• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Wynik referendum w Grecji

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.7.2015 18:16
Marek napisał
Tak narzekacie na tę Grecję, a pomyślcie jaki Polska ma do tej pory dług! Też jesteśmy niegospodarnym krajem i ciekawe, czy jak skończą w nas pakować dotacje z Unii to dalej będzie tak wesoło?
Oczywiście, że w Grecji jest dobrobyt, jakiego my nie znamy, ale pomyślcie do jakiego poziomu musielibyśmy się cofnąć, żeby załatać dziurę budżetową? A prędzej czy później i tak będzie trzeba oddać to, co Polska napożyczała jeszcze w poprzednim ustroju, ale i teraz też. Chyba tego powinniśmy obawiać się bardziej, niż bankructwa Grecji.
jaki dług? bez przesady. Nie porównywałbym tych 2 sytuacji.
Cytuj
Marek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2015 8:31
Radosław napisał
jaki dług? bez przesady. Nie porównywałbym tych 2 sytuacji.


Jak to jaki? Przecież polski dług publiczny wynosi 1 362 584 167 025 złotych według strony dlug-publiczny.pl i ciągle się zwiększa. W Grecji jest to do 320 mld euro.
Czy ta sytuacja naprawdę aż tak bardzo się różni?
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

7.7.2015 9:37
Marek napisał
Radosław napisał
jaki dług? bez przesady. Nie porównywałbym tych 2 sytuacji.


Jak to jaki? Przecież polski dług publiczny wynosi 1 362 584 167 025 złotych według strony dlug-publiczny.pl i ciągle się zwiększa. W Grecji jest to do 320 mld euro.
Czy ta sytuacja naprawdę aż tak bardzo się różni?


to oczywiście dużo, ale warto porównywać długi łącznie z wielkością gospodarki. Relacja długu do PKB w %:
w Polsce 48,6%
w Grecji 176%
dane z 3kwartału 2014 http://biznes.pl/ue/polski-dlug-niewielki-na-tle-unii/93zg8
Wypowiedź została zmieniona przez: Adrian Chrapek 7.7.2015 9:38
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2015 10:10
Adrian Chrapek TRU Story napisał


to oczywiście dużo, ale warto porównywać długi łącznie z wielkością gospodarki. Relacja długu do PKB w %:
w Polsce 48,6%
w Grecji 176%
dane z 3kwartału 2014 http://biznes.pl/ue/polski-dlug-niewielki-na-tle-unii/93zg8


Oczywiście ma pan rację, tylko taki sposób porównania jest miarodajny, ale nasz dług ciągle się zwiększa. Czy PKB również nam się zwiększa w podobnym tempie? Jeśli nie, to za ile lat nasza sytuacja będzie rożnie nieciekawa jak Grecji?
I czy w ogóle na świecie są jakieś kraje, które nie są zadłużone?
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

7.7.2015 10:22
Wionella napisał
Adrian Chrapek TRU Story napisał


to oczywiście dużo, ale warto porównywać długi łącznie z wielkością gospodarki. Relacja długu do PKB w %:
w Polsce 48,6%
w Grecji 176%
dane z 3kwartału 2014 http://biznes.pl/ue/polski-dlug-niewielki-na-tle-unii/93zg8


Oczywiście ma pan rację, tylko taki sposób porównania jest miarodajny, ale nasz dług ciągle się zwiększa. Czy PKB również nam się zwiększa w podobnym tempie? Jeśli nie, to za ile lat nasza sytuacja będzie rożnie nieciekawa jak Grecji?
I czy w ogóle na świecie są jakieś kraje, które nie są zadłużone?


tutaj jest najaktualniejsza lista jaką znalazłem ze wskaźnikami zadłużenia/PKB:
http://www.tradingeconomics.com/country-list/government-debt-to-gdp

Globalnie zadłużenie się zwiększa. Pożyczenie pieniędzy jest "usprawiedliwione" jeśli idą one w inwestycje dla danego Państwa i w przyszłości zwrócą się w postaci wzrostu PKB/podatków.
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2015 10:48
Nasze zadłużenie jest kilka razy mniejsze, wiec podnoszenie argumentów, że Polsce czeka to samo to głupota.
Cytuj
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2015 12:38
Ludzie się zwyczajnie boją żebyśmy nie powtórzyli losu Grecji i dlatego tak gadają.
Cytuj
antek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.7.2015 12:42
Obecnie Niemcy mają problem bo jak sam się zorientowałem to włąśnie u nich Grecja się najbardziej zadłużyła ta więc właśnie im powinno najbardziej zależeć na tym aby dług został uregulowany.
Grecja ostatnio wspominała o umorzeniu długów Niemiec z II wojny światowej. Myślicie,że możliwe byłoby umorzenie długów Grecji ? Jakie miałoby to skutki?
Cytuj
carlos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.7.2015 16:32
Według niektórych źródeł zadłużenie Polski może sięgać nawet 200% PKB. Nie wiem, na ile są wiarygodne, takie dane podawał na przykład Mariusz Max Kolonko. Tak naprawdę zwykły człowiek z wielu rzeczy sobie nie zdaje sprawy, więc ja bym tego nie nazwał głupotą.
Ilu naszych obywateli żyje na kredyt? Ilu pobrało kredyty konsumpcyjne i ma problemy ze spłatą? Ja mam wielu takich znajomych, nie tylko frankowiczów. To jest moim zdaniem głupota, a nie porównywanie naszego kraju do Grecji. Śmiejecie się z dodatku za mycie rąk w Grecji? A co powiecie o zasiłkach za alkoholizm, jakie mamy w Polsce?
Cytuj
Aleks

Niezarejestrowani

9.7.2015 21:05
[quote author=carlos]Według niektórych źródeł zadłużenie Polski może sięgać nawet 200% PKB. Nie wiem, na ile są wiarygodne, takie dane podawał na przykład Mariusz Max Kolonko. Tak naprawdę zwykły człowiek z wielu rzeczy sobie nie zdaje sprawy, więc ja bym tego nie nazwał głupotą. Max Kolonko uprawia tanią propagande. Zadłużenie czyli co? Chodzi o dług publiczny?:D
Cytuj
Odpowiedź