• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt studencki dla osoby ze wsi

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
kuba

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.9.2015 8:25
Witam, jestem tu nowy i chciałbym zapytać o pewną bardzo ważną dla mnie kwestię. Jak wygląda oferta kredytu studenckiego dla osoby, która mieszka na wsi, ale jej rodzice nie posiadają ziemi? Mieszkamy w mieszkaniu od kolei (mój ojciec był kiedyś ich pracownikiem) i płacimy czynsz. Czy mam szansę dostać ten kredyt dla osób ze wsi czy musiałbym się starać o ten taki normalny?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

4.9.2015 15:23
Nie ma znaczenia, czy się mieszka na wsi, czy w mieście. Nie ma dyskryminacji. Wnioski składa się do 15 listopada 2015 r. i mogą go otrzymać osoby, które rozpoczęły studia przed ukończeniem 25 roku życia, posiadają pełną zdolność do czynności prawnych, przedstawią akceptowalne przez bank zabezpieczenie spłaty kredytu, udokumentują dochód na osobę w rodzinie, pierwszeństwo w uzyskaniu kredytu mają osoby, których dochód w rodzinie nie przekracza maksymalnej wysokości ogłaszanej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kredyt może być poręczony przez Bank Gospodarstwa Krajowego, a także ARIMR
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
kuba

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.9.2015 15:46
Mi właśnie chodzi o to poręczenie od ARMIR, bo rodzice mają wyjątkowo niski dochód, mama nie pracuje, za to ojciec nie zarabia zbyt wiele, a słyszałem, że w normalnym trybie potrzeba dwóch poręczycieli, którzy mają po 2000 złotych dochodu.
Sądziłem, że Agencja Rolnictwa poręcza kredyty tylko rolnikom i dlatego pytam o tę wieś. Jak to z tym wygląda?
My niestety nie jesteśmy rolniczą rodziną i dlatego miałem wątpliwości.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

4.9.2015 16:02
Zgodnie z informacją zawarta na stronie www.arimr.gov.pl, Agencja udziela poręczenia studentom, mieszkającym na wsi jeśli dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 600 zł. Kredyt z poręczeniem ARIMR może być udzielony przez Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz Spółdzielczą Grupę Bankową - Bank S.A. Jak pisze na stronie Agencji, pierwszeństwo mają studenci znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
ElżbietaMaj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.9.2015 21:14
Stanisław Bińkiewicz napisał
Zgodnie z informacją zawarta na stronie www.arimr.gov.pl, Agencja udziela poręczenia studentom, mieszkającym na wsi jeśli dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 600 zł. Kredyt z poręczeniem ARIMR może być udzielony przez Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz Spółdzielczą Grupę Bankową - Bank S.A. Jak pisze na stronie Agencji, pierwszeństwo mają studenci znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej.


Studenci o takim dochodzie zapewne dostaną także stypendium socjalne, więc warto się o nie starać.
Rozumiem, że wystarczy mieszkać na wsi, jak pan Kuba, niekoniecznie posiadać ziemię rolną czy gospodarstwo?
To trochę niesprawiedliwe względem studentów zamieszkałych w mieście. Jest jakiś wymóg co do długości okresu zamieszkania na wsi zanim się poszło na studia?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

6.9.2015 22:20
W celu obsługi studentów z terenów wiejskich ARIMR podpisał umowę z Bankami związanymi z obsługą terenów wiejskich. W warunkach udzielania nic nie pisze co do wymogu okresu zamieszkiwania na wsi oraz czy rodzina posiada ziemię czy nie.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Juras

Niezarejestrowani

7.9.2015 11:16
Stanisław Bińkiewicz napisał
W celu obsługi studentów z terenów wiejskich ARIMR podpisał umowę z Bankami związanymi z obsługą terenów wiejskich. W warunkach udzielania nic nie pisze co do wymogu okresu zamieszkiwania na wsi oraz czy rodzina posiada ziemię czy nie.
Czyli dla nich sa specjalne oferty ? Preferencyjne?
Cytuj
Fokus

Niezarejestrowani

8.9.2015 8:07
Stanisław Bińkiewicz napisał
W celu obsługi studentów z terenów wiejskich ARIMR podpisał umowę z Bankami związanymi z obsługą terenów wiejskich. W warunkach udzielania nic nie pisze co do wymogu okresu zamieszkiwania na wsi oraz czy rodzina posiada ziemię czy nie.
Które to banki?
Cytuj
Włoszka

Niezarejestrowani

8.9.2015 10:22
Stanisław Bińkiewicz napisał
Nie ma znaczenia, czy się mieszka na wsi, czy w mieście. Nie ma dyskryminacji. Wnioski składa się do 15 listopada 2015 r. i mogą go otrzymać osoby, które rozpoczęły studia przed ukończeniem 25 roku życia, posiadają pełną zdolność do czynności prawnych, przedstawią akceptowalne przez bank zabezpieczenie spłaty kredytu, udokumentują dochód na osobę w rodzinie, pierwszeństwo w uzyskaniu kredytu mają osoby, których dochód w rodzinie nie przekracza maksymalnej wysokości ogłaszanej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kredyt może być poręczony przez Bank Gospodarstwa Krajowego, a także ARIMR
A jak oprocentowane sa teraz te kredyty studenckie?
Cytuj
Kajkoikokosz

Niezarejestrowani

9.9.2015 9:43
Pewnie 1-2proc. Podobnie jak w USA :)
Cytuj
Odpowiedź