• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Pożyczki prywatne ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Fiołek58

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.6.2014 13:01
Znalazłam ostatnio w sieci cos takiego jak pożyczki prywatne - społecznościowe czy ktoś wie o co tutaj chodzi? na jakiej zasadzie moge dostać taką pozyczke przez internet i kto to zabezpiecza w razie czego ?
Cytuj
Igor86

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.6.2014 14:45
Pożyczki społecznościowe zawierane są bez udziału instytucji finansowych, czyli innymi słowy między człowiekiem a człowiekiem. Jest dużo portal, które pośrednicza takim pożyczkom tzn. gdzie można znaleźć partnera pożyczkowego. Portal taki zarabia na prowizji zakończonej transakcji. Poszukaj sobie w internecie. Jest tego pełno.
Cytuj
Gigant

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2014 0:16
Sam widziałem na jakimś forum mnóstwo ofert prywatnych pożyczek. Nie wiem czemu ale bardzo kojarzy mi sie to z mafijnymi przekrętami. Ja jakoś nie zdecydowałbym sie na tego typu pożyczkę nawet jak bardzo by mnie przycisnęło. Strasznie wydaje mi sie to nielegalne.
Cytuj
hubcio

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2014 14:52
nielegalne moze nie bo co tu nielegalnego w tym widzisz? ale na pewno ryzykowne - nie wiesz od kogo bierzesz, itd.. natomiast jeśli ktoś nie ma już zupełnie znajomych rodziny czy kogokolwiek kto by mu wziął pożyczke na siebie albo pożyczył z kieszeni to jak najbardziej jest to ciekawa opcja :) pytanie tylko czy te portale zabezpieczaja takie transakcje czy tylko biora prowizje i tyle :)
Cytuj
Malicki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2014 12:48
Co Ty, myślisz że te wszystkie fora na których ogłaszaja sie osoby , które chcą udzielać takich pożyczek wzieły by za to jakaś odpowiedzialność? ja na ich miejscu bym nie ryzykował. Dla mnie to też musi być niezły przekręt i ludzie nieźle się na tym dorabiają robiąc to na lewo i naliczając wysokie odsetki.
Cytuj
ryjek82

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2014 6:24
Trzeba być naprawdę odważnym albo głupim by brać pożyczkę od osoby prywatnej znalezionej w internecie. Nigdy nie wiadomo kim może być ta osoba przez co można narobić sobie problemów. Znałem kolesia, który pożyczył pieniądze od jakiegoś zbira a ten później chciał mu dom podpalić bo nie oddał długu. Dodam tylko że dług z 5000 zł urósł do 15000
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

17.6.2014 10:17
ryjek82 napisał
Trzeba być naprawdę odważnym albo głupim by brać pożyczkę od osoby prywatnej znalezionej w internecie. Nigdy nie wiadomo kim może być ta osoba przez co można narobić sobie problemów. Znałem kolesia, który pożyczył pieniądze od jakiegoś zbira a ten później chciał mu dom podpalić bo nie oddał długu. Dodam tylko że dług z 5000 zł urósł do 15000
biorą u osob prywatnych bo nie sprawdza Ci biku, krd itd, i mozna dostac kase szybko. Zabawa z bankami czasami jest dluga i bezskuteczna.
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.8.2014 12:39
O, jestem zaskoczona. Nie miałam pojęcia, że jest już coś takiego!
Brał już ktoś taką pożyczkę? Przyznam, że ja bym się bała nie tylko brać ale szczególnie pożyczać komuś. Bo skoro zabezpiecza to jakiś portal to ok, ale moje pytanie jest takie czy rzeczywiście zarówno pożyczający jak i ten, który pożycza są bezpieczni?
Cytuj
Mulan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 18:29
wg mnie to jest ryzyko i dla dawcy i dla biorcy. Chyba że się umowę spisze u prawnika i tak dalej. No ale w sumie jaka tu gwarancja że ktoś spałci... jak się nie pracuje a bierze się taka pożyczkę, później nie ma z czego oddać i nawet komornik nie jest w stanie tego ściągnąć to co tu zrobić?
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.9.2014 14:43
Mulan napisał
wg mnie to jest ryzyko i dla dawcy i dla biorcy. Chyba że się umowę spisze u prawnika i tak dalej. No ale w sumie jaka tu gwarancja że ktoś spałci... jak się nie pracuje a bierze się taka pożyczkę, później nie ma z czego oddać i nawet komornik nie jest w stanie tego ściągnąć to co tu zrobić?


Nie no to musi być jakoś prawnie ujęte. Przecież to chyba nie jest tak, że ktoś się oferuje, że pożyczy 10 000 tysięcy i ktoś inny bierze i umawiają się, że odda za rok na przykład. Powinny być chyba jakieś umowy? Choć zgodzę się, że to ryzykowne.
Cytuj
Odpowiedź