• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy dotknie nas kryzys w Grecji?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Krzysztof RzymskiDoradca Kredytowy KMR

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 411 razy

Wyślij wiadomość

2.7.2015 15:51
Wczoraj odbyłem pogadankę w Radio Olsztyn na temat możliwych scenariuszy dla Polski.
http://ro.com.pl/krzysztof-rzymski-wyjscie-grecji-odczujemy-w-polsce/01218220
Cytuj
Krzysztof Rzymski
Niezależny Doradca Kredytowy KMR
nastor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2015 16:02
Ja właśnie słyszałem, że problem mogą znowu mieć ci, którzy mają kredyty w obcych walutach. I że polski złoty straci, jeśli euro straci na wartości. Myślą państwo, że jest taka możliwość?
No i Polska chyba musi prędzej czy później przyjąć euro, bo się gdzieś zobowiązała do tego, tak?
Można by było jeszcze z tego zrezygnować, czy raczej nie za bardzo?
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

2.7.2015 16:25
Jarec napisał
Ostatnio czytałem gdzieś.że jak Grecja wyjdzie ze strefy Euro to Hiszpania również może się za to zabrać. Jej gospodarka od jakiegoś czasu równiez nie wygląda tak dobrze chociaż na pewno nie jest tak źle jak w przypadku Grecji.
Myślicie,że jednak udzielą Grecji pomocy ? Czy jednak sytuacja jest stracona i Grecja jest w tarapatach?


gdyby Grecja odpadła z grupy państw posługujących się Euro, to ryzykiem byłoby dla zachodu że przejdzie pod inne strefy wpływów - np jeśli Rosja albo Chiny zaczęli pożyczać im pieniądze. Może tam tym pójść umocnienie się "wrogiego" układu tuż przy granicy UE. Z tego powodu wydaje się że UE chce Grekom nieco utrzeć nosa i pokazać jak to jest ciężko poza strefą, ale na koniec dnia także w interesie UE jest dogadanie się i dalsze współistnienie.
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.7.2015 9:28
Adrian Chrapek TRU Story napisał
Jarec napisał
Ostatnio czytałem gdzieś.że jak Grecja wyjdzie ze strefy Euro to Hiszpania również może się za to zabrać. Jej gospodarka od jakiegoś czasu równiez nie wygląda tak dobrze chociaż na pewno nie jest tak źle jak w przypadku Grecji.
Myślicie,że jednak udzielą Grecji pomocy ? Czy jednak sytuacja jest stracona i Grecja jest w tarapatach?


gdyby Grecja odpadła z grupy państw posługujących się Euro, to ryzykiem byłoby dla zachodu że przejdzie pod inne strefy wpływów - np jeśli Rosja albo Chiny zaczęli pożyczać im pieniądze. Może tam tym pójść umocnienie się "wrogiego" układu tuż przy granicy UE. Z tego powodu wydaje się że UE chce Grekom nieco utrzeć nosa i pokazać jak to jest ciężko poza strefą, ale na koniec dnia także w interesie UE jest dogadanie się i dalsze współistnienie.
Racjonalnie patrząc to taka Grecja Rosjanom niezbyt będzie potrzebna. Wiec to takie spekulacje. Ale kto wie.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

3.7.2015 11:57
Aleksandra napisał
Adrian Chrapek TRU Story napisał
Jarec napisał
Ostatnio czytałem gdzieś.że jak Grecja wyjdzie ze strefy Euro to Hiszpania również może się za to zabrać. Jej gospodarka od jakiegoś czasu równiez nie wygląda tak dobrze chociaż na pewno nie jest tak źle jak w przypadku Grecji.
Myślicie,że jednak udzielą Grecji pomocy ? Czy jednak sytuacja jest stracona i Grecja jest w tarapatach?


gdyby Grecja odpadła z grupy państw posługujących się Euro, to ryzykiem byłoby dla zachodu że przejdzie pod inne strefy wpływów - np jeśli Rosja albo Chiny zaczęli pożyczać im pieniądze. Może tam tym pójść umocnienie się "wrogiego" układu tuż przy granicy UE. Z tego powodu wydaje się że UE chce Grekom nieco utrzeć nosa i pokazać jak to jest ciężko poza strefą, ale na koniec dnia także w interesie UE jest dogadanie się i dalsze współistnienie.
Racjonalnie patrząc to taka Grecja Rosjanom niezbyt będzie potrzebna. Wiec to takie spekulacje. Ale kto wie.
Dlaczego? Zawsze to wzmocnienie strefy wpływów.
Cytuj
Odpowiedź