• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Zawieszenie spłaty

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 11:57
To prawda, ale zawsze najwazniejsza jest tresc umowy. Nie zawsze banki będą chciały negocjować z klientem.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
RadokZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 13:43
Dlatego ja zawsze powtarzam, podstawa to dobrze przeczytana umowa. lepiej spędzić te 30 min na szczegółowym zapoznaniu sie z tym co podpisujemy niż podpisywać w ciemno a później zaskoczenie bo czegoś nie da się zrobić lub wyskakują nam jakieś dodatkowe opłaty.
Cytuj
Andrzej

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 17:21
no masz całkowita racje, chociaż wydaje mi sie że teraz ludzie są bardziej doinformowani i duzo częściej przed podpisaniem czytają swoje umowy. Kiedyś to ludzie bez zastanowienia podpisywali co im się podstawiło pod nos, teraz widać że wielu ludzi czyta umowy i regulaminy i pyta o nie jasne szczegóły
Cytuj
Klarisa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 22:00
Tak obecnie ludzie nie czytają umów tylko chcą jak najszybciej uzyskać pieniądze i podpisują wszystko co im pod nos podstawią .Niestety po pewnym czasie wszystko wychodzi na jaw i wtedy jest szok.A co do zawieszenia spłat kredytu to warto iść do banku i szczerze porozmawiać ,przecież tam pracują tylko ludzie.
Cytuj
Zyta5

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 14:52
Proponuje żebyś spróbowała jakoś dogadać się ze swoim bankiem. Wiele z nich w swoich ofertach i umowach ma własnie dodany punkt dotyczący zawieszenia spłaty. W ogóle w takich przypadkach to nie warto czekac aż bank zareaguje tylko samemu przyjść i na spokojnie dogadać sie z bankiem.
Cytuj
lilka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 6:55
Zgadzam się. Jeśli są problemu ze spłatą kredytu najlepiej od razu iść do banku. Moja mama miała możliwość zmniejszenia rat gdy nie dawała sobie rady ze spłatą. Natomiast mój brat może w razie problemów zawiesić kredyt. Moim zdaniem najważniejsze to czytać umowy i być fer wobec banku, wtedy oni będą fer wobec nas.
Cytuj
jarek80

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 11:32
Myślę, że bank zgodzi się na zawieszenie kredytu. Idź do nich i zapytaj o taką możliwość. Nie rozumiem ludzi, którzy zamiast wyjaśnić swoje problemy ze spłatą z bankiem ukrywają się przed przedstawicielami. Moja mama tak kiedyś robiła. Bank próbował się z nią skontaktować w celu zmniejszenia rat a ona albo nie odbierała telefonu albo ni otwierała drzwi.
Cytuj
xena

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 12:42
Jesli nie miałaś do tej pory żadnych problemów ze spłatą a bank w umowie przewidział zawieszenie kredytu to myślę, że się zgodzą. Mogą też zmniejszyć ci raty. Ja do tej pory miałam tylko kredyt gotówkowy, który szybko spłaciłam ale z tego co pamiętam w umowie było napisane, że w razie czego mogę zawiesić kredyt na rok.
Cytuj
szarlottka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 15:30
A co jeśli ktoś nie miał w umowie zapisanej możliwości zawieszenie spłaty kredytu a nie może sobie pozwolić nawet na zmniejszenie raty bo dopadł go kryzys? Bank nie może w żaden sposób pójść na rękę takiej osobie? Różnie w życiu bywa i na pewno nikt nie chciałby mieć problemów z bankiem i windykacją.
Cytuj
madzialenka89

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 18:29
Może idź do banku którym masz kredyt i zapytaj czy możesz wydłużyć czas spłaty lub zawiesić kredyt pomimo iż nie przewiduje tego umowa. Wątpię, że się na to zgodzą ale spróbować warto. Myślałaś o tym by poprosić kogoś z rodziny by pożyczył ci pieniądze chociaż na spłatę jednej raty? Byłoby Ci łatwiej.
Cytuj
Odpowiedź