• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Bank chce mi wypowiedzieć umowę

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ula34

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.7.2015 16:20
No ale co innego mogę zrobić? Bank nie zgadza się niestety na zawieszenie spłaty, a to była moja ostatnia nadzieja. Rodzice nie mają z czego mi pożyczyć, od znajomych już trochę naciągnęłam. No znalazłam się w kropce.
Czy komornik to są naprawdę aż tak wysokie koszty?
Pracy szukam cały czas, ale nie ma niczego dla mnie, nikt nie oddzwania, a nie mam jakichś super kwalifikacji.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

22.7.2015 21:56
Jeszcze raz wracam do swojej poprzedniej wypowiedzi. Bank nie zgodzi się na restrukturyzację, przy zaległości. W umowach najczęściej jest wpis taki, że jeśli wystąpi zaległość 2 rat, bank może wypowiedzieć umowę. Ja swoim klientom zawsze każę pisać albo sam to robię do oporu, oczywiście każę wpłacać tyle ile mogą, nawet kilka złotych. Zawsze w piśmie musi być wyrażenie dobrej woli spłaty kredytu, ale w takiej wysokości, jaka jest możliwa na obecną chwilę. Z bankiem można negocjować na każdym etapie spłaty kredytu, nawet po wypowiedzeniu umowy. Należy przy tym pamiętać, że kiedy bank wystąpi do sądu o nadanie klauzuli wykonalności na nakazie zapłaty i go otrzyma, to mamy 14 dni na wniesienie sprzeciwu. Najczęściej SKOKI i Banki korzystają z Sądu Elektronicznego w Lublinie, i tam należy wnieść sprzeciw. Po wniesieniu sprzeciwu, sprawa jest kierowana do Sądu właściwego do miejsca zamieszkania. Wtedy można przedstawić swoje argumenty takie jak brak pracy, udokumentować swoją wolę spłaty, jaka była kierowana w pismach do Banku i pokazać że ten bez żadnych konkretnych argumentów nie chciał się zgodzić na restrukturyzację. I wtedy Sąd powinien sam rozłożyć kredyt na wydłużony okres. Ale ważne, trzeba pisać, pisać pisać i dokonywać choćby minimalnych spłąt'
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.7.2015 8:45
Stanisław Bińkiewicz napisał
Jeszcze raz wracam do swojej poprzedniej wypowiedzi. Bank nie zgodzi się na restrukturyzację, przy zaległości. W umowach najczęściej jest wpis taki, że jeśli wystąpi zaległość 2 rat, bank może wypowiedzieć umowę. Ja swoim klientom zawsze każę pisać albo sam to robię do oporu, oczywiście każę wpłacać tyle ile mogą, nawet kilka złotych. Zawsze w piśmie musi być wyrażenie dobrej woli spłaty kredytu, ale w takiej wysokości, jaka jest możliwa na obecną chwilę. Z bankiem można negocjować na każdym etapie spłaty kredytu, nawet po wypowiedzeniu umowy. Należy przy tym pamiętać, że kiedy bank wystąpi do sądu o nadanie klauzuli wykonalności na nakazie zapłaty i go otrzyma, to mamy 14 dni na wniesienie sprzeciwu. Najczęściej SKOKI i Banki korzystają z Sądu Elektronicznego w Lublinie, i tam należy wnieść sprzeciw. Po wniesieniu sprzeciwu, sprawa jest kierowana do Sądu właściwego do miejsca zamieszkania. Wtedy można przedstawić swoje argumenty takie jak brak pracy, udokumentować swoją wolę spłaty, jaka była kierowana w pismach do Banku i pokazać że ten bez żadnych konkretnych argumentów nie chciał się zgodzić na restrukturyzację. I wtedy Sąd powinien sam rozłożyć kredyt na wydłużony okres. Ale ważne, trzeba pisać, pisać pisać i dokonywać choćby minimalnych spłąt'
A z doświadczenia wynika, że banki faktycznie idą na ręke?
Cytuj
Odpowiedź