• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Jak sfinansować wkład własny?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
jamie

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2015 17:12
Mam takie pytanie teoretyczne, czy wkład własny można sfinansować innym kredytem? Potrzebuję 30 tysięcy jako wkładu własnego przy kredycie hipotecznym. Mój bank proponuje mi taki kredyt gotówkowy. Czy więc mogę wziąć ten kredyt i mieć go jako wkład własny? Czy posiadanie takiego kredytu bardzo obniży moją zdolność kredytową przy zaciąganiu hipotecznego?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

10.7.2015 21:10
Wkład własny NIE MOŻE pochodzić z innego kredytu. Stosowne oświadczenie składać będziesz we wniosku o kredyt hipoteczny. Dziwi fakt, że tego typu propozycję składa wprost pracownik banku, który powinien mieć świadomość, że później poświadczysz nieprawdę.
Oczywiście jeśli nikt nie udowodni, że kredyt gotówkowy wzięty był w celu uzyskania wkładu własnego, to nic się nie stanie.
To, w jakim stopniu kredyt gotówkowy wpłynie na zdolność, zależeć będzie od wysokości raty, Twoich dochodów.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
JuliaB

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.7.2015 17:11
Ale to chyba nie jest trudno udowodnić, że wkład własny pochodzi z kredytu, prawda? Co by się stało, gdyby bank coś takiego udowodnił? Jakie to niesie konsekwencje? Czy taki bank może wypowiedzieć kredyt hipoteczny? Bo raczej nie sądzę, żeby to się wiązało z jakimś odszkodowaniem czy sankcjami prawnymi...
No i dlaczego wkład nie może pochodzić z kredytu? To trochę dziwne, ja nie widzę przeciwwskazań.
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

11.7.2015 21:45
Wymóg posiadania wkładu własnego nie został wprowadzony po to, aby brać inny kredyt na jego sfinansowanie. Chodzi o to, aby kredytobiorca wykazał się, że potrafi odkładać. Jeśli nie jesteś w stanie odkładać wolnych środków w czasie, gdy nie masz zobowiązania w postaci kredytu hipotecznego, to możesz mieć problemy z terminowym regulowaniem rat. Szczególnie w przypadku, gdyby pojawiły się jakiekolwiek wahania dochodów.

Pochodzenie wkładu własnego z innego kredytu mogłoby zostać wykryte jedynie na etapie wnioskowania o kredyt hipoteczny. Nastąpiłoby poświadczenie nieprawdy oraz próba wyłudzenia kredytu. Podlega to pod KK. Nie mówię, że tak by się to skończyło, ale chcę zaznaczyć, że takie ryzyko występuje.
Wypowiedź została zmieniona przez: lzalewski 11.7.2015 21:46
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
EdwardKowal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.7.2015 9:42
W ogole to nie widze sensu. Nawet gdyby można było tak robić. Przecież kredyt to dodatkowe koszty. Poczekaj trochę , odłóż i wtedy weźmiesz sobie kredyt. Albo skorzystaj z mdm, jeśli się załapujesz.
Cytuj
Odpowiedź