• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Zakup domu z mdm

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Dorota-pak

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.9.2015 7:53
Witam, jestem matką samotnie wychowującą troje dzieci. Obecnie pracuję na pełen etat na umowie na czas nieokreślony i zarabiam 4200 złotych netto. Chciałam zapytać, czy mam szansę dostać kredyt z mdm na nowy dom dla naszej rodziny? Mamy już mieszkanie, które odziedziczyłam po dziadkach, jednak jego powierzchnia wynosi 55 mkw, a to nie jest zbyt dużo dla takiej rodziny. Mam upatrzony domek do niewielkiego remontu na obrzeżach miasta, do sprzedania za 190 tysięcy złotych. Myślę, że to bardzo dobra cena. Czy jest szansa, że dostanę na niego dofinansowanie?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

15.9.2015 8:24
Tak, możesz skorzystać z MDM.
Napisałaś, że dom wymaga remontu. Napisz coś więcej na ten temat, gdyż może okazać się, że bez remontu nieruchomość nie będzie spełniać warunków banku co do możliwości zabezpieczenia się na niej.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Dorota-pak

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.9.2015 11:41
lzalewski napisał
Tak, możesz skorzystać z MDM.
Napisałaś, że dom wymaga remontu. Napisz coś więcej na ten temat, gdyż może okazać się, że bez remontu nieruchomość nie będzie spełniać warunków banku co do możliwości zabezpieczenia się na niej.


Z tego, co się orientuję, to nie są to jakieś skomplikowane prace, po prostu w środku wygląda nieciekawie - odrapane ściany, krzywe podłogi do poprawy. Dach jest nowy, tak jak i instalacje, przydałoby się za to wymienić okna, bo są stare, drewniane.
Tak dokładnie to się nie znam, nie jestem ekspertem.
Dlaczego bank może nie chcieć zabezpieczyć się na takim domu? Czy będzie wysyłał jakiegoś fachowca do wyceny?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

15.9.2015 11:47
Jeśli nieruchomość byłaby w złym stanie technicznym, to bank może udzielić kredytu wyłącznie wówczas, gdy kredytobiorca dobierze równolegle środki na remont nieruchomości. Remont musiałby doprowadzić nieruchomość do stanu akceptowalnego przez bank.
Wycena nieruchomości będzie niezbędna. W zależności od banku wymagana będzie wycena własna lub zlecona przez bank.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.9.2015 11:48
wycena nieruchomości jest obowiązkowa, jeżeli to tylko kwestia malowania i zrobienia podłóg to nie powinno być problemu, gorzej jeżeli np. w mieszkaniu nie ma instalacji
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Dorota-pak

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.9.2015 13:55
Instalacje tam są z tego, co widziałam, przynajmniej woda i prąd.
To mam nadzieję wystarczy?
Od ścieków jest szambo, które trzeba opróżniać, bo kanalizacji to tam nie ma.
Czy taki rzeczoznawca może mi wycenić nieruchomość inaczej? Na mniejsza kwotę? Co wówczas? Raczej każdy chce zarobić, więc podejrzewam, że właściciel sprzedaje za trochę więcej niż jest warta.
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

15.9.2015 14:14
Dorota-pak napisał
Instalacje tam są z tego, co widziałam, przynajmniej woda i prąd.
To mam nadzieję wystarczy?
Od ścieków jest szambo, które trzeba opróżniać, bo kanalizacji to tam nie ma.
Czy taki rzeczoznawca może mi wycenić nieruchomość inaczej? Na mniejsza kwotę? Co wówczas? Raczej każdy chce zarobić, więc podejrzewam, że właściciel sprzedaje za trochę więcej niż jest warta.


Banki różnią się pod kątem wyceny nieruchomości, niektóre nie zaakceptują domów które przeszły by bez problemu gdzie indziej. Jeśli nieruchomość byłaby wyjątkowo niestandardowa (coś mocno odbiegające od "normy", co powodowałoby że ciężko byłoby ją sprzedać) to tym bardziej warto wnioski złożyć do kilku banków
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.9.2015 14:14
rzeczoznawca określi jaka jest faktyczna (rynkowa) wartość nieruchomości

czy masz jakiś wkład własny oprócz MDM?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Dorota-pak

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.9.2015 15:32
Robert Sierant napisał
rzeczoznawca określi jaka jest faktyczna (rynkowa) wartość nieruchomości

czy masz jakiś wkład własny oprócz MDM?


Niestety nie mam żadnych oszczędności na wkład własny, dlatego liczę na mdm. Jak już kupię dom, to planuję sprzedać mieszkanie i nadpłacić kredyt, a także zrobić za to remont.
Czy taki rzeczoznawca będzie przyjeżdżał z każdego banku, do którego złożę wniosek? I ja będę musiała za to zapłacić?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

15.9.2015 18:08
Wycena niezbędna jest w każdym banku. W zależności od banku może być dopuszczona wycena zlecona przez Ciebie jako kredytobiorcę lub wymagana będzie wycena zlecona przez bank.
Podaj lokalizację, powierzchnię użytkową domu. Czy masz jakieś zobowiązania?
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Odpowiedź