiony dostęp do BIKu również sprawdza scoring bez odejmowania punktów
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Odpowiedź