• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

PZU przejmie banki?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

31.8.2015 14:22
w PKO BP Skarb Państwa ma jedynie ok. 30% udziałów więc trudno nazwać ten bank polskim

w PZU ten wskaźnik wynosi ok. 35%
Wypowiedź została zmieniona przez: Robert Sierant 31.8.2015 14:23
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

31.8.2015 22:21
Jeśli są to główni udziałowcy to choćby ze względu na decydujący głos w sprawach strategicznych można jednak powiedzieć że są w Polskich rękach.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
jadwig

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.9.2015 8:48
A jak wygląda u nich sprawa podatków? Są płacone w Polsce czy za granicą? Bo to chyba jedna z najważniejszych kwestii.
Jeśli w Polsce to mnie już w zasadzie nie obchodzi, kto jest jakim udziałowcem, grunt, że skarb państwa na tym sporo zyskuje.
A jeśli za granicą, to niestety, ale tak czy siak się nie przekonam do danego banku czy towarzystwa ubezpieczeniowego.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

1.9.2015 9:27
ten kto jest zarejestrowany tutaj i tu działa płaci tutaj podatki nie mówiąc już o zatrudnianiu wielu osób
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

1.9.2015 10:37
Robert Sierant napisał
w PKO BP Skarb Państwa ma jedynie ok. 30% udziałów więc trudno nazwać ten bank polskim

w PZU ten wskaźnik wynosi ok. 35%


ale zarówno w PKOBP jak i PZU te pakiety gwarantują władzę nad bankiem. Mniejszy czy większy udział w ilości posiadanych akcji przekłada się tylko na wypłacaną dywidendę.
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Hulk

Niezarejestrowani

8.9.2015 8:12
Adrian Chrapek TRU Story napisał
Robert Sierant napisał
w PKO BP Skarb Państwa ma jedynie ok. 30% udziałów więc trudno nazwać ten bank polskim

w PZU ten wskaźnik wynosi ok. 35%


ale zarówno w PKOBP jak i PZU te pakiety gwarantują władzę nad bankiem. Mniejszy czy większy udział w ilości posiadanych akcji przekłada się tylko na wypłacaną dywidendę.
30-35 proc., a te firmy uchodzą za polskie. Więcej u nas tego obcego kapitału niż nam sie wydaje. Ostatnio się np. dowiedziałem, że zakłady w Stalowej Woli należą prawie całe do Chińczyków. Są jeszcze jakieś polskie firmy?
Cytuj
taktak

Niezarejestrowani

8.9.2015 10:29
To są polskie firmy, ale z obcym kapitałem :)
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

8.9.2015 12:46
Nadużyciem jest stwierdzenie że skoro skarb Państwa ma gdzieś 30 % to reszta jest za granicą...

Akcjonariat można sobie przejrzeć - duża część polaków świadomie ( poprzez giełdę bezpośrednio czy fundusze) lub nieświadomie ( IKE) są inwestorami Polskich firm

Nie rozumiem za bardzo tej merytoryki, na Polskiej Giełdzie są Czeskie firmy, więc pewnie pare procent mają Polskie insytucje, to znaczy że są w rękach Polaków ?:)
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
em-il

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.9.2015 13:01
Raczej chodzi o to, że 30% to nawet nie większość. Może w realiach akcjonariuszy wygląda to inaczej, no i rzeczywiście wielu Polaków ma akcje tych spółek, ale chyba nie czują się ich właścicielami.
Sam mam pewnie w portfelu jakieś akcje PZU (pewny nie jestem, bo sam tym nie zarządzam).
Zresztą polskie, nie polskie, dziś już trudno rozróżnić co do kogo należy. Jeśli płaca tu podatki to znaczy, że są polskie, takie jest moje zdanie.
Ktoś się nie zgadza?
Cytuj
Kuba

Niezarejestrowani

9.9.2015 9:34
Mamy do czynienia z globalizacja, więc czemu sie dziwicie. CO za różnica tak na prawdę. Ważne żeby bytły zyski.
Cytuj
Odpowiedź