• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat3 osoby obserwują ten temat

Co sądzicie o ustawie frankowej?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Koala

Niezarejestrowani

8.9.2015 8:26
Krzysztof Rzymski napisał
Krzysztof Rzymski napisał
AdamSyla napisał
Myślicie, że są szanse, że senat ją przepchnie? A jeśli tak, to czy prezydent ją podpisze?
Sam przyznam, że mam mieszane uczucia, jedni piszą, że to dobra pomoc dla frankowców i dzięki temu nie zbankrutują, inni grzmią, że uważa im się 90% długu. czy to aby nie przesadzone rewelacje? Naprawdę aż 90%?


Senat zapewne zrobi duże korekty. jest pod presją polskiego lobby bankowego oraz międzynarodowych koncernów tj. Commerzbanku, General Electric i Raiffeisena, którzy zapowiadają pozwy i zwycięstwo w międzynarodowym arbitrażu, po czym nastąpi fala odszkodowań od Państwa Polskiego.


I tak też się stało, Senat wniósł znaczące poprawki. Ustawa wraca do Sejmu. Sejmowi zostały tylko 3 posiedzenia co oznacza, że nie zdążą zająć się tą ustawą i trafi ona do kosza.
To jest wszystko śmiechu warte...
Cytuj
Jeremi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.9.2015 12:34
Krzysztof Rzymski napisał
Krzysztof Rzymski napisał
AdamSyla napisał
Myślicie, że są szanse, że senat ją przepchnie? A jeśli tak, to czy prezydent ją podpisze?
Sam przyznam, że mam mieszane uczucia, jedni piszą, że to dobra pomoc dla frankowców i dzięki temu nie zbankrutują, inni grzmią, że uważa im się 90% długu. czy to aby nie przesadzone rewelacje? Naprawdę aż 90%?


Senat zapewne zrobi duże korekty. jest pod presją polskiego lobby bankowego oraz międzynarodowych koncernów tj. Commerzbanku, General Electric i Raiffeisena, którzy zapowiadają pozwy i zwycięstwo w międzynarodowym arbitrażu, po czym nastąpi fala odszkodowań od Państwa Polskiego.


I tak też się stało, Senat wniósł znaczące poprawki. Ustawa wraca do Sejmu. Sejmowi zostały tylko 3 posiedzenia co oznacza, że nie zdążą zająć się tą ustawą i trafi ona do kosza.
To jest kolejny przykład jak sa marnowane nasze pieniądze!
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

17.9.2015 13:39
Ja dodam od siebie moje zdanie;) Jeśli pomoc dotyczy w tym wypadku osób którym zdarzyło się po podpisaniu umowy coś losowego lub straciły pracę ok - niech pomagają, ale jeśli komuś teraz za ciężko a wiedział że kurs może iść w górę to ... wtedy jest upadłość konsumencka.

Konstytucja gwarantuje nam równość wobec prawa. W tym wypadku pomoc powinna obejmować więc i NIEfrankowców?
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Gustaw

Niezarejestrowani

17.9.2015 13:45
Pomoc powinna dotyczyć tych na prawdę potrzebujących, a takich jest niemało. Frankowcy moze czasem do nich należą, ale na pewno nie wszyscy.
Cytuj
Profesor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.9.2015 15:28
A czy w ustawie nie było wspomniane o tym, że pomoc może dotyczyć wszystkich kredytobiorców, a nie tylko frankowców?
Bo taką opinię słyszałem. Ja sam nie czytałem ustawy, przyznaję się, ale to dlatego, że jakość szczególnie mnie nie dotyczyła.
Nie do końca też wiem, co w niej było takiego kontrowersyjnego, przecież koszty miały ponieść banki, a nie państwo?
A nie uwierzę, że wszystkim tak zależy na interesie banków.
Cytuj
Krzysztof RzymskiDoradca Kredytowy KMR

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 411 razy

Wyślij wiadomość

17.9.2015 15:44
Profesor napisał
A czy w ustawie nie było wspomniane o tym, że pomoc może dotyczyć wszystkich kredytobiorców, a nie tylko frankowców?
Bo taką opinię słyszałem. Ja sam nie czytałem ustawy, przyznaję się, ale to dlatego, że jakość szczególnie mnie nie dotyczyła.
Nie do końca też wiem, co w niej było takiego kontrowersyjnego, przecież koszty miały ponieść banki, a nie państwo?
A nie uwierzę, że wszystkim tak zależy na interesie banków.


Ustawa miała dotyczyć kredytobiorców hipotecznych z wyjątkiem kredytów w PLN.
Banki są największym płatnikiem podatku dochodowego – mniejsze dochody bankowości mniejsze wpływy podatku.
Mniejsze dochody banków – ograniczenie udzielania kredytów.
Mniejsze dochody banków – większe opłaty za usługi bankowe dla wszystkich.
Cytuj
Krzysztof Rzymski
Niezależny Doradca Kredytowy KMR
Wrocka

Niezarejestrowani

17.9.2015 15:52
Otoz to. Banki to duzi gracze na rynku, dlatego obarczanie ich czymkolwiek, to jak obarczanie samych klientow.
Cytuj
Zapola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.9.2015 7:38
Czyli ustawa frankowa w kształcie, jaki zaproponowało PO, a jeszcze bardziej pomysły PIS uderzą przede wszystkim w budżet naszego państwa? Ma ktoś dane, o ile złotych zmniejszą się wpływy z podatku, gdyby wprowadzono taką ustawę?
No i są przecież kraje, gdzie jak frank skoczył, to państwo nakazało przewalcować kredyty i jakoś kraje nie zbankrutowały, więc może nie jest z tym pomysłem tak źle?
Cytuj
Joga

Niezarejestrowani

18.9.2015 9:28
Zapola napisał
Czyli ustawa frankowa w kształcie, jaki zaproponowało PO, a jeszcze bardziej pomysły PIS uderzą przede wszystkim w budżet naszego państwa? Ma ktoś dane, o ile złotych zmniejszą się wpływy z podatku, gdyby wprowadzono taką ustawę?
No i są przecież kraje, gdzie jak frank skoczył, to państwo nakazało przewalcować kredyty i jakoś kraje nie zbankrutowały, więc może nie jest z tym pomysłem tak źle?
Pomysły, które nie maja szans na realizacje...
Cytuj
Tadeo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.9.2015 10:09
Artur Sarnecki napisał
Ja dodam od siebie moje zdanie;) Jeśli pomoc dotyczy w tym wypadku osób którym zdarzyło się po podpisaniu umowy coś losowego lub straciły pracę ok - niech pomagają, ale jeśli komuś teraz za ciężko a wiedział że kurs może iść w górę to ... wtedy jest upadłość konsumencka.

Konstytucja gwarantuje nam równość wobec prawa. W tym wypadku pomoc powinna obejmować więc i NIEfrankowców?
Jasne, że tak, jesli pomagaja to wsyztskim, a nie upatrzyli sobie jedna grupe i obiecuja nie wiadomo co.
Cytuj
Odpowiedź