• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak negocjować warunki kredytu?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Kasia111

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.7.2015 8:59
Chciałam wziąć swój pierwszy w życiu kredyt gotówkowy i słyszałam, że z bankiem można negocjować. Ale gdy zadzwoniła do mnie konsultantka z banku z propozycją kredytu i chciałam po negocjować, to stwierdziła, że niestety, ale ona nie może zmienić oferty. Więc mam pytanie, kiedy i z kim mogę negocjować? I na jakie ustępstwa jest w stanie pójść bank? Bo oprocentowania to mi raczej nie zmniejszy, prawda?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

3.7.2015 9:17
negocjowanie warunków jest jak najbardziej możliwe, możliwości zależą od banku i od klienta (scoringu, kwoty kredytu itp...)

negocjuje się PO decyzji kredytowej; kilka dni temu wynegocjowałem dla klienta obniżkę oprocentowania i prowizji, RRSO na poziomie 8,32%
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.7.2015 9:20
Lepiej negocjować w banku, na miejscu, zbadają Ci zdolność i wtedy może cos zaproponują.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

3.7.2015 9:22
zdolność kredytowa nijak się ma do możliwości negocjowania warunków, to tylko informacja, że klient (matematycznie) będzie w stanie spłacać kredyt zgodnie z harmonogramem
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

3.7.2015 11:58
Robert Sierant napisał
zdolność kredytowa nijak się ma do możliwości negocjowania warunków, to tylko informacja, że klient (matematycznie) będzie w stanie spłacać kredyt zgodnie z harmonogramem
TO od czego zalezy czy uda sie cos wynegocjować czy nie?
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

3.7.2015 12:59
Gość napisał
Robert Sierant napisał
zdolność kredytowa nijak się ma do możliwości negocjowania warunków, to tylko informacja, że klient (matematycznie) będzie w stanie spłacać kredyt zgodnie z harmonogramem
TO od czego zalezy czy uda sie cos wynegocjować czy nie?


od tego jak bardzo danemu bankowi czy doradcy bankowemu zależy na zaciemnieniu kredytu i od tego czy klient ma do negocjacji argumenty (np decyzje z innych banków, bierze dodatkowe produkty albo ma dobrego prywatnego doradcę :))
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Gość

Niezarejestrowani

3.7.2015 14:14
od tego jak bardzo danemu bankowi czy doradcy bankowemu zależy na zaciemnieniu kredytu - co to znaczy?
Cytuj
Kasia111

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.7.2015 14:21
Czyli nawet oprocentowanie można sobie ponegocjować? Ale rozumiem, że bank bardziej się zgodzi na ustępstwa przy dużych kredytach, a nie takich niewielkich kwotach, po kilka tysięcy? Bo ja chciałam wziąć jakieś 5000 złotych.
Czy mogę pójść do banku i zapytać, na jakich warunkach kredyt u nich dostanę, a potem starać się targować, jak na targu?Czy od razu mnie za coś takiego wywalą?
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

3.7.2015 14:29
Gość napisał
od tego jak bardzo danemu bankowi czy doradcy bankowemu zależy na zaciemnieniu kredytu - co to znaczy?


zaciemnieniu - na zrobieniu miało być

Tym bardziej bank pochyli się nad jakimś tematem i będzie chciał negocjować, im bardziej będzie widział w tym zysk dla siebie, teraz albo w przyszłości - stąd tyle ofert "promocyjnych" dla prawników, lekarzy, innych branż w których można złapać statystycznie dobrze zarabiającego klienta.

Zasady negocjacji w bankach są rożne, czasem leży taka decyzja w gestii doradcy/brokera, czasem jest ustalana przez jakąś centralę.

Doradcy w bankach mają swoje targety, całe oddziały mają targety. Muszą sprzedaż pewną liczbę kart kredytowych, rorów, gotówek itd. Jeśli trafisz na doradcę który jest przyciśnięty to na pewno negocjować będzie łatwiej :) popyt i podaż
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

3.7.2015 14:31
Kasia111 napisał
Czyli nawet oprocentowanie można sobie ponegocjować? Ale rozumiem, że bank bardziej się zgodzi na ustępstwa przy dużych kredytach, a nie takich niewielkich kwotach, po kilka tysięcy? Bo ja chciałam wziąć jakieś 5000 złotych.
Czy mogę pójść do banku i zapytać, na jakich warunkach kredyt u nich dostanę, a potem starać się targować, jak na targu?Czy od razu mnie za coś takiego wywalą?


tak :) możesz pójść do kilku albo do brokera i porównać startowe oferty, potem negocjować. Gotówki mimo niewielkich kwot i tak są na tyle marżowe dla banków że banki negocjują ich warunki.
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Odpowiedź