• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Zawieszenie spłaty

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
AdAP

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.5.2014 8:53
Wzielam jakis czas temu kredyt hipoteczny, zastanawiam sie czy da sie zawiesic na jakis czas splate kredytu. Macie jakies doswiadczenia w tym temacie?
Cytuj
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.5.2014 8:59
AdAP - dziwny nick :) Na pewno możesz zawiesić spłatę kredytu, jakieś szczególne warunki określa twój bank - napisz w jakim banku masz ten kredyt to może uda mi się coś więcej wygooglować. Ale to co znalazłam to przede wszystkim - możesz to zrobić na dwa sposoby albo poprzez karencję w spłacie - czyli przesunięcie płatności pierwszej raty np za 3 -4 miesiące i tu nie powinno być żadnych opłat.
A drugi sposób to wakacje kredytowe - nazwa piekna prawda? Ten drugi sposób ogólnie jest lepszy tylko że... no właśnie niektóre banki nie chcą tego robić, jesli już mają taką opcję to pobierają za to prowizję, trzeba uporać się z papierkami no i ta prowizja podobno jest nie mała. Podaj prosze nazwe banku to moze uda mi sie coś więcej ci poradzić :)
Cytuj
be free like a child
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

13.5.2014 9:12
Po pierwsze pamiętajmy o tym, ze z bakiem możemy zawsze negocjować warunki, jeżeli dotychczas ze splatą nie było problemów jest możliwość ze bank przychyli się do wniosku i pozwoli na zawieszenie spłaty. Bank może zaproponować wydłużenie okresu spłaty kredytu lub czasowe zawieszenie spłaty. Niestety zazwyczaj wiąże się to ze zmianą oprocentowania na mniej korzystne dla klienta.
Jednak dobra wiadomość jest taka, ze większość banków w swojej ofercie przewiduje tzw. wakacje kredytowe. W takich sytuacjach konieczność zapłacenia zaległej raty jest zazwyczaj odsunięta na następne miesiące, wtedy wydłużany jest okres spłaty lub kwota z raty dopisywana jest do calej kwoty kredytu pozostałego do splaty.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

13.5.2014 9:15
Prawie kazdy bank daje takie możliwość. problemem jest tylko to, ze można to zrobić tylko raz wciągu spłaty kredytu.
Cytuj
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.5.2014 9:17
niestety takie czasy, że bankom też zależy żeby ludzie wszystko spłacili bez spiny dlatego idą nam na rękę, ciekawe jak długo jeszcze tak będzie :) A czy jest mozliwosc zmniejszenia rat lub np właśnie wydłużenia czasu kredytowania? to w sumie mogloby być lepsze dla adapa bo ja nie wiem czy opłaca sie robić przerwy w spłacie..
Cytuj
be free like a child
Gość

Niezarejestrowani

13.5.2014 9:17
wlasnie o to chdzi, zeby jak jest problem od razu zglosic sie do banku i nie czkeac, moze czegos np. nie doczytalismy w umowie i mamy taka mozliwosc. Z bankami da sie dogadac i na pewno wyjdzie to taniej niz czekanie na lepsze dni;p
Cytuj
ewelina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.5.2014 9:29
hm no ja też nie wiem co byłoby lepsze czy np netocjować warunki jeśli nie moze się tak dużej raty spłacać czy może lepiej zawiesić? może Pani Ekspert nam pomoże? ja teraz biorę też kase na wyjazd za granicę i mam nadzieje że nie bede miała problemów ze spłata, ale już teraz wiem że może być jakiś kijowy miesiąc dlatego wole rozłożyć na więcej rat żeby bez napinania się go spłacić :)
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

13.5.2014 10:13
ewelina napisał
hm no ja też nie wiem co byłoby lepsze czy np netocjować warunki jeśli nie moze się tak dużej raty spłacać czy może lepiej zawiesić? może Pani Ekspert nam pomoże? ja teraz biorę też kase na wyjazd za granicę i mam nadzieje że nie bede miała problemów ze spłata, ale już teraz wiem że może być jakiś kijowy miesiąc dlatego wole rozłożyć na więcej rat żeby bez napinania się go spłacić :)
jezeli umowa przewiduje mozliwosc zawieszenia, oczywiscie lepiej zawiesic, jesli nie przewiduje to proponuje rozmawiac z bankiem i negocjowac.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

13.5.2014 10:14
A jesli chodzi o srodki na wakacje to domyślam się, że bierze pani kredyt gotówkowy, wiec dodam że wakacje kredytowe i karencja w spłacie to opcje, które są dostępne również dla osób zaciągających kredyt gotówkowy.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
ania

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 10:59
mnie również się wydaje że lepiej jest renegocjować warunki bo przecież banki wiedzą jaka jest sytuacja na rynki i im również zalezy na tym by odzyskac swoją kase z odsetkami :) my kiedyś kupowaliśmy peceta - to były czasy hehe i bez problemu poszłam do banku bo straciłam pracę i powiedziałam jaką mam sytuację i że dwa trzy miesiące może być problem ze spłatą, zanim nie znajdę nowej pracy i bez problemu się zgodzili :)
Cytuj
Odpowiedź