• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy dostanę kredyt konsolidacyjny?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
TBaran

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2015 10:19
Mam obecnie trzy kredyty:
w banku BGŻ - 14 rat po 346 złotych
w banku Santander - 8 rat po 550 złotych
w Aliorbanku - 22 raty po 112 złotych.
W sumie miesięcznie płacę ponad 1000 złotych rat, a chciałbym obniżyć tę kwotę do poziomu 600-700 złotych. Czy byłaby taka możliwość? Nie ma zaległości w spłatach, pracuję na umowie o pracę na czas określony ( do kwietnia 2017) i zarabiam netto 2250 złotych.
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

8.7.2015 10:25
TBaran napisał
Mam obecnie trzy kredyty:
w banku BGŻ - 14 rat po 346 złotych
w banku Santander - 8 rat po 550 złotych
w Aliorbanku - 22 raty po 112 złotych.
W sumie miesięcznie płacę ponad 1000 złotych rat, a chciałbym obniżyć tę kwotę do poziomu 600-700 złotych. Czy byłaby taka możliwość? Nie ma zaległości w spłatach, pracuję na umowie o pracę na czas określony ( do kwietnia 2017) i zarabiam netto 2250 złotych.


wygląda na to że szansę masz. Żeby obniżyć ratę możesz wydłużyć okres, zwracaj uwagę na oprocentowanie i koszty dodatkowe (ubezpieczenia) nowego kredytu
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2015 12:23
A czy taki kredyt można wziąc w innym banku niż ma się kredyty. teraz jest dobra oferta konsolidacyjnego w ING Banku Śląskim.
Kredyt konsolidacyjny z obniżoną marżą - oferta promocyjna , 4,73 proc.
Cytuj
Alojz

Niezarejestrowani

8.7.2015 13:53
Można, czemu nie. Ale czy nie lepiej pojsc do banku, który juz znamy i negocjować warunki? A takie reklamowane oprocentowanie może w naszym wypadku okazać się sporo wyższe.
Cytuj
TBaran

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2015 17:24
Piotr napisał
A czy taki kredyt można wziąc w innym banku niż ma się kredyty. teraz jest dobra oferta konsolidacyjnego w ING Banku Śląskim.
Kredyt konsolidacyjny z obniżoną marżą - oferta promocyjna , 4,73 proc.


A jakie są inne koszty tego kredytu? Bo domyślam się, że marża to nie wszystko.
Panu Adrianowi Chrapkowi dziękuję za odpowiedź!
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

9.7.2015 9:26
TBaran napisał
Piotr napisał
A czy taki kredyt można wziąc w innym banku niż ma się kredyty. teraz jest dobra oferta konsolidacyjnego w ING Banku Śląskim.
Kredyt konsolidacyjny z obniżoną marżą - oferta promocyjna , 4,73 proc.


A jakie są inne koszty tego kredytu? Bo domyślam się, że marża to nie wszystko.
Panu Adrianowi Chrapkowi dziękuję za odpowiedź!


Koszty kredytu konsolidacyjnego są podobne do kredytu zwykłego, to na co powinno się zwracać uwagę przy porównywaniu ofert banków:
MARŻA - od niej decyduje wysokość miesięcznej raty i sumy spłacanych odsetek
PROWIZJA - jednorazowy koszt początkowy, czasem zamienny na (lepsze lub gorsze tzn często bezsensowne..) UBEZPIECZENIA - np od utraty pracy (utraty na określonych w OWU warunkach) bądź na życie. Zasadniczo im mniej prowizji i ubezpieczeń, tym lepiej. Jeśli już ubezpieczenia potrzebujesz, lepiej zrobić je u jakiegoś ubezpieczyciela bezpośrednio, będzie na 99% lepiej i taniej.

Porównując oferty kredytów konsolidacyjnych warto tez zwracać uwagę na swoją wygodę, tzn. lepiej brać kredyt w swoim banku niż przenosić się do nowego, jeśli warunki są podobne.
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Agata

Niezarejestrowani

9.7.2015 14:52
Myślę, że będziesz miał szansę na kredyt konsolidacyjny. Też zdecydowałam się na takie rozwiązanie, ale korzystałam z pomocy doradcy finansowego, Tobie też proponuję się skonsultować z jakimś ekspertem. Najlepiej bezpośrednio z fachowcem omówić swoją sytuację finansową i wtedy znaleźć najlepsze wyjście z sytuacji i najkorzystniejszy kredyt.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
carlos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.7.2015 16:35
Agata napisał
Myślę, że będziesz miał szansę na kredyt konsolidacyjny. Też zdecydowałam się na takie rozwiązanie, ale korzystałam z pomocy doradcy finansowego, Tobie też proponuję się skonsultować z jakimś ekspertem. Najlepiej bezpośrednio z fachowcem omówić swoją sytuację finansową i wtedy znaleźć najlepsze wyjście z sytuacji i najkorzystniejszy kredyt.


Czy taki doradca dużo kosztuje? Bo raczej wątpię, żeby działał bezpłatnie. No, chyba, że to doradca pracujący dla jakiegoś banku, ale proszę wybaczyć, ja wolałbym zapłacić za usługę niż iść do osoby, która będzie mi się starała sprzedać kredyt konkretnego banku, a niekoniecznie najlepszy dla mnie.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

9.7.2015 21:04
carlos napisał
Agata napisał
Myślę, że będziesz miał szansę na kredyt konsolidacyjny. Też zdecydowałam się na takie rozwiązanie, ale korzystałam z pomocy doradcy finansowego, Tobie też proponuję się skonsultować z jakimś ekspertem. Najlepiej bezpośrednio z fachowcem omówić swoją sytuację finansową i wtedy znaleźć najlepsze wyjście z sytuacji i najkorzystniejszy kredyt.


Czy taki doradca dużo kosztuje? Bo raczej wątpię, żeby działał bezpłatnie. No, chyba, że to doradca pracujący dla jakiegoś banku, ale proszę wybaczyć, ja wolałbym zapłacić za usługę niż iść do osoby, która będzie mi się starała sprzedać kredyt konkretnego banku, a niekoniecznie najlepszy dla mnie.
Doradcy nie pobierają opłat. Spokojnie możesz się z kimś skontaktować.
Cytuj
Odpowiedź