• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Czy opłaca się wcześniej spłacić kredyt mieszkaniowy

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
amala

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.7.2015 12:49
Witam . 5 lat temu z mężem zaciągnęliśmy kredyt mieszkaniowy na 20 lat.Raty są malejące. W tym czasie nasza sytuacja finansowa znacznie się poprawiła. Mąż o wiele lepiej zarabia, ja również. Obecnie płacimy raty takie jakie sa ale zastanawiamy się czy opłaca się go wcześniej spłącać? Czy lepiej jest po prostu zaoszczędzone pieniądze odkładać na lokatę? I patrzeć się jak inflacja zmniejsza ratę kredytu?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

17.7.2015 13:06
jeżeli masz odkładać na lokacie to lepiej kredyt spłać, zysk z lokaty będzie mniejszy niż odsetki od kredytu
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

17.7.2015 13:29
Nie zrozumiałem do końca pytania - czy wcześniej spłacić kredyt cały czy spłacać po kilka rat. Mimo, że nie zajmuję się funduszami inwestycyjnymi i podobnymi sposobami oszczędzania, uważam, że nie zawsze opłaci się spłacać kredyt przed terminem. Lepiej jest zastosować tzw. dźwignię finansową, która polega na tym, że do tzw. szuflady odkładamy co miesiąc taką samą kwotę, jaka jest wysokość raty kredytu. Czyli jeśli spłacamy kredyt 500 zł, tyle samo odkładamy. Jeśli kredyt jest na 10 lat, mamy spłacone 50% kwoty, drugie tyle z odsetkami mamy w funduszu, względnie innej długoterminowej formie oszczędzania. Myślę, że wykorzystując istotę tzw. procentu składanego, kredyt zostanie spłacony przed terminem, a w kasie pozostanie nam jeszcze całkiem pokaźna suma.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
jaitylkoja

Niezarejestrowani

17.7.2015 14:52
Ciekawe podejście, ja to zawsze bym od razu spłacał, bo nie lubię mieć zaległości.
Cytuj
hubertus

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.7.2015 16:15
Też nigdy nie myślałem, że opłaci się takie oszczędzanie. Sam pewnie zaraz bym biegł do banku i spłacał wszystko jak najwcześniej. A tu widzę, że z bankiem można pogrywać.
Rozumiem, że takie rozwiązanie ma sens wtedy, gdy inflacja jest mniejsza? Czy wręcz odwrotnie?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

19.7.2015 19:51
Uważam że to nie ma znaczenia. Jeśli bowiem wzrośnie inflacja, podniosą się zarówno oprocentowania kredytów jak też lokat czy innych form oszczędzania. Tutaj chodzi o szersze i kreatywne podejście do finansów.
Na temat szuflady finansowej piszę na swoim blogu na http://www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

20.7.2015 7:41
Zgadzam się, że powinna występować poduszka finansowa, jednak na pewno lokaty nigdy nie będą oprocentowane wyżej niż kredyty. A zatem na odsetkach z lokat na pewno nie zarobimy.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
ksaron

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.7.2015 8:13
Pomysł ciekawy, na pewno z niego skorzystam, jeśli moja sytuacja poprawi się kiedyś na tyle, że będzie mnie stać nie tylko na spłacanie rat kredytu, ale też na oszczędzanie.
Ale właśnie też mi się wydaje, że lokata zawsze będzie oprocentowana niżej niż kredyt i co wtedy? Czy to wyjście także wtedy się opłaca? Z drugiej strony, jeśli spłacę kredyt wcześniej, to czy ktoś mi odda odsetki?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

20.7.2015 9:07
Witam ponownie
Faktycznie odsetki od lokat są zawsze niżej oprocentowane od kredytu. Ale tak jak pisałem wielkość oprocentowania przy systematycznych wpłatach trzeba rozpatrywać w kategorii tzw. procentu składanego. Na swoim blogu podałem wczoraj z opisem propozycje przeczytania bardzo ciekawej książki Andrzeja Fesnaka, do której dołączony jest emulator specjalnego kalkulatora finansowego, pozwalającego w bardzo prosty sposób zrobić symulację rat kredytu oraz symulacje uzyskanych przychodów z lokaty czy funduszu przy zadanych warunkach. Bardzo polecam, ponieważ sam kalkulator kosztuje w granicach 200 zł, natomiast książka z emulatorem około 40zł
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
EdwardKowal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.7.2015 10:13
Stanisław Bińkiewicz napisał
Uważam że to nie ma znaczenia. Jeśli bowiem wzrośnie inflacja, podniosą się zarówno oprocentowania kredytów jak też lokat czy innych form oszczędzania. Tutaj chodzi o szersze i kreatywne podejście do finansów.
Na temat szuflady finansowej piszę na swoim blogu na http://www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
Kreatywne podejscie jest możliwe przy gruntownej wiedzy. Niestety niewielu Polaków ją ma.
Cytuj
Odpowiedź