• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy za kredyt hipoteczny mogę kupić też samochód?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
alfred1

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2015 13:50
Przeglądam właśnie oferty kredytów w porównywarce i widzę tam taki zapis, że jakiś procent (25%, 30%) może być przeznaczony na dowolny cel. Czy to oznacza, że biorąc kredyt na 300 000 złotych (takiego szukam), mogę za te pieniądze kupić też samochód?
Pytam, bo mam obecnie odłożone 50 tysięcy złotych, z czego planowałem 30 tysięcy przeznaczyć jako wkład własny, a za 20 tysięcy kupić samochód, ale może lepiej całość przeznaczyć za wkład, wtedy może dostanę lepsze warunki?
Cytuj
Kolos

Niezarejestrowani

25.8.2015 14:17
Za kredyt nie, ale za pozyczke hipoteczną mozesz kupic cokolwiek chcesz, ale czy to sie opłąci?
Cytuj
alfred1

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2015 14:22
Kolos napisał
Za kredyt nie, ale za pozyczke hipoteczną mozesz kupic cokolwiek chcesz, ale czy to sie opłąci?


A czym różni się jedno od drugiego?
opłacić się opłaci, bo na przykład w takim Deutsche banku RRSO kredytu wynosi 3,15%, co jest chyba bardzo niską stawką i wątpię, żebym gdzieś znalazł coś tańszego.
I piszą, że można 30% przeznaczyć na dowolny cel.
Cytuj
Kolos

Niezarejestrowani

25.8.2015 14:32
alfred1 napisał
Kolos napisał
Za kredyt nie, ale za pozyczke hipoteczną mozesz kupic cokolwiek chcesz, ale czy to sie opłąci?


A czym różni się jedno od drugiego?
opłacić się opłaci, bo na przykład w takim Deutsche banku RRSO kredytu wynosi 3,15%, co jest chyba bardzo niską stawką i wątpię, żebym gdzieś znalazł coś tańszego.
I piszą, że można 30% przeznaczyć na dowolny cel.
wlasnie tym, że kredyt hipoteczny jest na dom i hipoeke stanowi dom :D a pozyczka jest na dowolny cel i zastaw tez stanowi jakas nieruchomosc, ktora posiadasz. Poczytaj sobie, popatrz na oferty.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

25.8.2015 14:37
W części banków rzeczywiście pewny procent kredytu hipotecznego można przeznaczyć na cel dowolny. W Twoim przypadku konstrukcja, o której myślisz mija się z celem. Efekt będzie taki sam.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
alfred1

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2015 16:03
Ale mogę tak zrobić?
Ten produkt w Deutsche banku nazywa się kredyt a nie pożyczka, wiec wątpię, żeby rozumowanie pana Kolosa było poprawne.
No i nie wiem, czy na pewno mija się z celem, bo jednak 30 tysięcy to 10% 300 tysięcy, 50 tysięcy to około 16%, a do tego kredytu, który jest oprocentowany na 3,15% RRSO potrzeba ponad 14% wkładu własnego, czyli jak kupię samochód z oszczędności, to nie dostanę tego kredytu.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

25.8.2015 16:55
Mija się z celem, ponieważ LTV będziesz mieć ciągle na tym samym poziomie.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Kolos

Niezarejestrowani

26.8.2015 11:08
alfred1 napisał
Ale mogę tak zrobić?
Ten produkt w Deutsche banku nazywa się kredyt a nie pożyczka, wiec wątpię, żeby rozumowanie pana Kolosa było poprawne.
No i nie wiem, czy na pewno mija się z celem, bo jednak 30 tysięcy to 10% 300 tysięcy, 50 tysięcy to około 16%, a do tego kredytu, który jest oprocentowany na 3,15% RRSO potrzeba ponad 14% wkładu własnego, czyli jak kupię samochód z oszczędności, to nie dostanę tego kredytu.
Rozumowanie Pana Kolosa jest dobre:D a to, że mozna przeznaczyc pewna czesc z kredytu na co innego to juz inna sprawa;)
Cytuj
alfred1

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.8.2015 12:58
lzalewski napisał
Mija się z celem, ponieważ LTV będziesz mieć ciągle na tym samym poziomie.


Przepraszam za ignorancję, ale co to takiego LTV?
A z panem Kolosem się chyba po prostu nie zrozumieliśmy, gdyż od początku pytałem o kredyt hipoteczny, który chcę wziąć na budowę domu i po prostu za część pieniędzy z kredytu chciałem kupić samochód. No a Pan twierdził, że się nie da. A jednak się da.
To własnie chciałem ustalić, co oznacza zapis, że 'część środków można przeznaczyć na dowolny cel.".
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

26.8.2015 13:10
LTV to Loan To Value, czyli stosunek wysokości zadłużenia do wartości nieruchomości.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Odpowiedź