• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jaki wziąć kredyt hipoteczny?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
lucy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2015 7:18
Mam z mężem odłożone 70 tysięcy złotych. Chcemy wziąć kredyt hipoteczny i kupić mieszkanie za 200 000 złotych. Tylko mamy taką wątpliwość, czy brać kredyt na te 200 tysięcy, bo podobno teraz są tanie i opłaca się wziąć, czy jednak przeznaczyć nasze oszczędności i wziąć kredyt na 130 tysięcy, bo jakby nie patrzeć to mniejsza kwota.
Jak państwo myślą, które wyjście byłoby lepsze?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

21.8.2015 9:13
Minimalny wkład własny to 10%, a więc maksymalny kredyt w tym przypadku mógłby wynieść 180000zł. Jeśli macie oszczędności, to oczywiście wykorzystałbym je na zakup, a wysokość kredytu bym minimalizował, pozostawiając jedynie pewną kwotę środków jako poduszkę finansową. Nigdy nie powinno się wydawać wszystkich dostępnych środków.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

21.8.2015 9:44
optymalny jest kredyt na 80% wartości nieruchomości, jeżeli macie więcej środków własnych to przeznaczcie je na ew. remont, opłaty około transakcyjne (pcc, notariusz i ew. prowizja dla biura) + tak jak napisał Łukasz, warto mieć pewną kwotę w formie poduszki finansowej
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
lucy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2015 10:19
Dziękuję, a ile mniej wiecej ta poduszka finansowa powinna wynieść? 10-20 tysięcy?
Rozumiem, ze lepiej wziąć kredyt na np. 150 tysięcy?
Myślałam, że może warto byłoby jednak na więcej, bo teraz są takie tanie, a zdolność mamy, już sprawdzaliśmy i dostalibyśmy nawet na 180 tysięcy złotych, czyli z wkładem własnym na 10%.
Remontu na szczęście mieszkanie nie potrzebuje, jest świeżo wyremontowane.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

21.8.2015 10:22
dla jednych 10.000 zł to bardzo dużo, a dla innych dochód tygodniowy, sami musicie ocenić jaką kwotę warto sobie zostawić; kredyty są tanie, gdyż wibor jest niski, ale jego wartość z pewnością się zmieni (raczej w górę niż w dół)
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Werka

Niezarejestrowani

21.8.2015 10:28
No wlasnie, teraz jest taki hurra optymizm, wszyscy krzycza zeby brac kredyty, ale nikt nie mowi, ze jak wibor wzrosnie to i raty wzrosną
Cytuj
PanKrzyś

Niezarejestrowani

21.8.2015 11:33
Ale chociaz na starcie cos sie zaoszczedzi, a potem tez nie wiadomo jak bedzie.
Cytuj
ZochaN

Niezarejestrowani

21.8.2015 11:40
Trzeba pamiętać, ze kredytu hipotecznego nikt nie bierze ot tak. Trzeba to przemyśleć. Więc wątpie, zeby to był decydujący czynnik.
Cytuj
lucy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2015 12:52
Ja wiem, że wibor wzrośnie i właśnie dlatego chciałam wziąć większy kredyt, żeby wtedy, gdy zacznie rosnąć spłacić kredyt szybciej tymi zaoszczędzonymi pieniędzmi. Myślałam, że nie jest to głupi pomysł, ale teraz to już sama nie wiem. Czytałam tu wcześniej na forum temat, gdzie odradzano wcześniejsza spłatę kredytu i chciałam na podobnej zasadzie u nas postąpić. Ale to się jednak nie opłaca?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

21.8.2015 21:16
Jeśli odłożone pieniądze będziesz w stanie zainwestować w taki sposób, by przyniosły zysk większy niż koszt odsetek, to oczywiście bierz kredyt w maksymalnej możliwej kwocie. Jeśli mają one sobie tylko leżeć na koncie, to nie ma to sensu.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
Odpowiedź